Canon představil televizní objektiv CJ15ex4.3B pro 4K přenosy

Publikováno: 6. září 2019 | autor Redakce
canon-objektiv-cj15ex4.3b-01.jpg

Společnost Canon Europe dnes představila objektiv CJ15ex4.3B, který rozšiřuje její nabídku špičkových televizních objektivů pro 4K kamery se snímačem o úhlopříčce 2/3 palce. Objektiv CJ15ex4.3B s 15násobným zoomem a nejkratší ohniskovou vzdáleností 4,3 mm nabízí vynikající optické parametry typické pro řadu Canon UHDxs a řadí se ke špičce ve své třídě. Lehký (2,19 kg) a kompaktní objektiv CJ15ex4.3B pokrývá všechny potřeby televizního natáčení. Umožňuje natáčet ve 4K i s vestavěným 2x telekonvertorem a zajišťuje maximální rozlišení od středu po okraj záběru. Vzhledem ke stoupající divácké poptávce po filmovém materiálu ve 4K je CJ15ex4.3B ideální volbou pro filmaře, kteří chtějí přechodem na systémy a procesy 4K dosáhnout dlouhodobě udržitelné kvality záznamu.

Překonává obvyklé standardy kvality obrazu

Společnost Canon loni oslavila 60. výročí zahájení výroby televizních objektivů. Uvedením objektivu CJ15ex4.3B Canon pokračuje ve své dlouhodobé snaze dodávat na trh televizní techniky inovativní produkty špičkové optické kvality. CJ15ex4.3B zajištuje věrné podání barev a při nasazení na kompatibilní 4K kameru podporuje korekci chromatických aberací podle standardu BT.2020. Je s ním možné dosáhnout širšího barevného gamutu než u běžně užívaného standardu ITU-R BT.709. Výsledkem je jasnější, živější a přirozenější obraz s vynikající tonalitou, realistickou texturou a hloubkou  – přesně podle poptávky diváků po působivějších televizních zážitcích.

Optimalizované uspořádání fluoritových, UD a Super UD¹ optických prvků také opticky koriguje barevnou vadu. Díky této technologii vyvinuté společností Canon objektiv poskytuje nádherné snímky s méně rozpitými barvami a méně výraznými chromatickými aberacemi. Jedná se také o první přenosný televizní objektiv s antireflexní povrchovou úpravou ASC (Air Sphere Coating) založenou na nové technologii pro potlačení světlených odlesků a závoje, díky níž dosahuje autentičtějšího podání při natáčení s vysokým dynamickým rozsahem.

canon-objektiv-cj15ex4.3b-0-03.jpg

Bezkonkurenční transfokační schopnosti

Transfokační funkce objektivu CJ15ex4.3B na principu posunu optických skupin a asférických čoček zajišťuje konzistentní a spolehlivý optický výkon. Rozlišení 4K je dosaženo i při použití vestavěného dvojnásobného telekonvertoru. Zdokonalený vnitřní systém ostření navíc koriguje změnu zaostření se změnou ohniska a zlepšuje rozlišení v periferních oblastech záběru – výsledkem je stabilnější, čistší a ostřejší obraz.

CJ15ex4.3B – dokonalý objektiv pro dynamické natáčení

Díky širokému úhlu záběru a transfokačnímu poměru je objektiv CJ15ex4.3B ideální pro scény jako sportovní stadiony nebo otevřená krajina. Díky těmto vlastnostem a lehkému kompaktnímu provedení je objektiv vhodný pro natáčení ve stísněných podmínkách nebo z krátké vzdálenosti, kdy je nutné držet kameru na rameni. Konstrukce vykazuje odolnost na úrovni konvenčních HD objektivů a splňuje vysoké nároky na mobilitu požadovanou v reportážním a dokumentárním žánru. Objektiv CJ15ex4.3B se vyznačuje ergonomickou konstrukcí pro kameramany. Pohodlný grip snižuje únavu a dává neomezené možnosti natáčení.

Společnost Canon dnes představila také nejnovější přírůstek do rodiny filmových přístrojů EOS –kompaktní, všestrannou plnoformátovou kameru nové generace EOS C500 Mark II a profesionální referenční displej DP-V3120 s rozlišením 4K, podporou HDR a jasem 2000 cd/m². Canon bude tyto produkty spolu s objektivem CJ15ex4.3B poprvé celosvětově vystavovat na svém stánku na veletrhu IBC 2019 (hala 12, stánek D60).

CJ15ex4.3B - funkce a vlastnosti:

  • Největší přiblížení (15x) a nejširší úhel záběru (ohnisková vzdálenost 4,3 mm) u přenosného širokoúhlého zoomového objektivu
  • Rozlišení 4K od středu po okraje snímku
  • Povrchová úprava ASC
  • Optické prvky s velmi nízkým (UD) a ultra nízkým rozptylem (Super UD)
  • Široký barevný gamut BT.2020 a podpora vysokého dynamického rozsahu
  • Výkonná digitální motorová jednotka (e-Xs IV)
  • Lehké a kompaktní provedení pro snadnou manipulaci
  • Vestavěný 2x telekonvertor
Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.