Canon představuje tři nové objektivy RF, které přinášejí inovace a nové koncepty

Publikováno: 2. listopadu 2023 | autor Redakce
05-rf-24-105mm-f2.8l-is-usm-z-s-power-zoom-adapterom.jpg

Společnost Canon Europe oznámila uvedení tří průkopnických objektivů RF a dvou nových adaptérů pro motorem ovládaný zoom, které fotografům i filmařům všech úrovní nabízejí širokou škálu funkcí a rozšiřují jejich kreativní možnosti.

Dokonalý hybridní objektiv se dvěma volitelnými adaptéry pro motorový zoom

Objektiv RF 24-105mm F2.8L IS USM Z představuje významný milník v technologii objektivů, na který čekalo mnoho fotografů a kameramanů. Tento objektiv typu „vše v jednom“ vlastně nahrazuje několik objektivů – lze jej používat pro televizní vysílání, natáčení filmů i jako standardní fotografický objektiv řady RF.

01-rf-24-105mm-f2.8l-is-usm-z.jpg

Představuje tedy skutečně univerzální koncepci objektivu. Jedná se o první objektiv řady RF s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, který kombinuje speciální kroužek pro ovládání clony s funkcí servopohonu prostřednictvím volitelných adaptérů pro motorový zoom.

Byl navržen tak, aby uspokojil zvýšenou poptávku v komunitě profesionálních tvůrců po hybridním obsahu zahrnujícím statické snímky i video. Profesionální objektiv s bohatými funkcemi se skvěle hodí k natáčení zpráv, dokumentů, korporátních videí, svateb, událostí i obsahu na sociální média.

02-rf-24-105mm-f2.8l-is-usm-z.jpg

Objektiv RF 24-105mm F2.8L IS USM Z kombinuje praktičnost a široký rozsah ohniskových vzdáleností objektivu RF 24-105mm F4L IS USM s kreativitou a schopností pracovat za slabého osvětlení objektivu RF 24-70mm F2.8L IS USM – takže při hledání dokonalého obrazu již není třeba volit mezi těmito dvěma parametry. Objektiv disponuje optickou stabilizací obrazu s výkonností až 5,5 EV pro bezkonkurenční kvalitu obrazu (a až 8 EV v kombinaci se stabilizací obrazu integrovanou v těle fotoaparátu), což představuje extrémní stabilitu pro natáčení z ruky a vysokou kvalitu obrazu při fotografování v dynamických situacích, jako jsou svatby nebo události. Plynulé ovládání clony kroužkem (pro video) umožňuje jemnou kontrolu nad změnou expozice – to vše v kombinaci s 11lamelovou clonou pro nádherný bokeh.

Nový model vyplňuje mezeru na trhu hybridních objektivů a nabízí profesionálním fotografům kvalitu, kterou potřebují pro statické snímky i videa.

Klíčové vlastnosti a funkce objektivu RF 24-105mm F2.8L IS USM Z:

 • Vynikající kvalita obrazu a utěsnění proti povětrnostním vlivům zvyšující odolnost – a také ostré snímky s vysokým kontrastem díky čtyřem UD čočkám pro korekci chromatické vady.

 • Profesionální elektronické parfokální ostření a potlačení změny ohniska při zaostřování (focus breathing) zachovávají konzistentní zorné pole při natáčení filmů.

 • Interní transfokace znamená, že se délka objektivu při změně ohniska nemění, což je praktické pro rigování, odolnost proti povětrnostním vlivům a také plynulejší chod.

 • Plynulý chod kroužku clony s 32 kroky mezi jednotlivými clonovými čísly (bez cvaknutí) a uvolňovacím přepínačem do režimu „Auto“.

Funkce objektivu RF 24-105mm F2.8L IS USM Z lze dále rozšířit pomocí nově uvedených adaptérů pro zoom s motorovým pohonem, které nabízejí filmařům větší flexibilitu. Adaptéry s motorovým zoomem umožňují plynulý zoom a dálkové ovládání prostřednictvím aplikace Camera Connect nebo EOS Utility od společnosti Canon.

03-power-zoom-adapter.jpg

Adaptér pro motorový zoom PZ-E2B je navíc vybaven 20kolíkovým konektorem pro dálkové ovládání zoomu/ostření, který umožňuje připojení kompatibilního příslušenství pro zoom/ostření pro použití ve studiu nebo velkokapacitním produkčním prostředí – a je dokonce kompatibilní s gripem Zoom Servo Grip ZSG-C10 od společnosti Canon.

04-rf-24-105mm-f2.8l-is-usm-z-s-power-zoom-adapterom.jpg

Klíčové vlastnosti funkce adaptérů PZ-E2 a PZ-E2B pro zoom s motorovým pohonem:

 • Ergonomický úchop pro pohodlné používání při nasazení na objektiv.
 • Volitelný externí napájecí zdroj USB-C pro delší snímání a rychlejší zoomování.
 • Široká tlačítka ovládání zoomu pro plynulou transfokaci.
 • Otočný volič rychlosti zoomu pro ovládání výkonu transfokace.

