Axis má kameru do MHD – panoramatickou kopuli s jedním senzorem

Publikováno: 1. října 2022 | autor Redakce
m3057plr-mkii-tram.jpg

Společnost Axis Communications představila novou 6 MPx panoramatickou mini kopulovitou kameru s jedním snímacím senzorem speciálně navrženou pro palubní dohled.

Tato kompaktní, snadno instalovatelná kamera poskytuje kompletní 180° nebo 360° přehled bez ohledu na světelné podmínky.

Nová kamera AXIS M3057-PLR Mk II je vysoce odolná a splňuje technické normy pro dopravní zařízení včetně EN 50155 a EN45545-2. Kompaktní mini kopuli, odolnou proti vandalismu se stupněm krytí IK10, lze snadno přebarvit, aby dokonale splynula s okolím.

axis-m3057-mkii-ceiling.png

Díky stupni krytí IP66 je dokonale chráněna před prachem, deštěm, nebo i silným proudem vody. Vybavena je konektorem M12, který odolává vibracím, a proto je ideální také pro instalaci ve vlacích nebo autobusech.

Digitální PTZ i různé záběry z jediného streamu

Kamera AXIS M3057-PLVE MK II poskytuje kompletní přehled v 180° nebo 360°, v interiéru i exteriéru, po celý den a bez ohledu na světelné podmínky. I když má jen jeden pevný snímací senzor, umí v reálném čase digitálně vytvářet několik různých záběrů, naklánět, otáčet a přibližovat oblasti zájmu až ve čtyřech oblastech současně. Přímo z kamery můžete streamovat panoramatické, čtyřúhelníkové, rohové nebo chodbové pohledy.

Ostrý obraz bez ohledu na světelné podmínky

Kamera díky 6 Mpx snímači nabízí vynikající kvalitu obrazu bez ohledu na světelné podmínky. Technologie širokého dynamického rozsahu Axis Forensic WDR garantuje jasný obraz současně v tmavých i světlých oblastech scény a obsahuje i technologii Axis Lightfinder zajišťující ostrý, a hlavně barevný obraz i při velmi slabém (až nulovém) osvětlení.

Díky technologii Axis OptimizedIR získáte nepřetržité pokrytí také v naprosté tmě až do vzdálenosti 20 m (65 stop) a vše je možné streamovat v plném 360° přehledu, takže máte jistotu, že zaznamenáte vše, co se děje okolo a bez slepých míst. Její součástí je také Axis Zipstream s kodeky H.264/H.265 pro snížení nároků na šířku pásma a úložiště.

m3057plr-mkii-tram.jpg

Vše pro bezpečnost

Standardní výbava kamer Axis zahrnuje také funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Ochranu ID zařízení Axis a zjednodušení procesu síťové autorizace zařízení Axis dále zajišťuje funkce Axis Edge Vault. Součástí jsou také podepsaný firmwarezabezpečené spouštění, které zajišťují pouze instalaci oficiálního autorizovaného firmware.

Nová kamera AXIS M3057-PLR Mk II bude v České republice a na Slovensku k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. kvartálu 2022 za doporučenou koncovou cenu 17 900 Kč.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.