Boya BY-WM4 Pro K2

Publikováno: 25. května 2021 | autor Redakce
Boya BY-WM4 Pro K2

Natáčíte video i s více účastníky? Potřebujete kvalitní zvuk, jednoduchou obsluhu a velký dosah? Nástroje k tomu určené se neustále zdokonalují. Otestovali jsme pro vás jednu zajímavou sestavu se značkou Boya.

Text: redakce, foto: Boya a redakce

Příjemné překvapení

Systém BY-WM4 Pro byl navržen pro kameramany a milovníky videa s omezenějším rozpočtem, kterých je aktuálně mnoho, a proto bude pro náš trh velmi zajímavý. Základem je bezdrátový mikrofon nové generace 2,4 GHz pro dvoukanálový záznam zvuku s možností nahrávání většího počtu subjektů přímo do smartphonů, tabletů, digitálních bezzrcadlovek i zrcadlovek, běžných videokamer, počítačů atd.

Boya BY-WM4 Pro K2

Skladný, s velkým dosahem

Jedná se o kompaktní a velmi snadno a rychle použitelný bezdrátový systém pro záznam ostré a čisté řeči. Všesměrový mikrofon je vhodný pro všestranné umělce, kteří se mohou během natáčení svobodně pohybovat. Je skvělé, že má navíc v přímé viditelnosti dosah až 60 m.

Sestava vhodná k okamžitému použití

Systém Boya BY-WM4 Pro-K2 se skládá ze dvou kompaktních vysílačů body pack (TX4 Pro), přenosného přijímače (RX4 Pro), dvou kusů všesměrových klopových mikrofonů a příslušných kabelů. Poskytuje okamžitou použitelnost, takže je ideální pro video, aktuálně velmi moderní tvorbu podcastů a pro mobilní žurnalistické aplikace.

Boya BY-WM4 Pro K2

Shrňme si to

Bezdrátový set se dvěma vysílači, přijímačem a dvěma klopovými mikrofony.

Vysílače disponují 3,6mm TRRS a TRS vstupy pro mikrofon a line-in, na přijímači zase najdete 3,6mm line-out a výstup na sluchátka.

Systém je kompatibilní s většinou běžně používaných kamer, fotoaparátů, smartphonů nebo počítačů.

Přiložené kondenzátorové klopové mikrofony s kulovou směrovou charakteristikou vám umožní nahrávat křišťálově čisté rozhovory, videa nebo vlogy.

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti s sebou můžete systém vzít prakticky kamkoliv a při používání vám nebude překážet.

Vysílač disponuje klipovým držákem, přijímač zase standardním systémem pro upevnění na kameru nebo fotoaparát.

Systém je na obsluhu velice jednoduchý. Párování a nastavení vstupní úrovně signálu probíhají pomocí jednoho tlačítka. Dosah je až 60 m.

Boya BY-WM4 Pro K2

Po vyzkoušení

Z našich prvních zkušeností vyplynulo, že se není třeba ničeho bát, start práce s touto sestavou je velmi rychlý. Hodně pečlivým a hlavně začátečníkům doporučujeme před použitím prostudovat přehledný návod. Vyzkoušeli jsme nejen spolehlivost celé sestavy včetně maximálního dosahu, ale i konkrétní připojení mikrofonu k chytrému telefonu, propojení všech komponent i nasazení mikrofonu do sáněk zrcadlovky a propojení kabelem (před nasazením do sáněk přišroubujte aplikátor na zadní stranu mikrofonu pomocí velkého platového šroubu – vše najdete v balení). Se vším jsme byli spokojení.

Hlavní vlastnosti

Frekvence: 2405–2478 MHz

Frekvenční rozsah: 35 Hz až 14 kHz

Systém: 2,4 GHz

Montáž do 19" racku: ne

Externí anténa: ne

Výstupy: dva 3,6mm jacky

Napájení vysílače: dvě baterie AAA

Obsah balení: přijímač, dva vysílače, dva klopové mikrofony, dvě baterie AAA, držák na kameru, klipový držák, dva TRS kabely, pouzdro

Počet kanálů: dva

Cena: 4490 Kč

Vysvětlivky pro použití

Boya je velký výrobce a nabízí i několik dalších variant složených z výše i níže uvedených komponentů:

BY-WM4 Pro – jednodušší sestava s jedním vysílačem (TX4 Pro), jedním přijímačem (RX4 Pro) a příslušenstvím

BY-WM4 Pro K3 – speciální sestava připravená pro iOS a složená z vysílače (TX4 Pro), bezdrátového přijímače se speciálním konektorem (BY-WM4 RXD) a příslušenství.

