Canon: Průlomový PowerShot G1 X Mark III

Publikováno: 16. října 2017 | autor Redakce
Průlomový PowerShot G1 X Mark III

Canon rozšiřuje řadu PowerShot G o nový model PowerShot G1 X Mark III, který v kompaktním designu fotoaparátů PowerShot přináší obrazovou kvalitu digitálních zrcadlovek EOS. Mezi jeho hlavní přednosti patří nový objektiv s trojnásobným optickým zoomem, snímač typu APS-C a obrazový procesor DIGIC 7. Snadno si tak poradí i s obtížnými podmínkami při vytváření fotografií i filmových snímků.

  • Snímač v Powershot G1 X Mark III je podobný snímači v zrcadlovce Canon EOS 80D
  • Přesné automatické zaostření během pouhých devíti setin sekundy
  • Odolnost vůči nepříznivému prostředí i široká konektivita

Canon PowerShot G1 X Mark III je přístroj pro fotografy, kteří hledají kvalitu digitální zrcadlovky v kompaktním těle. Novinka se spoléhá na snímač podobný tomu, který využívá například digitální zrcadlovka EOS 80D. Díky rozsahu citlivosti si poradí i ve ztížených světelných podmínkách. Obrazová kvalita snímků je tak dokonalá bez ohledu na konkrétní situaci – od vysoce kontrastních scén, například v interiéru, kde jsou detaily, čistota a nízký šum naprosto zásadní, až po scenérie s nízkým kontrastem v mlhavém dni. Procesor DIGIC 7 zajišťuje vysokou obrazovou kvalitu snímků už při jejich pořízení a snižuje tak potřebu následných úprav. Výrazně tomu pomáhá i funkce pro automatickou optimalizaci jasu (Auto Lighting Optimiser) a korekci difrakce (Diffraction Correction).

Univerzální objektiv s trojnásobným optickým zoomem dovoluje zaostřit již na 10 cm a ocení jej fotografové napříč fotografickými žánry. Objektiv nového fotoaparátu Canon pečlivě navrhl právě s ohledem na použitý snímač a výsledkem je snížení výskytu nežádoucích efektů, jako například odlesků, které mohou pokazit jinak kvalitní snímky. Díky cloně lze vytvářet fotografie s příjemně rozostřeným pozadím a kruhovým bokehem – fotografové tak mohou minimalizovat vliv rušivého pozadí a vyzdvihnout na svých snímcích to, opravdu důležité.

PowerShot G1 X Mark III je první kompaktní fotoaparátem Canon se systémem automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Součástí přístroje je i stabilizace obrazu, která se přizpůsobuje chvění fotoaparátu a dává jistotu ostrých snímků při focení v pohybu.

Pohodlná obsluha a perfektní stabilita

Novinka vážící pouhých 399 gramů se může pochlubit ovládáním ve stylu EOS, což zaručuje vyšší pohodlí i míru kontroly, jakou disponují majitelé digitálních zrcadlovek. Velmi užitečné je i automatické zaostřování s podporou dotyku. Cestovatele a turisty nový fotoaparátpotěší vyšší mírou ochrany před prachem a vlhkostí. PowerShot G1 X Mark III je jediným digitálním fotoaparátem značky Canon, který lze doplnit voděodolným pouzdrem.

Větší podpora kreativity a vylepšená konektivita

PowerShot G1 X Mark III umožňuje natáčení filmů ve formátu s Full HD rozlišením. Dynamická stabilizace obrazu koriguje chvění a otřesy během natáčení v pohybu a technologie automatického zaostřování umožňuje tvůrčí práci s ostřením ve filmovém stylu. Součástí nového modelu je nejen již dobře známá funkce pro tvorbu časosběrných filmů, ale vůbec poprvé přichází kompaktní fotoaparát značky Canon i s režimem pro pořizování panoramatických záběrů.  Stačí stisknout tlačítko a pohybovat fotoaparátem ve vodorovném nebo svislém směru.

Součástí PowerShot G1 X Mark III je i režim Eco, který prodlužuje výdrž baterie. Nový fotoaparát lze navíc pohodlně nabíjet na cestách pomocí USB portu nabíječky chytrého telefonu nebo kompatibilní power banky.

Canon disponuje širokou konektivitou včetně Wi-Fi nebo dynamické komunikace na krátkou vzdálenost. Připojení ke kompatibilním chytrým zařízením díky tomu probíhá jediným pohybem. Majitelé chytrých telefonů vybavených technologií Bluetooth mohou tato zařízení využívat jako dálkové ovladače – například i ke vzdálenému probouzení fotoaparátu z pohotovostního režimu. K dispozici je také ovládání prostřednictvím Wi-Fi, které dovoluje zobrazit na displeji chytrého zařízení živý náhled záběru.

Více informací naleznete zde.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.