Adaptér pro motorový zoom PZ-E2B je vybaven 20kolíkovým konektorem pro dálkové ovládání, který je kompatibilní s příslušenstvím Canon pro transfokaci/ostření a gripem, a také dálkovým ovládáním přes síť IP v prostředí s více kompatibilními fotoaparáty, které podporují protokol XC od společnosti Canon.

05-rf-24-105mm-f2.8l-is-usm-z-s-power-zoom-adapterom.jpg

Nejkompaktnější a nejlehčí ultraširokoúhlý objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností

RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM je ultraširokoúhlý objektiv pro  fotografování i natáčení navržený pro fotoaparáty formátu APS-C řady EOS R. S rozsahem ohniskových vzdáleností 10–18 mm je ideální pro milovníky cestování, krajiny, panoramat měst a vlogování.

09-rf-s-10-18mm-f4.5-6.3-is-stm.jpg

Objektiv nabízí vynikající stabilizaci obrazu – optickou stabilizaci s výkonem až 4 EV a až 6 EV v kombinaci s vestavěnou stabilizací obrazu v těle fotoaparátu. Fotografové a tvůrci videí mohou fotografovat a natáčet z ruky s jistotou, a to i za špatných světelných podmínek. V kombinaci s digitálním IS při filmování je ideální pro tvůrce obsahu bez stativu, kteří potřebují širokoúhlý záběr pro zachycení širšího kontextu.

10-rf-s-10-18mm-f4.5-6.3-is-stm.jpg

S hmotností pouhých 150 g je tento neuvěřitelně malý a lehký objektiv dokonalým společníkem na cesty. Tvůrci již nemusejí dělat kompromisy, protože tento objektiv je skvělý jak pro fotografie, tak pro video. Nabízí vynikající kvalitu obrazu i výkon a je ideální pro snadné pořizování úžasných ultraširokoúhlých snímků.

Klíčové vlastnosti a funkce objektivu RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM:

 • Kompaktní a lehká konstrukce

 • Ideální pro cestování, krajinu a vlogování

 • Optická stabilizace obrazu až 4 EV nebo až 6 EV v kombinaci s vestavěnou stabilizací obrazu v těle fotoaparátu2

 • Skvěle se hodí k fotoaparátům se snímačem APS-C, jako jsou EOS R10, EOS R50 a EOS R7

 • Vynikající kvalita obrazu a flexibilita

Teleobjektiv se zoomem s nejdelším dosahem

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM je superteleobjektiv se zoomem pro plný formát, který přináší revoluci do světa fotografování divoké přírody a sportu. S neuvěřitelným maximálním dosahem ohniskové vzdálenosti teleobjektivu 800 mm ve srovnání s maximem 600 mm u jiných objektivů, které jsou v současné době na trhu, se jedná o teleobjektiv se zoomem s nejdelším dosahem pro bajonet RF.

07-rf-200-800mm-f6.3-9-is-usm.jpg

Je odolný proti prachu a vodě, aby vydržel náročné podmínky a fotografové mohli pořizovat dechberoucí snímky v jakémkoli prostředí, díky čemuž je bezkonkurenčně všestranný.

Tento objektiv je určen pro ty, kteří chtějí rozvíjet své fotografické možnosti a dosáhnout nedosažitelného. Dokáže zachytit dokonalý snímek z jakékoli pozice. Stabilizátor obrazu s výkonem 5,5 EV (nebo až 7,5 EV v kombinaci s fotoaparáty EOS R s vestavěnou stabilizací obrazu), rychlé automatické ostření, rozsah ohniskových vzdáleností a optická konstrukce poskytují vysoce kvalitní snímky a videa, zatímco zoom umožňuje vtáhnout i malé objekty přímo do centra dění.

08-rf-200-800mm-f6.3-9-is-usm.jpg

Je ideální volbou pro zapálené fotografy, kteří chtějí posunout možnosti fotografování divoké přírody a sportu a zachytit to, co dřív nebylo možné.

Klíčové vlastnosti a funkce objektivu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM:

 • Jedinečný super teleobjektiv se zoomem pro fotografování divoké přírody a sportu, ideální volba pro amatéry a zapálené fotografy

 • Optická stabilizace obrazu až 5,5 EV nebo až 7,5 EV v kombinaci s vestavěnou stabilizací obrazu v těle fotoaparátu4

 • Devítilamelová clona pro nádherné vykreslení pozadí, vysoce kvalitní optická konstrukce a rychlé automatické ostření

 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům pro použití v náročných podmínkách

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.