ASUS uvedl herní notebooky ROG Strix SCAR 17 a konvertibilní ROG Flow X16

Publikováno: 27. května 2022 | autor Redakce
01-rog-launches-2-new-gaming-laptops-at-for-those-who-dare-boundless-virtual-event.jpg

ASUS představil herní notebook ROG Strix SCAR 17 Special Edition 2022 a doplnbil jej herním konvertibilním notebookem ROG Flow X16.

Strix SCAR obsahuje nejnovější hardware a špičkové řešení chlazení, které zaručují prvotřídní herní zážitky. Odpařovací komora ve spojení se směsí tekutého kovu Conductonaut Extreme chladí procesor i grafickou kartu a umožňují notebooku SCAR 17 SE využít potenciál jeho hardwaru na maximum. SCAR 17 SE se také vyznačuje výrazným kyberpunkovým designem, s prvním neviditelným inkoustem svého druhu aplikovaným přímo na kovové šasi.

01-rog-launches-2-new-gaming-laptops-at-for-those-who-dare-boundless-virtual-event.jpg

Zařízení Flow X16 je vybaveno procesorem AMD Ryzen 9 6900HS a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Grafický výkon lze ještě navýšit pomocí celé řady externích grafických karet XG Mobile. Novinka váží pouhých 2,1 kg a díky minimálním rámečkům má velikost běžného 15palcového notebooku.

ROG Strix SCAR 17 Special Edition

Na veletrhu CES 2022 představil ASUS notebook ROG Strix SCAR 2022, který přináší špičkový herní výkon díky nejnovějším čipům od společností Intel a NVIDIA. Na veletrhu Computex 2022 ASUS představuje model Strix SCAR 17 SE, speciální edici tohoto modelu s ještě vyšším výkonem. ROG navrhl SCAR 17 SE pro hráče, kteří potřebují nekompromisní herní stroj na turnaje.

Novinku pohání zbrusu nový procesor Intel Core i9-12950HX s výkonem až 65 W. Díky boost frekvenci až 5,2 GHz na jeho výkonných jádrech jednovláknový výkon nikdy nepolevuje, což je zárukou vysokých snímkových frekvencí v nejnovějších esportových titulech. Při nastavení manuálního režimu v aplikaci Armoury Crate může tento 65W procesor po omezenou dobu zvýšit výkon na ohromující maximální turbo výkon (PL2) 175 W, což umožňuje, aby SCAR 17 SE s vypnutým grafickým procesorem plnil funkci výkonného stroje pro tvorbu obsahu.

SCAR 17 SE dokázal ve vícevláknovém testu Cinebench R23 v režimu Turbo dosáhnout skóre 22 257 bodů, což je výsledek konkurující výkonu stolního počítače. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti má maximální TGP až 175 W s funkcí Dynamic Boost, která slouží k tomu, aby poskytovala co nejvyšší počet snímků na obou dostupných variantách displeje - QHD 240 Hz i FHD 360 Hz. Oba displeje mají dobu odezvy 3 ms, nabízejí podporu Dolby Vision a jsou kompatibilní s technologií Adaptive Sync, takže hráčům poskytují výborný obraz ve hrách nebo při sledování oblíbeného obsahu.

SCAR 17 SE je vybaven až 64 GB rychlé paměti DDR5 4800 MHz, bleskovým úložištěm PCIe Gen 4 v zapojení RAID 0, a speciálním přepínačem MUX Switch pro špičkový herní výkon. Díky WiFi 6E a ethernetovému portu 2,5 Gb/s mohou hrát uživatelé online kdekoli. SCAR 17 SE nabízí vstupní a výstupní porty nové generace, včetně dvou portů USB-C, z nichž jeden podporuje Thunderbolt 4, a plnohodnotného portu HDMI 2.1, který nabízí obrazový výstup umožňující připojení 4K 120Hz monitoru.

Vylepšení notebooku ROG Strix SCAR 17 SE se neomezují pouze na vnitřní komponenty. Šasi se vyznačuje stejným RGB osvětlením a vyměnitelnými krytkami Armor Caps jako standardní verze notebooku Strix SCAR, ale přidává jedno tajemství navíc: speciálně vyvinutý neviditelný inkoust. Běžný neviditelný inkoust, který se obyčejně používá na papír, by při aplikaci na kovové tělo SCAR 17 SE neobstál. Výzkumný a vývojový tým ROG proto vytvořil látku, která dokonale splývá s kovovým víkem notebooku.

ROG Flow X16

Flow X16 je již třetím členem rodiny ROG Flow a zatím dosud i nejvýkonnějším. Díky procesoru AMD Ryzen 9 6900HS a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s přepínačem MUX Switch dokáže Flow X16 vykreslovat snímky ve hrách mnohem rychleji, než by se dalo očekávat při pohledu na jeho 19,4 mm tenké tělo. Grafická karta RTX 3070 Ti pracuje s maximálním výkonem TGP 125 W zásluhou funkce Dynamic Boost, což umožňuje tvorbu a hraní na cestách bez kompromisů.

Výrobce umožňuje i navzdory tenkému a lehkému provedení snadný upgrade komponent. Flow X16 podporuje až 64 GB paměti RAM a oba SO-DIMM moduly jsou snadno přístupné pro budoucí upgrade. Flow X16 je vybaven až 2 TB SSD úložištěm a má také druhý otevřený slot M.2, díky němuž lze bez problémů připojit další úložiště potřebné pro větší herní knihovnu.

Přenosnost a všestrannost jsou u modelu Flow X16, jakožto člena rodiny Flow, zásadní. Díky kloubu s rozsahem pohybu 360° mohou hráči přeměnit svůj stroj z tradičního notebooku do režimu stanu, který maximalizuje proudění vzduchu při použití externí klávesnice nebo gamepadu. Případně mohou displej překlopit do plně tabletového režimu a využívat dotykové funkce displeje. Bez ohledu na místo se ROG Flow X16 dokáže přizpůsobit potřebám hráčů.

Tato všestrannost zahrnuje také podporu řady externích grafických karet XG Mobile. XG Mobile obsahují notebookové varianty těch nejvýkonnějších grafických čipů AMD a NVIDIA a zároveň jsou dostatečně přenosné, aby se daly pohodlně přenášet v batohu. Tyto externí GPU zastanou i funkci rozbočovače portů – nabízejí konektory Ethernet, USB-A, DisplayPort, HDMI 2.1 a čtečku SD karet.

Nová certifikace displeje ROG Nebula vyžaduje 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, jas alespoň 500 nitů a dobu odezvy 3 milisekundy nebo kratší. Displej Nebula HDR v zařízení Flow X16 splňuje všechny tyto požadavky a zároveň posouvá hranice výkonu HDR.

Tento displej Nebula HDR má rozlišení QHD, poměr stran 16:10 a obnovovací frekvenci 165 Hz. Využívá miniaturní LED diody s maximálním jasem 1100 nitů. Nebula HDR má certifikaci VESA DisplayHDR 1000 a disponuje 512 stmívacími zónami, což je zárukou výborného kontrastu a HDR. Displej Nebula HDR k tomu využívá technologii AmLED společnosti AUO a technologii ROG Nebula HDR Engine. Tato softwarová kombinace adaptivního zpracování obrazu ve spojení s adaptivním stmíváním a zesílením podsvícení pomáhá dosáhnout velmi přesného obrazu s minimálním halo efektem.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.