Canon rozšiřuje řadu EOS o novou bezzrcadlovku a zrcadlovku: EOS 90D a EOS M6 MARK II

Publikováno: 28. srpna 2019 | autor Redakce
canon-eos-eos-90d-02.jpg

28. srpna 2019 - Společnost Canon Europe dnes představila dva nové rychlé fotoaparáty s vysokým rozlišením - jednu digitální zrcadlovku a jednu bezzrcadlovku - určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti. Nabídka Canon osloví fotografy s různými požadavky - EOS 90D je rychlý a spolehlivý přístroj typu DSLR s tradičním robustním tělem, vynikající pro sportovní a přírodní fotografii. Pro každodenní fotografování a cestování je určený výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II, který poskytuje dokonale ostré snímky. Oba vysoce kvalitní přístroje vychází z oblíbených modelů Canon EOS 80D, respektive EOS M6. Zároveň s novými fotoaparáty společnost Canon představila i dva nové objektivy typu RF.

Nenechte si ujít žádný okamžik

Nové fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II umožní fotografům zachytit a sdílet nejprchavější okamžiky života. Oba modely jsou vybavené nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, který zajišťuje rychlé zpracování obrazu a bleskovou odezvu a nabízí nejnovější funkce v oblasti fotografie a videa. Mechanické závěrce pomáhá elektronická s nejkratším časem 1/16000 sekundy, která je vynikající pro fotografování objektů v pohybu a dává fotografovi jistotu ostrého snímku i ve velmi dynamické situaci. Při krátkém čase lze také více odclonit a dosáhnout menší hloubky ostrosti i při silnějším okolním světle.

Canon EOS 90D nabízí sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu. Optický hledáček zkracuje prodlevu a umožňuje rychle reagovat například při fotografování přírody, například ptáků v letu, zatímco inteligentní funkce na displeji zobrazují úplnou scénu i s nastavením. Díky rychlému sériovému snímání a vyrovnávací paměti na 58 snímků ve formátu JPEG velikosti L může u hbitých a nepředvídatelných objektů fotograf snímat nepřetržitě a následně vybírat z většího počtu záběru. Přístroj EOS 90D má také prodlouženou výdrž baterie – dokáže pořídit až 1300 snímků (podle standardu CIPA), takže se fotograf ani při celodenní výpravě nemusí nijak omezovat.

canon-eos-90d--01.jpg

Nejnovější bezzrcadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže průběžně snímat rychlostí 14 snímků za sekundu nebo pořídit sérii neuvěřitelných 30 snímků ve formátu RAW za sekundu, v obou režimech s automatickým přesouváním bodu zaostření. tento rychlý kompaktní model dává fotografovi jistotu, že bude moci pohotově zachytit i neočekávané scény. Schopnost snímat spontánní akce podporuje kompatibilita s paměťovými kartami UHS-II a vyrovnávací paměť na 80 snímků formátu JPEG velikosti L. Funkce Focus Bracketing s průběžnou změnou roviny zaostření v sérii snímků umožňuje jednoduše prodloužit hloubku ostrosti spojením více snímků pomocí softwarového programu.

canon-eos-m6-markii-a-05.jpg

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty produkují vysoce kvalitní, detailně prokreslené snímky bez známek chvění a artefaktů. Jsou osazené novým snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů, tedy srovnatelným s plnoformátovými přístroji, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorem DIGIC 8, který podporuje nejnovější funkce řady EOS, což znamená, že fotograf získává větší dosah, může použít větší ořez a dosáhnout prokreslenějších snímků než kdy dříve. Procesor nabízí také nástroje pro korekci obrazových vad objektivů, včetně optimalizace pro digitální objektivy a opravy difrakce, díky čemuž uživatel získává snímky vynikající kvality přímo z fotoaparátu.

