BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

Publikováno: 24. září 2021 | autor Redakce
BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

Společnost BenQ, přední světový dodavatel technologií a řešení pro zobrazování obsahu, uvádí na trh dva nové modely projektorů V7000i a V7050i. Obě novinky určené pro vytvoření vlastního kina v obývacím pokoji nabízí 4K rozlišení, technologie HDR-PRO a CinematicColor a režim Filmmaker.

Projektory s krátkou projekční vzdáleností zabírají velmi málo místa. Produkty navenek nenápadného, esteticky pohledného designu jsou vyvedeny ve dvou barevných provedeních - bílé barvě (model V7000i) a černé barvě (model V7050i), a fungují jako přirozená dekorace. Funkční prvky, jakými jsou lamely po bocích či zatahovací kryt, se kromě praktických vlastností staví do role elegantních doplňků.

BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

BenQ u nových modelů vyzdvihuje zejména jejich obrazovou kvalitu: „I ti nejnáročnější uživatelé okamžitě poznají rozdíl. I v dobře osvětleném prostředí jsou barvy syté a živé. Modely V7000i a V7050i mají 1,3krát větší barevný objem, tedy více dostupných barev a jejich odstínů, sytosti a jasu, než aktuálně dostupně laserové televize ve stejné třídě, a to dokonce při větší velikosti promítané plochy.“ A účelovost projektorů dále podtrhuje zmínka o softwarovém vybavení: „Integrovaný operační systém Android TV a stylový moderní design předurčují oba projektory pro skvělý filmový zážitek z domácího kina v obývacím pokoji“.

BenQ V7000i a V7050i disponují 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů. O vizuální kvalitu promítaného obrazu se starají exkluzivní technologie BenQ CinematicColor přinášející 98% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, zatímco technologie HDR-PRO zajišťuje podporu HDR10 a HLG a dynamickou úpravu kontrastu a jasu přímo při používání na základě mapování tónů barev. Tím jsou odhaleny všechny detaily v tmavých nebo stinných oblastech při zachování kvality a nepřeexponování míst světlých.

BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

Oba modely sdílí stejné hodnoty jako UHD Alliance a proto je připraven také režim Filmmaker, který umožňuje video prezentaci filmu či televizní show v takové kvalitě, jakou zamýšleli filmaři při natáčení.

Kromě video zážitku myslí oba modely i na ten zvukový. Bohatá konektivita je doplněna o porty HDMI 2.0b a SPDIF pro připojení externího zařízení. V případě nutnosti je však možné využít zabudovaný stereo systém treVolo se dvěma 5W reproduktory s výškovým a basovým reproduktorem v levé a pravé části projektorů.

BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

K dispozici je i nekončící obsah dostupný prostřednictvím obchodu Google Play v certifikovaném operačním systému Android TV. Rozsáhlá knihovna filmů, televizních seriálů, her a sportovních přenosů uspokojí mnoho uživatelů a to včetně intuitivního a přehledného rozhraní.

Nové projektory BenQ V7000i a BenQ V7050i budou k dispozici v průběhu října 2021 za doporučenou koncovou cenu 99 990 Kč s DPH v České republice a 3922 euro s DPH na Slovensku.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.