Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Publikováno: 28. května 2021 | autor Redakce
Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Používání těchto brýlí nadšenými videotvůrci nás potěšilo. Je dobře, že si lidé dávají pozor na nežádoucí modré světlo, jehož záření se při dlouhém vysedávání u monitoru neubráníme. Mít v praxi nasazeny speciální brýle se naučili mnozí z nás od náruživých hráčů počítačových her, kteří je využívají už dávno. Je moc dobře, že lidé mají o tuto optickou pomůcku takový zájem, protože skutečně prospívá úplně každému.

S brýlemi proti modrému světlu se v poslední době doslova roztrhl pytel. Možná si ale říkáte, že v takové záplavě nabídek se člověk jen těžko vyzná. Proto jsme tu s naším tipem.

Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Při výběru v běžném obchodě je nutné si dát pozor. Moderní brýle proti modrému světlu totiž na první pohled nerozlišíte od běžných dioptrických brýlí. Jsou kvalitní a odpovídají moderním designovým trendům.

Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Italská značka Arozzi se specializuje vedle herního příslušenství i na prostředky usnadňující život zpracovatelům videa.

Co je to modré světlo?

Odjakživa je přirozenou součástí našeho života, ale v původní přirozené míře. Díky němu naše tělo rozpoznává den i noc, produkuje a reguluje spánkový hormon melatonin, podporuje nebo tlumí bdělost a pozornost. Někteří z nás jsou ale vystaveni nadměrnému modrému světlu, které může být pro oči škodlivé a nebezpečné. Víte, jaké jsou zdroje modrého světla?

Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Vyzařuje nejen z přírodních zdrojů, ale zejména z elektronických zařízení, jako jsou chytré telefony, monitory počítačů nebo televizory. Rozdíl je v tom, zda se díváte na monitor hodinu, nebo celý pracovní den, protože krátkodobé sledování televize či práce s elektronickými zařízeními nemají na zrak měřitelný dopad. Digitální zařízení ale vyzařují určitý typ modrého a fialového světla. Nadměrné vystavení těmto barvám s krátkou vlnovou délkou může mít negativní dopad a způsobit různé zdravotní obtíže, které si objasníme níže. Dlouhodobé působení modrého světla může oči poškodit.

Brýle Arozzi Visione VX-400, VX-500, VX-600 a VX-800

Mezi nejčastější problémy patří…

Celý článek si přečtěte ve zbrusu novém čísle časopisu FOTOVIDEO.

A co v něm ještě najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.