Canon představuje XC15 – profesionální kompaktní videokameru se 4K

Publikováno: 2. září 2016 | autor Redakce
xc15-(4).jpg

Společnost Canon představila XC15 – novou kompaktní videokameru pro 4K (UHD) a Full HD rozlišení, která umožňuje i pořizování fotografií. Canon svojí novou videokamerou cílí na tvůrce obsahu, jako jsou reportéři, nezávislí filmaři nebo tvůrci dokumentů.

Kamera XC15 následuje ve stopách oblíbeného modelu XC10 a spojuje v sobě nejlepší vlastnosti toho předchůdce s novými možnostmi a funkcemi. Mezi nejnovější vylepšení patří adaptér mikrofonu s dvojicí XLR vstupů pro profesionální záznam zvuku, rychlé automatické zaostřování a možnost snímkové frekvence 24p, která je vhodná pro filmovou produkci.

Rozsáhlé možnosti nahrávání aneb snadná integrace s profesionálními workflow

Canon XC15 perfektně zastane roli druhé nebo třetí kamery v oblasti filmové produkce, a to i díky podpoře korekce Canon Log. Tato technologie přináší stejně působivý dynamický rozsah, který je k dispozici v případě filmové kamery Canon EOS C500 – celých 12 EV (800 procent). V případě záznamu na interní paměťovou kartu typu CFast 2.0 dovoluje videokamera pořizovat záběry v UHD 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů) se snímkovou frekvencí až 25p nebo 24p, a to impozantní přenosovou rychlostí až 305 Mb/s. U záznamů ve Full HD rozlišení ukládaném na paměťovou kartu SD mají uživatelé k dispozici rychlost až 50 Mb/s. Možnost pořizovat záznamy se snímkovou frekvencí 24p je spolu s režimem ‘Look’ perfektní funkcí pro tvůrce filmů – nová videokamera umožňuje snadné propojení se záběry z dalších filmových kamer a významně tak vylepšuje stávající workflow. Nový model navíc nabízí i režimy umožňující měnit rychlost a úhel závěrky, a kameramani tak mohou pracovat způsobem, na který jsou zvyklí.

Naplnění potřeb dnešních autorů

Reportéři i filmaři rozumí tomu, že kvalita je u zvuku stejně důležitá jako u obrazu, a stále více proto vyžadují kamery, které nabízí mnohem více možností právě z pohledu audia. Společnost Canon se při vývoji XC15 inspirovala zpětnou vazbou od celosvětové komunity uživatelů kamery XC10 a součástí nového modelu je proto například adaptér mikrofonu MA-400. Díky tomuto adaptéru s dvojicí konektorů XLR pro symetrické i nesymetrické mikrofony a linkové audio vstupy může nová videokamera zaznamenat zvuk ve skutečně profesionální kvalitě.

Reportéry vedle zvukových možností určitě osloví i vysoká flexibilita nové videokamery. Canon XC15 umožňuje při nahrávání ve 4K (UHD) režimu získat fotografie v rozlišení 8,29 megapixelů, které mohou uživatelé vytisknout nebo zveřejnit na internetu. Nová videokamera disponuje i rychlým automatickým zaostřováním a podporuje zaostřování s detekcí obličeje – nabízí tedy vlastnosti, které jsou velmi důležité při zachycení jakékoli dramatické události a které ještě více zjednodušují komponování záběru.

Více detailů i při špatném osvětlení

Model XC15 se může díky širokému rozsahu hodnot citlivosti ISO od 100 do 20 000 pochlubit skvělým výkonem při špatných světelných podmínkách. Nová kamera je tak ideální například pro natáčení rozhovorů v lokalitách se slabým osvětlením. Obdobně užitečný je i vestavěný neutrální šedý filtr, který je výhodný během pořizování záběrů při příliš jasném osvětlení. Videokamera XC15 v sobě kombinuje rychlost s kvalitou a její základ tvoří snímač CMOS typu 1.0 a obrazový procesor Canon DIGIC DV5. Díky těmto technologiím mohou uživatelé pořídit záznam ve 4K rozlišení, a to s minimálním šumem i s malou hloubkou ostrosti. Uživatelé mají k dispozici objektiv s desetinásobným optickým zoomem a s prvotřídní technologií značky Canon pro stabilizaci obrazu. Nová videokamera tak umožňuje natáčet širokou škálu scén – od portrétů až po záběry rozlehlé krajiny.

Snadné natáčení díky lehkému a kompaktnímu designu

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je videokamera XC15 ideální společník pro tvorbu dokumentů a natáčení rozhovorů do zpráv. Autoři nový model ocení zejména v situacích, které vyžadují netradiční úhel pohledu - jako je tomu u natáčení v neobvyklých a obtížných lokalitách, například uvnitř automobilu. Canon ergonomické tělo XC15 navíc navrhl tak, aby nová videokamera uživatelům nabídla maximální komfort – součástí je proto i rotační boční rukojeť. Nejnovější model se může také pochlubit otočným displejem LCD pro snadné prohlížení scény i záběru a lupou, která zjednodušuje natáčení při jasném světle nebo při pořizování záběrů s využitím hledáčku.

Neustálé připojení

Model XC15 dostal do vínku i dvoupásmovou W-Fi konektivitu, která umožňuje efektivně využívat režim živého náhledu i dálkové ovládání videokamery z prostředí prohlížeče nebo pomocí chytrého zařízení. Tedy vlastnosti, které ocení naprosto každý kameraman.

Klíčové výhody videokamery XC15:

  • Vytváření profesionálních záznamů v rozlišení 4K a Full HD
  • Dvojice profesionálních audio konektorů XLR
  • Profesionální vlastnosti a funkce i snadná integrace se stávajícími workflow
  • Diskrétní a vysoce univerzální zařízení
  • Snadné používání

Více informací najdete zde

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.