BY-WM4 Pro K5 – speciální sestava připravená pro Android a další zařízení typu C. Skládá se z vysílače (TX4 Pro), bezdrátového přijímače se speciálním konektorem USB-C (BY-WM4 RXU) a příslušenství.

TX4 Pro vysílač podrobněji: Na horní straně má vstup pro kabel od mikrofonu, linkový vstup, LED indikátor napětí (modrá barva svítí, když je zapnutý a nabitý, červená při nízkém stavu energie), dále vypínač off/on, signál propojení a anténu (doporučujeme nesahat, jinak to silně ovlivňuje kvalitu signálu). V těle jsou zasunuty dvě baterie AAA (pozor na jejich výběr a prosíme nešetřit při nákupu) a příslušný klip pro uchycení.

RX4 Propřijímač podrobněji: V horní části najdete zdířku pro kabel od sluchátka (3,5 mm), vedle něj line-out audiovýstup, dále je na hraně horní části opět LED ukazatel napájení a na boku posuvný vypínač off/on. Pod ním je kolébkový ovladač hlasitosti. Anténa je na přijímači na stejném místě jako u vysílače a napájení je zajištěno opět pomocí dvou baterií AAA, takže byste jich měli mít v zásobě dostatek. Přijímač má tentýž klip na uchycení jako vysílač.

Praktická poznámka

Cela sada je dodávána v malém, praktickém a hlavně pevném obalu velikosti malé dámské kabelky typu psaníčko, uzavíratelném masivním zipem.


Už máte květnové rozšíření vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mistři fotografické reportáže

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie. Doporučujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ – PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Horká láva neměla šanci!

Další, naprostou „bombou“ tohoto květnového vydání je horká fotografická lekce a vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky. Tento náš dlouholetý kolega si opět po čase dal laťku ještě trochu výš a vyrazil si povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

A ještě jeden skvělý fotoreportér!

Když už byl úvodní rozhovor tohoto vydání s Michalem Růžičkou a Janem Zátorským skoro hotový, dostaly se nám do ruky nádherné velikonoční snímky špičkového fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. To musíme mít, rozhodlo se téměř jednohlasně. A tak se volalo a psalo na Slovensko, Radovan byl velmi vstřícný a na svět přišla další nezapomenutelná radost s neskutečnými fotografiemi.

Fotograf roku má aktuální téma: Zlatá hodinka

Vkládejte do něj své fotografie! Je to úžasně barevné téma. Všichni se společně rádi zaměříme na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými a vytvářejí neskutečné obrazce, které podněcují fotografovu představivost. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

VE VLAKU

Mimochodem! Všimli jste si také této speciální kategorie Fotografa roku! Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografroku.ifotovideo.cz, vyhrajte kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestujte s Českými drahami, kam se vám zachce!  Více na stranách 102 a 103.

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme.

Přejeme vám s naším květnovým vydáním hezké chvíle a vybíráme z jeho rozšířeného obsahu například následující články:

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Tyto dvě velké osobnosti české fotožurnalistiky není třeba představovat. Prohlédněte si jejich úžasné snímky!

ROZHOVOR – Michal Růžička a Jan Zátorský

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Davídci a Goliáš, aneb s drony do hrdla vulkánu? Myslíte si, že je to možné? Petr vás přesvědčí, že ano!

PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

RADOVAN STOKLASA: Bolo by to dlhé rozprávanie…

Asi jste si všimli, že dokumentární a reportážní fotografové si v tomto vydání udělali na dálku něco jako přátelské setkání.

RADOVAN STOKLASA – Bolo by to dlhé rozprávanie…

ROZHOVOR: Odpovídá pan Dayong Li

CEO Venus Optics o jeho začátcích, současnosti i o tom, že je to velmi příjemný a chytrý člověk. Krásně jsme si popovídali. Čtěte pozorně.

ROZHOVOR – Odpovídá pan Dayong Li

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

Stanislav Petera – Studená válka

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové naší redakce v rukou.

Hasselblad 907X 50C

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Je tu velké květnové FotoVideo!

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.