Axis uvádí kompaktní rekordér a záznamové servery se špičkovým výkonem

Publikováno: 6. srpna 2022 | autor Redakce
axis-s3008-desk.jpg

Společnost Axis Communications představuje nový kompaktní rekordér AXIS S3008 pro správu až 8 kamer se softwarem AXIS Companion a čtveřici vysoce výkonných záznamových serverů řady AXIS S12, které jsou součástí kompletního end-to-end řešení Axis pro náročnější aplikace.

V dnešní době je nezbytné umět rychle reagovat a přizpůsobit se různým situacím. Platí to zejména v oblasti videodohledu, kde jsou flexibilita a škálovatelnost alfou a omegou všech úspěšných bezpečnostních řešení. Právě sem směřují nová zařízení společnosti Axis Communications ke správě a záznamu videa z bezpečnostních kamer – kompaktní rekordér AXIS S3008 a čtyři nové záznamové servery řady AXIS S12 pro náročné instalace a aplikace.

axis-s3008.png

Kompaktní rekordér pro AXIS Companion

První novinkou společnosti Axis Communications je kompaktní rekordér AXIS S3008 – flexibilní záznamové řešení, které je kompatibilní se softwarem pro správu videa AXIS Companion. Tento software slouží ke snadnému a intuitivnímu monitoringu a bezpečnému vzdálenému přístupu k videu. Je ideální pro malé až středně velké instalace, protože umožňuje bezproblémovou správu a údržbu všech kamer připojených na daném místě.

AXIS S3008 je proto obzvláště vhodným řešením pro menší instalace, jako jsou menší podniky, maloobchodní prodejny nebo například kavárny, kde nepotřebují pokročilé možnosti VMS serverů. Podnikům poskytuje AXIS S3008 možnost škálování bez zvýšení zátěže systému nebo nákladů na údržbu a umožňuje v případě potřeby přejít i na pokročilejší řešení AXIS Camera Station, aniž by musely měnit svůj stávající hardware. Organizace si můžou být jisté, že jejich monitorovací systém zůstane efektivní a usnadní život uživatelům, instalačním technikům a integrátorům.

Nový rekordér AXIS 3008 se testoval se širokou škálou produktů Axis a umožňuje snadné připojování dalších záznamových zařízení a rekordérů značky Axis. Lze k němu připojit také síťové reproduktory ke vzdálené komunikaci s personálem nebo k odrazení vetřelců a také dveřní jednotku dálkového ovládání vstupu s videodveřníkem k audiovizuální identifikaci.

Tento výkonný rekordér má integrovaný PoE přepínač k připojení až 8 IP kamer, velký pevný disk speciálně určený pro dohledové aplikace a gigabitový uplink k přenosu videozáznamů s ultra vysokým rozlišením. Rekordér umožňuje také přístup k videozáznamům odkudkoli na světě díky technologii zabezpečeného vzdáleného přístupu Axis Secure Remote Access. Tento cenově výhodný produkt má navíc tříletou záruku, kterou lze volitelně prodloužit ještě o další 2 roky.

axis-s12-series.jpg

Záznamové servery připravené k okamžitému použití

Společnost Axis Communications představila také novou řadu AXIS S12 zahrnující čtyři záznamové servery v provedení rack i tower, které jsou ideální pro náročné aplikace. Jde o bezpečné a vysoce výkonné zařízení vybavené rychlými komponenty nejnovější generace, které podporují výkonné aplikace. Jsou součástí kompletního end-to-end řešení Axis a aby se daly snadněji použít ihned po vybalení, dodávají se už s předinstalovanými licencemi AXIS Camera Station a předkonfigurovaným softwarem. Navíc se díky intuitivnímu průvodci instalací a sadě nástrojů AXIS Recorder Toolbox eliminují problémy s instalací, a servery tak lze nasadit bez problémů u každého zákazníka.


Mezi klíčové vlastnosti nových rekordéru AXIS S3008 patří:

  • kompaktní design s integrovaným PoE přepínačem;
  • snadná instalace a ovládání;
  • pevný disk na dohledové aplikace s kapacitou 2, 4 a 8 TB;
  • USB port k exportu videa;
  • záruka až 5 let.

Mezi klíčové vlastnosti zařízení serverů série AXIS S12 patří:

  • škálovatelné a výkonné řešení;
  • úložná kapacita 16 až 192 TB;
  • flexibilní možnosti ukládání, včetně RAID;
  • licence AXIS Camera Station;
  • rozsáhlá podpora a pětiletá záruka.

Nové servery umožňují skvělou škálovatelnost a díky několika konfiguracím RAID poskytují velké flexibilní systémové úložiště se snadným rozšířením a redundancí na základě konkrétních požadavků klientů. Řada AXIS S12 je vyrobena s ohledem na kybernetickou bezpečnost a dodávaný

Trusted Platform Module (TPM) 2.0 umožňuje bezpečné šifrování disku operačního systému i uloženého videa. Součástí těchto cenově výhodných řešení jsou také služby Keep Your Hard Drive a Next Business Day Onsite Support. Na servery se poskytuje pětiletá záruka.

axis-s3008-desk.jpg

Nové kompaktní rekordéry AXIS S3008 budou v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučené koncové ceny od 14 900 Kč (varianta 2TB). Řada AXIS S12 bude k dispozici ve 3. čtvrtletí 2022.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.