Axis uvádí dva závěsné „all-in-one“ reproduktory

Publikováno: 29. prosince 2022 | autor Redakce
axis-c15-red-dot.jpg

Společnost Axis Communications uvádí na český trh dva nové závěsné reproduktory AXIS C1510 a AXIS C1511, které lze snadno integrovat jako zařízení typu „vše v jednom“.

Tyto IP reproduktory s atraktivním designem jsou určené k zavěšení na strop a lze je použít k vysílání živých nebo předem nahraných hlasových zpráv, k reprodukci podkresové hudby, proaktivním varovným hlášením nebo k předávání bezpečnostních pokynů.

axis-c15-ceiling.jpg

Síťový závěsný reproduktor AXIS C1510 a síťový závěsný reproduktor AXIS C1511 jsou univerzální reproduktory, které umožňují inteligentní a snadné zvukové hlášení. Oba systémy se liší pouze velikostí a akustickým tlakem. Lze je velice snadno integrovat se softwarem pro správu videa (VMS), VoIP telefony, analytickými a dalšími systémy.

Jako všechna síťová audio zařízení Axis se i nové reproduktory připojují ke standardním LAN sítím a používají jediný kabel pro napájení i datové připojení (Power over Ethernet). Reproduktorové systémy, včetně předkonfigurovaného digitálního signálového procesoru (DSP), produkují vždy čistý zvuk a disponují vestavěným mikrofonem umožňujícím vzdálené testování stavu nebo i obousměrnou zpětnou hlasovou komunikaci.

axis-c15-hall.jpg

Nové reproduktory se hodí zejména do maloobchodních prodejen, nákupních center a dalších prostředí, kde je důležitý design, protože hladce a elegantně zapadnou do jakéhokoli prostředí. Závěsné reproduktory lze instalovat do jakéhokoli stropu bez ohledu na výšku, a to díky jednoduchému nastavení délky kabelu v závislosti na konkrétních požadavcích.

Firmám nebo institucím umožňují efektivně komunikovat se zaměstnanci i zákazníky (klienty), předávat jim okamžitě přirozenou cestou různé informace (živá nebo předem nahraná hlášení podle různých potřeb) nebo vytvářet tu správnou atmosféru pomocí hudby z reproduktorů na pozadí pro zlepšení zákaznického zážitku.

axis-c15-red-dot.jpg

Řada síťových reproduktorů AXIS C15, do níž patří tyto novinky AXIS C1510 a AXIS C1511, získala v roce 2022 prestižní ocenění „Red Dot“ za vysokou úroveň designu. Ocenění Red Dot: Product Design se datuje už od roku 1955 a každý rok vyzdvihne nejlepší produkty z celého světa. Vybranou skupinu oceněných produktů z tisíců přihlášených vybírá mezinárodní porota složená z odborníků napříč odvětvími, která vyhledává produkty, jež významně vynikají svým výjimečným designovým zpracováním.

Klíčové vlastnosti AXIS C1510 a AXIS C1511

  • Oba reproduktory jsou založeny na otevřených standardech a lze je integrovat se softwarem pro správu videa (VMS), telefony Voice over IP (VoIP) (pomocí protokolu SIP) a s analytickými nástroji společnosti Axis a partnerů,
  • vestavěný software pro správu hudby a zvuku, který se stará o dělení zón, plánování a určování priorit mezi zdroji obsahu,
  • reproduktory se připojují ke standardním sítím a používají jeden síťový kabel pro napájení i připojení (Power over Ethernet),
  • I/O porty, které umožňují integraci s dalšími systémy a zařízeními, jako jsou PIR senzory, tlačítka, stroboskopy a další,
  • vestavěná a dobře viditelná LED dioda, která přidává vizuální informace o stavu,
  • vzdálené testování stavu prostřednictvím vestavěného mikrofonu
  • vhodné pro různé scenáře použití.
Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.