Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

Publikováno: 2. prosince 2021 | autor Redakce
Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

Společnost Canon Europe oznámila rozšíření řady vzdálených kamerových systémů o malý robustní model CR-X300. CR-X300 stane po boku modelů kamer s rotací, náklonem a zoomem (PTZ) Canon CR-N500, CR-N300 a CR-X500. CR-X300 nabízí vysoce kvalitní video výstup 4K a podporu různých IP protokolů, které uspokojí nároky poptávky po produkci na dálku. Díky jednoduchému ovládání a řadě možností připojení kamera CR-X300 zjednodušuje filmování na dálku. Odolná kamera s ochranou proti povětrnostním vlivům je ideální pro venkovní prostředí, zejména tam, kde jsou omezené finanční a prostorové možnosti.

Špičková obrazová kvalita v rozlišení 4K za každého světla

Kamera CR-X300 vybavená pokročilými obrazovými technologiemi společnosti Canon vychází vstříc poptávce po profesionálním vybavení pro tvorbu v 4K. Srdcem kamery je procesor DIGIC DV6, který produkuje mimořádně kvalitní obraz v rozlišení 4K UHD se snímkovou frekvencí až 30P při desetibitové barevné hloubce a vzorkování 4:2:2. Model CR-X300 využívá snímač typu CMOS o velikosti 1/2,3 palce a proslulý hybridní systém automatického ostření společnosti Canon. Díky tomu dokáže rychle a přesně zaostřovat i při slabém osvětlení. Odnímatelný infračervený filtr zlepšuje kvalitu obrazu v infračervené části spektra. Kamera je proto ideální pro snímání za velmi špatných světelných podmínek, jako jsou televizní reality show nebo noční natáčení divoké přírody.

Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

CR-X300 využívá pokročilou optickou technologii Canon a je vybavena stabilizovaným objektivem s 20násobným optickým transfokátorem a s maximální světelností f/1,8 u nejkratší ohniskové vzdálenosti. I to přispívá ke kvalitě obrazu při nízké úrovni osvětlení. Díky vestavěnému odstupňovanému ND filtru s maximální hodnotou 1/8 ND funguje kamera stejně dobře i v jasnějším prostředí – například při filmování za jasného dne.

Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

Široké možnosti přenosu obrazu

PTZ kamery značky Canon včetně modelu CR-X300 podporují řadu protokolů pro přenos videa, ovládání kamery a streamování 4K videa přes IP. Mezi implementované protokoly patří RTMP/RTMPS, NDI|HX[1], standardní komunikační protokol RTP/RTSP a nově vyvinutý protokol XC společnosti Canon, který umožňuje živý přenos přímo do zvolené sítě pro poskytování obsahu a zefektivňuje tak produkci. Protokol XC nabízí další výhodu v tom, že umožňuje užití jiných PTZ kamer a videokamer, například modelů řady Cinema EOS, ve stejném produkčním systému jako CR-X300. Kamera CR-X300 nabízí také řadu možností připojení včetně PoE++, HDMI a 6G-SDI. Díky této flexibilitě ji lze snadno začlenit do stávajících produkčních systémů a stávajících pracovních postupů.

Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

Vylepšené ovládání, jednoduché použití

Kamera CR-X300 využívá sofistikovaný mechanismus otáčení a náklonu s proměnnou rychlostí 0,3°/s až 60°/s, což umožňuje obsluze plynule sledovat akci. Tato výkonná venkovní kamera je kompatibilní s nedávno představeným ovladačem Canon RC-IP100 a aplikací pro dálkové ovládání kamery přes IP, ale také s vybranými ovladači jiných výrobců. Filmaři tak mají možnost sestavit si vybavení tak, jak jim vyhovuje. Díky podobným možnostem uživatelského nastavení obrazu jako u kamery CR-N300 se dokáže CR-X300 barevně sladit s jinými kamerami Canon řady Cinema EOS nebo XF/XA, přičemž nastavení jsou optimalizována pro specifické podmínky a situace, jako je sport, portrét, slabé osvětlení nebo reflektor.

Canon představuje novou výkonnou venkovní kameru CR-X300 s rotací, náklonem a zoomem

Robustní, avšak kompaktní provedení

Kamera CR-X300 je koncipovaná tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po distribuci videa – ať živě nebo ze záznamu – z venkovních prostředí, jako jsou sportovní akce nebo zábavní parky. Mnoho PTZ kamer využívá odolná pouzdra, zatímco CR-X300 má přímo tělo odolné proti prachu a vodě s krytím IP65 s povrchovou úpravou chránící proti povětrnostním vlivům a vestavěným stěračem, který zajišťuje čistý obraz i za deštivého počasí. Robustní konstrukce kamery odolá větru o rychlosti až 60 m/s a teplotám v rozmezí -15 °C až +40 °C. CR-X300 s hmotností přibližně 7 kg a praktickou rukojetí je velmi kompaktní a snadno přenosný model ideální pro filmování v terénu.[1] Protokol vyvinutý společností NewTek, který podporuje práci s živým videem přes IP sítě. NDI je ochranná známka společnosti NewTek, Inc. v USA a dalších zemích.

 


 

Už máte prosincové vydání časopisu FotoVideo?

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

 

 

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.