BETT 2023: ViewSonic představil rozšířená EdTech řešení v rámci virtuálního světa pro vzdělávání UNIVERSE a ekosystému myViewBoard

Publikováno: 21. dubna 2023 | autor Redakce
image-1-scenario-photo-thematic-classroom-biology.jpg

Společnost ViewSonic Corporation odhalila na veletrhu BETT Show 2023 (British Educational Training and Technology Show) nejnovější verzi virtuální výukové platformy UNIVERSE by ViewSonic.

Ta nyní obsahuje 3D tématické učebny pro jednotlivé předměty a výkonnostní metriky pro pedagogy. Ve snaze poskytnout pedagogům komplexní řešení pro digitální výuku společnost rovněž představila rozmanitý předpřipravený digitální obsah lekcí ze sbírky interaktivních médií ViewSonic Originals spolu s nejnovějšími interaktivními displeji ViewBoard a softwarovými sadami myViewBoard. Účastníci veletrhu si rovněž mohli sami vyzkoušet špičková řešení pro různé scénáře.

image-3-scenario-photo-viewsonic-originals.jpg

“ViewSonic pokračuje v realizaci naší strategie ‘Ekosystém jako služba (EaaS - Ecosystem as a Service)’, jejímž cílem je vytvořit digitální vzdělávací ekosystém. Ačkoliv jsme svědky rostoucí digitalizace ve vzdělávání, používané technologie nemusí nutně plně využívat všech možností,” říká Kevin Chu, ředitel obchodní jednotky UNIVERSE společnosti ViewSonic. “Chceme, aby všichni viděli, jak mocné může být 3D virtuální vzdělávací prostředí. UNIVERSE zajišťuje, že studenti a učitelé mají přístup k řešením, která využívají nejnovější a nejinovativnější technologie pro zlepšení online výuky.”

Virtuální prostředí pro online vzdělávání

Společnost ViewSonic představila a spustila UNIVERSE by ViewSonic již v minulém roce 2022. Jedná se o virtuální vzdělávací platformu, která přináší výhody osobního vzdělávání v online prostředí. V kombinaci s intuitivním ovládáním a rozmanitými funkcemi pomáhá UNIVERSE zvyšovat zapojení studentů, podporovat spolupráci a posilovat pocit sounáležitosti.

Při poslední aktualizaci platformy UNIVERSE byl spuštěn nový typ virtuálního prostoru. Tematické učebny umožňují účastníkům prozkoumat interaktivní 3D prostředí vytvořené tak, aby studentům pomohlo při výuce konkrétních školních předmětů. První tematická učebna byla navržena pro hodiny biologie, kde mohou studenti interagovat s biologickými strukturami, jako jsou krevní destičky a nervové buňky, což jim umožní více se ponořit do látky a pochopit fungování těchto prvků v těle. Po uvedení učebny s biologickou tematikou uvede ViewSonic na trh take učebny zaměřené na předměty jako je angličtina, matematika, zeměpis či dějepis. Tyto novinky byly představeny právě na veletrhu BETT.

image-1-scenario-photo-thematic-classroom-biology.jpg

ViewSonic v rámci tohoto virtuálního světa také představil nový nástroj Portfolio, který umožňuje učitelům snadný přístup k informacím o třídě, jako jsou výsledky testů, docházka a záznamy o pozdějších příchodech a dřívějších odchodech, a zefektivňuje tak správu třídy.

Kromě toho umožňuje integrace výukových nástrojů do světa UNIVERSE pedagogům bezproblémovou výměnu informací mezi různými systémy pro správu výuky. Cílem platformy je poskytnout učitelům i studentům bezproblémovou výuku a větší flexibilitu, a proto bude brzy integrována se systémy pro správu, jako jsou Canvas a Blackboard.

Dostupné digitální výukové materiály

S rostoucí digitalizací se učitelé potýkají s novými výzvami, zejména při vytváření a zavádění obsahu digitálního učebního plánu. Aby se přizpůsobil digitální revoluci, ViewSonic také uvedl svou nejnovější funkci pro platformu myViewBoard, ViewSonic Originals, která poskytuje učitelům předem připravený obsah, který jim pomůže vytvořit poutavou digitální výuku.

Sbírka obsahu ViewSonic Originals je rozdělena do čtyř kategorií: Originální obsah, Pozadí, GrafikaOnline hry. Kromě rozsáhlé knihovny výukových materiálů pro všechny věkové kategorie a předměty, od interaktivních prvků až po kompletní plány výuky, obsahuje databáze také rozsáhlou sbírku pozadí, obrázků a animací, které se skvěle hodí k různým okruhům a tématům a umožňují učitelům přidávat do výuky bezpečná média s ověřenými autorskými právy. Díky nabídce tisíců interaktivních prvků až po kompletní plány hodin společnost usnadňuje plánování a vedení výuky, a svým obsahem zvládne zaujmout všechny ve věku od 5 do 18 let.

image-2-solution-feature-universe-by-viewsonic-portfolio-002.jpg

Inovace napříč celou řadou řešení

Interaktivní displeje ViewBoard a softwarové sady myViewBoard společnosti ViewSonic využívají vzdělávací instituce po celém světě. Na stánku společnosti ViewSonic si návštěvníci mohli vyzkoušet nejnovější 5K 105" displej ViewBoard IFP105S pro hybridní spolupráci a 24" dotykový monitor pro řešení "chytrého pódia". Kromě toho si návštěvníci mohli prohlédnout také kameru VB-CAM-201, která získala certifikaci Zoom Rooms USB Camera, zlepšující produktivitu a komunikaci při videokonferencích. Mezitím byl v zóně Esports for Education během veletrhu představen také nejnovější herní monitor ViewSonic Elite XG320Q.

Kromě toho byl na veletrhu k vidění i špičkový 135" LED displej All-in-One se skládací obrazovkou. Tato konstrukční inovace výrazně zmenšuje velikost balení, což umožňuje pohodlnější přepravu a snadnější přemisťování. Displej je pak připraven k okamžitému použití, což je ideální pro řadu scénářů krátkodobého použití, jako jsou přednášky, akce a hybridní učebny.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.