Asus zahájil prodej tabletu ROG Flow Z13

Publikováno: 4. března 2022 | autor Redakce
1116-0245(主圖)k2-拷貝.jpg

Společnost ASUS zahájila v Česku prodej zařízení ROG Flow Z13, který je dosud nejvýkonnějším herním tabletem na světě. Z13 kombinuje ty nejlepší vlastnosti tabletu a všestrannost notebooku s cílem vytvořit zcela nový herní zážitek.

Formát tabletu přináší neuvěřitelnou tenkost jen 12 mm a hmotnost 1,1 kg. I přesto v sobě Z13 skrývá vysoký herní výkon, který byl až dosud výsadou rozměrnějších zařízení. Tablet je navržen tak, aby umožnil všechny způsoby hraní, ať už s klávesnicí a myší, s pomocí gamepadu nebo dotykovým ovládáním.

Pokud hráči potřebují vyšší grafický výkon, mohou využít externí grafickou kartu XG Mobile, která nabízí extra výkon i porty navíc a přitom zachovává mobilitu, kterou se tablet Flow Z13 vyznačuje. ROG Flow Z13 se v Česku prodává od 43 990,- vč.DPH

1116-0245(主圖)k2-拷貝.jpg

Zcela nový formát

Flow Z13 je vybaven procesorem až Intel Core i9-12900H 12. generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, takže si poradí s nejnovějšími hrami i nejnáročnějšími aplikacemi. Výbavu doplňuje až 16 GB ultrarychlé 5200MHz paměti LPDDR5 a až 1 TB úložiště PCIe SSD. Stručně řečeno, Flow Z13 má výkon a parametry, které byly dosud typické pouze pro výrazně větší zařízení.

Z13 má také několik jedinečných konstrukčních prvků, které mu dávají výhodu oproti běžným herním notebookům. Stejně jako ROG Mothership má Flow Z13 všechny komponenty umístěné za displejem. Tato z pohledu herního zařízení netypická konstrukce poskytuje ve srovnání s notebooky mnohem lepší přístup k čerstvému vzduchu. Absence klasického pantu typického pro notebooky také umožňuje širší odpařovací komory a větší ventilátory při zachování tloušťky tabletu 12 mm.

1116-0660(主圖)k2-拷貝.jpg

Odpařovací komora nabízí ve srovnání s tradičními chladicími systémy mnohem větší prostor pro odvod tepla a může současně chladit procesor, grafickou kartu a modul VRM. V kombinaci s tekutým kovem proto Flow Z13 nabízí výrazně výkonnější hardware, než bylo dříve myslitelné v tak tenkém a lehkém šasi. Pracuje relativně tiše i při plném zatížení s hladinou hluku nepřesahující 40 dB. Při nenáročném používání může tablet pracovat s vypnutými ventilátory, takže je naprosto bezhlučný.

Neomezené možnosti hraní

Flow Z13 podporuje nejrůznější způsoby hraní. Umožňuje standardní ovládání klávesnicí a myší, přičemž ochranný kryt displeje funguje jako plnohodnotná klávesnice se zdvihem 1,7 mm. Několik portů USB nabízí rychlý přístup k preciznímu ovládání her, které to vyžadují. Z13 také vyniká při hraní her pomocí gamepadu. Hráči mohou očekávat vynikající bezdrátové připojení a podporu více gamepadů pro hraní v klasickém režimu rozdělené obrazovky.

1116-0613(主圖)k2-拷貝.jpg

Z13 podporuje i mobilní hry s dotykovým ovládáním. Jeho 13palcová dotyková obrazovka přináší hráčům ty nejlepší zážitky z mobilního hraní. Dva porty USB-C umožňují také připojení k externím displejům a volitelná externí grafická karta XG Mobile dokáže výrazně zvýšit grafický výkon.

Ekosystém XG Mobile

Integrovaný procesor a grafická karta nabízejí poměrně vysoký výkon. Některé hry a aplikace však vyžadují ještě vyšší výkon, a právě ten poskytuje externí grafická karta XG Mobile. Byla představena v roce 2021 jako doplněk k zařízením řady ROG Flow a nabízí špičkový grafický výkon i další vstupní/výstupní porty.

Model XG Mobile 2022  přináší grafickou kartu AMD Radeon RX 6850M XT, takže se uživatelé mohou rozhodnout, zda chtějí grafickou kartu AMD nebo NVIDIA. XG Mobile obsahuje grafickou kartu až GeForce RTX 3080 nebo Radeon RX 6850M XT, dedikované výstupy DisplayPort a HDMI, několik portů USB a Ethernet.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.