Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Publikováno: 1. dubna 2021 | autor Redakce
Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Na základě podnětů od uživatelů Canon v novém firmwaru pro EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III přináší nové možnosti při fotografování i záznamu videa.

Společnost Canon Europe oznámila, že na základě podnětů od zákazníků vydává aktualizace firmwaru pro tři své přístroje – bezzrcadlové fotoaparáty EOS R5 (firmware v1.3) a EOS R6 (firmware v1.3) a profesionální zrcadlovku EOS-1D X Mark III (firmware v1.4). Jejich uživatelé se dočkají řady vylepšení, která jim pomohou zefektivnit pracovní postupy a získat větší tvůrčí svobodu.

Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Vyšší obrazová kvalita a lepši použitelnost

U přístroje EOS R5 dochází k řadě vylepšení včetně podpory videa v rozlišení Full HD 120p a širších možností přizpůsobení přístroje. Uživatelé budou moci ukládat vlastní a preferovaná nastavení fotoaparátu na paměťovou kartu a kopírovat je do dalších přístrojů nebo je po jiných úpravách obnovit. Nově je také možné při fotografování vypnout LCD monitor a používat jej pouze k náhledu pořízených snímků, tedy pracovat způsobem obvyklým u zrcadlovek. U fotoaparátů EOS R5 a EOS R6 přináší aktualizovaný firmware podporu plného manuálního ovládání objektivů RF, to znamená, že uživatel může ručně ostřit v režimu Servo AF.

Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Efektivnější profesionální pracovní postupy

U modelu EOS R5 mohou profesionální fotografové zabezpečit a rychle sdílet snímky pomocí nové funkce Protect Image Transfer, která umožňuje uzamčení chráněných snímků proti nechtěnému smazání a jejich přenos přes FTP. U přístrojů EOS-1D X Mark III a EOS R5 mohou uživatelé nově sledovat stav přenosu snímků přes FTP na displeji včetně údaje o zbývajícím čase.

Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Vylepšené funkce videa

Aktualizace firmwaru umožňuje u přístrojů EOS R5 a EOS-1D X Mark III záznam videa ve formátu RAW s nízkým datovým tokem, který snižuje velikost souborů RAW a urychluje tak jejich přenos. U přístroje EOS R5 aktualizace rozšiřuje možnosti záznamu videa o gamma křivku Canon Log 3, se kterou pracují všechny filmové kamery Canon Cinema EOS. To přináší větší dynamický rozsah, širší možnosti úpravy barev a jednoduší správu souborů. U všech přístrojů aktualizace firmware odemyká možnost komprese IPB s nízkým datovým tokem a nabízí tak ještě větší flexibilitu volby formátů videa. Výsledkem jsou menší videosoubory, které lze snáze sdílet.

Uvedené aktualizace firmwaru doplňuje několik vylepšení softwaru, včetně podpory procesoru Apple M1 u Digital Photo Professional (DPP) verze 4.14 a EOS Utility verze 3.13.1. prostřednictvím překladače kódu Rosetta.

Společnost Canon plánuje nadále vycházet vstříc potřebám a požadavkům fotografů a filmařů, kteří pracují s těmito třemi přístroji, a přinášet další nové funkce, včetně podpory Canon Log 3 u modelů EOS R6 a EOS-1D X Mark III v některé z budoucích aktualizací.

Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

 

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.