AXIS uvádí block kameru Q1715 s 21× optickým zoomem

Publikováno: 14. února 2022 | autor Redakce
axis-q1715-escalator.jpg

Nová block kamera je uzpůsobená svým designem ke všestrannému použití s různými úchyty, kryty a pouzdry. Nabízí ultimátní výkon zvlášť při dohledu na větší vzdálenosti – i díky 21násobnému optickému zoomu a analytice na bázi umělé inteligence.

Společnost Axis Communiations uvádí na trh v České republice ultimátní block kameru AXIS Q1715, která nabízí HDTV rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu a 21násobný optický zoom k zachycení skvělých detailů na velké vzdálenosti.

axis-q1715-escalator.jpg

Díky procesorové jednotce hlubokého učení (DLPU) je možné používat přímo v kameře aplikace založené na umělé inteligenci. K rozpoznávání a analýze záznamu nebo živého obrazu pak lze využít aplikace třetích stran od většiny dodavatelů na trhu, ať už jde o software instalovaný na serverech nebo přímo v kameře.

Předinstalované analytické aplikace

Přímo v kameře jsou zdarma dvě předinstalované aplikace. AXIS Live Privacy Shield zajistí pokročilé dynamické maskování scény v reálném čase a ochranu soukromí lidí při monitorování videa v interiéru i exteriéru. Aplikace AXIS Object Analytics pak umožňuje vysoce diferencovanou klasifikaci objektů (rozlišování lidí a vozidel, včetně jejich typů, například osobních vozů, autobusů, nákladních aut, motocyklů či kol).

Obě tyto aplikace tak můžou být snadným zdrojem analytických metadat založených na hlubokém učení, nebo sloužit ke spolehlivé pokročilé detekci s menším počtem falešných poplachů.

Všestranné použití díky block designu

K mnohostrannosti této kamery přispívá také široké spektrum montážních doplňků, včetně krytů a pouzder, díky nimž se kamera AXIS Q1715 přizpůsobí každému prostředí. Její součástí je také sériový port k ovládání polohovací jednotky AXIS T99A10 nebo motorů na otáčení a naklápění. Díky rozhraní I2C je pak možné ovládat infračervený přísvit při montáži do volitelného pouzdra AXIS TQ1809-LE. S pomocí HDMI a HD-SDI výstupů lze zobrazovat živé video přímo na monitoru.

axis-q1715-back.png

AXIS Q1715 disponuje i technologií širokého dynamického rozsahu s parametry pro forenzní expertízu označovanou jako WDR – Forensic Capture a díky Lightfinder 2.0 dokáže i při špatném osvětlení poskytovat barevný obraz vynikající kvality. Kromě výše uvedeného disponuje nová kamera kompresní technologií Axis Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by musela dělat kompromis v obrazové kvalitě.

Vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti zabraňují neoprávněnému přístupu a chrání systém. Samozřejmostí jsou funkce, jako je podepsaný firmware a mechanismus Secure Boot, díky nimž má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a kamera je chráněna.

axis-1600-q1715.png

Kameru lze napájet stejnosměrným proudem nebo prostřednictvím PoE vstupu, takže i v případě výpadku proudu má kamera k dispozici redundantní napájení. Hlídané vstupy navíc v případě přerušení spojení odešlou upozornění.


 

Klíčové vlastnosti kamery AXIS Q1715:

  • 1080p při 60 snímcích za sekundu s 21x zoomem
  • výkonná umělá inteligence s hlubokým učením
  • integrována klasifikace objektů s AXIS Object Analytics
  • AXIS Live Privacy Shield pro pokročilé maskování
  • Lightfinder 2.0, Forensic WDR
  • Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265
  • bohaté příslušenství (kryty a pouzdra)
  • výstup HDMI a HD-SDI.

 Nová kamera AXIS Q1715 je v České republice v únoru 2022 k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 29 000 Kč.

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.