Canon má 3 nové objektivy RF – včetně jednoho světového prvenství – které nabídnou fotografům schopnosti nové úrovně

Publikováno: 17. dubna 2021 | autor Redakce
Canon má 3 nové objektivy RF – včetně jednoho světového prvenství – které nabídnou fotografům schopnosti nové úrovně

Společnost Canon Europe spolu s vývojem mimořádně rychlé a ovladatelné bezzrcadlovky EOS R3 pro profesionální sportovní a zpravodajské fotografy představila tři nové objektivy RF.

Objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM jsou nejnovějšími přírůstky do rozsáhlé rodiny opticky špičkových objektivů RF pro systém Canon EOS R, který fotografům poskytuje bezkonkurenční možnosti pro dnešní i budoucí potřeby. Jsou ideální pro profesionální fotografy přírody a sportu a jsou jako první modely z řady RF vybavené systémem se zdvojeným motorem, který umožňuje ostřit rychleji a pomáhá zachytit dynamickou akci – i při sériovém snímání rychlostí 30 sn./s.

Společnost Canon dnes představila také RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM – světově první makro objektiv se zvětšením 1,4 x[i] a automatickým ostřením. Ten patří k základní výbavě každého amatérského i profesionálního fotografa, který chce rozvíjet svoji kreativitu s využitím širokých možností fotoaparátů a objektivů systému EOS R.

Canon má 3 nové objektivy RF – včetně jednoho světového prvenství – které nabídnou fotografům schopnosti nové úrovně

RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM – dlouhé teleobjektivy s mimořádně rychlým ostřením

Objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM vychází z převratných modelů EF 400 mm f/2,8L IS III USM a EF 600 mm f/4L III USM – dvou mimořádně oblíbených teleobjektivů pro profesionální sportovní a přírodní fotografy. Optika a mechanika těchto objektivů je víceméně totožná s verzemi EF, jejich schopnosti jsou však na zcela nové úrovni, protože plně využívají možností revolučního systému EOS R a bajonetu RF.

Profesionální fotografové s těmito objektivy získávají mimořádně dlouhou ohniskovou vzdálenost – a ještě delší při použití RF telekonvertorů 1,4x a 2x – špičkovou optickou kvalitu, rychlé ostření, sníženou hmotnost a lepší vyváženost při použití s těly systému Canon EOS R.

Canon má 3 nové objektivy RF – včetně jednoho světového prvenství – které nabídnou fotografům schopnosti nové úrovně

Objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM nabízí mimořádné vlastnosti objektivů Canon RF, jako je ovládání clony v krocích po 1/8 pro natáčení videa nebo vylepšená optická stabilizace obrazu až o 5,5 EV, kterou umožňuje komunikační systém bajonetu RF[ii]. Vedle toho objektivy podporují zdvojený pohon AF, který při použití s budoucími těly zrychlí automatické ostření. Díky němu budou moci profesionální fotografové na velkou vzdálenost zachytit rychlou akci, která pomine během milisekund. Oba objektivy umožňují také třírychlostní ruční ostření pro precizní ovládání a trvalý ruční režim, který umožňuje dolaďovat zaostření bez přepínání režimů. Dvě roviny zaostření lze navíc uložit jako předvolby a rychle je vyvolat a tím ušetřit čas v situacích, kdy je nutné reagovat rychle, případně je využít k přeostřování záběru při natáčení videa. Ostřicí prstenec může při použití s některými těly řady EOS R sloužit také jako ovládací.

Díky použití fluoritových prvků a prvků ze skla s velmi nízkým rozptylem spolu s potahem čoček ASC a Super Spectra vykazuje objektiv RF 400 mm F2,8L IS USM mimořádnou ostrost v celé ploše obrazového pole i při nejnižší cloně f/2,8. Objektiv RF 600 mm F4L IS USM taktéž minimalizuje zkreslení a odlesky, a to i při odclonění na f/4 a zajišťuje díky tomu profesionální obraz nejvyšší kvality v celé ploše snímku. Objektivy RF 600 mm F4L IS USM a RF 400 mm F2,8L IS USM podávají spolehlivé výkony i při nízké hladině osvětlení díky vysoké světelnosti (f/2,8, respektive f/4) a stabilizaci až o 5,5 EV, která omezuje chvění obrazu za špatných světelných podmínek. Umožňují tedy pořídit kvalitní snímky za všech okolností.

Oba objektivy jsou navíc lehké, avšak díky odolné konstrukci bez úhony vydrží zátěž profesionální práce. Legendární kvalita zpracování objektivů řady L a bílý povrch odrážející teplo zajišťují jejich spolehlivou službu při sportovní reportáži za deštivého dne i při fotografování divokých zvířat na prašném safari.

Canon má 3 nové objektivy RF – včetně jednoho světového prvenství – které nabídnou fotografům schopnosti nové úrovně

RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM – dokonalý objektiv pro makrofotografii a portréty

RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM je skutečně všestranný objektiv a nezbytná součást vybavení profesionálů, poloprofesionálů i nadšenců, kteří se věnují makrofotografii, zátiším a portrétům. Vyšší než obvyklý zvětšovací poměr 1,4:1, kterého bylo dosaženo díky systému plovoucích prvků a krátké dráze zadního ostření, fotografům umožňuje zachytit mimořádně podrobné detaily. Ohnisková vzdálenost 100 mm při světelnosti f/2,8 podává velmi působivé, lichotivé výsledky při portrétní fotografii.

Vedle neuvěřitelného zvětšení přináší nový objektiv výrazné vylepšení oproti verzi EF 100 mm f/2,8L Macro IS USM v podobě nového přizpůsobitelného ovládacího prstence pro nastavení sférické aberace. Fotograf jím může jednak měnit vzhled zadního i předního bokehu, jednak dosáhnout měkké kresby fotografovaného objektu. Devítilamelová clona s maximální hodnotou f/2,8 poskytuje nízkou hloubku ostrosti a vytváří působivý bokeh. Pokročilá konstrukce objektivu RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM zajišťuje profesionální kvalitu obrazovou kvalitu, která je společná celé řadě RF – s vysokou ostrostí a rovnoměrným kontrastem v celé ploše snímku.

Objektiv RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM je rovněž vybavený optickou stabilizací obrazu až o 5 EV a umožňuje kombinovanou stabilizaci až o 8 EV (podle standardů CIPA) s těly EOS R5 nebo EOS R6, která výrazně omezuje chvění obrazu při fotografování z ruky. Systém Dual Nano USM AF zajišťuje hladké, přesné a velmi rychlé automatické ostření, které je prakticky bezhlučné, přičemž je potlačená oscilace okolo bodu zaostření. Díky tomu je objektiv ideální pro natáčení videa a pro skládání obrazu metodou Focus Stacking pro dosažení větší hloubky ostrosti v postprodukci.[i] U výměnných objektivů s automatickým ostřením na plnofomátových bezzrcadlových fotoaparátech. Průzkum společnosti Canon k 13. dubnu 2021

[ii] Podle standardů CIPA

Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.