Díky mimořádně vysoké kvalitě souborů přímo z fotoaparátu a možnosti bezdrátového připojení přes WiFi a Bluetooth mohou tvůrci obsahu sdílet atraktivní obrazový materiál živě na sociálních sítích. Společnost Canon oba přístroje vybavila rychlým a přesným systémem automatického ostření na oči, který přispívá k tomu, že fotografie věrně a ostře zachycují přirozený výraz a pohyb. V přístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s měřicím snímačem RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje, který přispívá ke spolehlivé detekci lidské tváře a lepší kontrole nad expozičními hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššího rozlišení, aniž by to snížilo jeho výkon při nízké úrovni osvětlení, a to díky citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepší výsledky ostření než jeho předchůdce EOS M6. Při použití objektivu se světelností f/1,4 nebo vyšší dokáže ostřit již při EV -5 - tedy i při zatažené obloze s měsíčním svitem a samozřejmě v interiérech a ve stínu.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

EOS 90D a EOS M6 Mark II jsou mnohostranné přístroje pro fotografování i natáčení videa. Podporují záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Poskytují široké možnosti natáčení včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v supervysokém rozlišení. U přístroje EOS 90D je k dispozici i režim 4K s ořezem, který tvůrcům obsahu umožňuje dosáhnout stejné obrazové kvality s větším dosahem. To znamená, že lze natáčet vysoce kvalitní video z větší vzdálenosti a pořídit jedinečné záběry i tam, kde se uživatel nemůže ke scéně více přiblížit – například na safari.

Osvědčený ostřicí systém společnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozici v režimu Full HD i 4K. Pokrývá téměř celou plochu obrazu (88 x 100 %) a zajišťuje rychlé a plynulé přeostřování ve stylu profesionálního videozáznamu. To zajišťuje ostrost pohybujících se objektů při rozostřeném pozadí. Funkce sledování očí zaostřuje na tvář filmovaného člověka u umožňuje dosáhnout ostřejších a působivějších záběrů.

Mikrofonní vstup umožňuje video bloggerům a užívat externí mikrofon pro dosažení čistého a nezkresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený také výstupem na sluchátka, což tvůrcům obsahu poskytuje větší kontrolu nad kvalitou ozvučení při natáčení videa. Tím je možné dosáhnout kvalitního záznamu i u vzdálenější scény. Možnost ovládání úrovně zvuku při záznamu také minimalizuje nutnost dalších zásahů při následném zpracování. Pro filmování za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejem, který pomáhá k dokonalé kompozici i při autoportrétním stylu natáčení.

Jednodušší manipulace a lepší ovládání

Ergonomické provedení těchto modelů usnadňuje manipulaci a přináší známý způsob ovládání pro libovolný styl fotografování. EOS 90D je nejnovější DSLR řady EOS. Má tělo s obvyklým designem, avšak nižší hmotností a větším gripem, který usnadňuje úchop a zlepšuje rovnováhu, zejména s nasazeným objektivem s dlouhým ohniskem při fotografování sportu nebo volně žijících zvířat. Fotoaparát je vybavený dvěma multifunkčními kruhovými voliči – včetně jednoho nově přidaného, jaký nalezneme na zadní straně profesionálních přístrojů – a obvyklých tlačítek přístrojů EOS. Fotografičtí nadšenci, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti, mohou fotografovat instinktivně a s jistotou, s větším výběrem ostřicích bodů a s okamžitým přístupem k užitečným nastavením. EOS 90D nabízí i řadu individuálně přizpůsobitelných funkcí, které lze nastavit tak, aby fotografie a video měly konzistentní vzhled. Otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,7 cm usnadňuje komponování záběru na jasném světle i při fotografování z náročných úhlů.

Kompaktní rozměry přístroje EOS M6 Mark II umožňují spontánní fotografování momentek ve stylu kompaktních přístrojů. Kruhový funkční volič, hlavní kruhový volič, nastavitelný přepínač automatického a manuálního ostření a tlačítko startu automatického ostření jsou intuitivně rozmístěné tak, aby zjednodušovaly ovládání v dynamických fotografických podmínkách. Odpojitelný hledáček je příhodně vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikl prostor pro pohodlné ovládání, zatímco náklopný displej nalezne využití při kreativnějším fotografování a filmování.

Canon dnes uvádí na trh také dva objektivy RF - L293 a L294 -které rozšiřují řadu skel pro inovativní systém EOS R.

Fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II budou v prodeji od září 2019. Na českém trhu se budou fotoaparáty EOS 90D prodávat za 33 790 korun, kompakty EOS M6 budou k dispozici za 24 290 korun.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.