ASUS Republic of Gamers představuje řadu ROG Phone 5s

Publikováno: 7. listopadu 2021 | autor Redakce
ASUS Republic of Gamers představuje řadu ROG Phone 5s

Nová mobilní platforma Snapdragon 888+ 5G posouvá mobilní hraní na vyšší úroveň. Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5s a ROG Phone 5s Pro, nejnovější a nejvýkonnější členy řady ROG Phone 5.

KLÍČOVÉ BODY

  • Pro ty, kteří si troufají: až 18 GB LPDDR5 RAM a optimalizovaný chladicí systém GameCool 5.
  • Možnosti přizpůsobení: ROG Phone 5s Pro má zadní maticový barevný displej ROG Vision.
  • Stvořeno pro hráče: Duální ovládání ultrazvukových bočních senzorů nyní podporuje gesta, jako je klepnutí a posunutí; nové příslušenství ROG Lighting Armor Case
  • Exkluzivní tematické balíčky: Pro všechny telefony řady ROG Phone 5 a 5s jsou k dispozici jedinečné tematické balíčky založené na populárních herních titulech.
  • ASUS Republic of Gamers představuje řadu ROG Phone 5s

ASUS Republic of Gamers představuje řadu ROG Phone 5s

Novinky využívají nejnovější mobilní platformu Snapdragon 888+ 5G s pokročilými 5G funkcemi a Snapdragon Elite Gaming. Tento úžasný výpočetní výkon doplňuje až 18 GB rychlé paměti LPDDR5 RAM. Optimalizovaný systém chlazení GameCool 5 s chladičem AeroActive Cooler 5 a správce výkonu v aplikaci Armoury Crate zajišťují maximální výkon při jakémkoli herním scénáři.

ROG Phone 5s Pro

Displej AMOLED s frekvencí 144 Hz / 1 ms použitý v řadě ROG Phone 5s se může pochlubit nativní vzorkovací frekvencí dotyku 360 Hz,[i] což zaručuje mimořádně plynulý a bezproblémový herní zážitek. ROG Phone 5s Pro je navíc vybaven barevnou verzí inovativního zadního maticového displeje ROG Vision, který zobrazuje přizpůsobitelné animace v reakci na různé systémové události.

Průkopnický a dosud nepřekonaný ovládací systém AirTrigger 5 nyní podporuje dva zadní dotykové senzory na ROG Phone 5s Pro, takže hráči mobilních her mají k dispozici skutečně konzolové možnosti ovládání. Ultrazvukové boční senzory obou modelů podporují také duální gesta, jako je klepnutí a posunutí nebo klepnutí a přejetí.

ROG Phone 5s

Společnost ROG se spojila s některými z nejoblíbenějších herních titulů, aby majitelům telefonů ROG Phone 5 a 5s poskytla kolekci různých tematických balíčků,[ii] s jejichž pomocí mohou svůj telefon ROG Phone proměnit ve skutečně jedinečné herní zařízení.

Pro ty, kteří si troufají

Nejnovější vlajková mobilní platforma Snapdragon 888+ 5G, která pohání řadu ROG Phone 5s, poskytuje zvýšený výkon, bezkonkurenční rychlost a multigigabitovou třídu WiFi 6E,[iii] která posouvá mobilní hraní na vyšší úroveň. Díky taktovací frekvenci, která nyní dosahuje neuvěřitelných 3 GHz,[iv] je výkon procesoru navržen tak, aby poskytoval bezkonkurenční mobilní výpočetní výkon. Všechny modely jsou také vybaveny až 18 GB rychlé paměti LPDDR5 RAM, která výrazně zvyšuje celkový herní výkon.

Aby bylo možné dosáhnout maximálního trvalého výkonu, má chladicí systém GameCool 5 v řadě ROG Phone 5s optimální strukturu, kde na každé straně procesoru je baterie, která je ta vlastně rozdělena na dvě části. Tím je zajištěno, že teplo generované procesorem se přenáší do všech okrajů a rohů šasi současně, čímž je dosaženo vyšší účinnosti chlazení. Přepracovaná 3D odpařovací komora a rozsáhlé grafitové pláty pomáhají rovnoměrně rozvádět teplo po celém zařízení, aby se eliminovalo hromadění tepla uprostřed. Chladič AeroActive Cooler 5 nasává a žene neuvěřitelné množství vzduchu na střed telefonu - tedy tam, kde je umístěn procesor - a zajišťuje tak úžasný pokles teploty procesoru až o 10 °C.[v]

Správce výkonu v aplikaci Armoury Crate obsahuje náš slavný režim X s několika systémovými profily, který hráčům poskytuje ještě více nástrojů pro nastavení a ladění výkonu, takže mohou svůj telefon okamžitě přizpůsobit danému úkolu.

 

Špičkové displeje jsou charakteristickým rysem telefonů ROG Phone již od jejich vzniku a řada ROG Phone 5s na tuto tradici navazuje. Displej Samsung E4 AMOLED 144 Hz / 1 ms, který se nyní může pochlubit prvotřídní nativní vzorkovací frekvencí dotyku 360 Hz, poskytuje mimořádně plynulý herní zážitek s velmi nízkou latencí dotyku. Vyladěný ve spolupráci s přední společností Pixelworks, která se zabývá zpracováním obrazu, je špičkový obraz ještě lepší díky nejvyšší přesnosti barev na světě, vždy zapnuté technologii HDR,[vi] která optimalizuje obraz bez HDR, a obrazovce, která je chráněna vůbec nejodolnějším sklem Corning Gorilla Glass Victus.

ROG Phone 5s Pro je navíc vybaven barevnou verzí ROG Vision, jedinečným zadním maticovým displejem, který podtrhuje kreativního ducha ROG. ROG Vision dokáže zobrazit řadu stylových animací, které vám mohou ukázat, zda se ROG Phone 5s Pro nabíjí, zda máte příchozí hovor, jestli je zapnutý režim X a další. Hráči si dokonce mohou vytvořit vlastní animace, aby byl jejich telefon ještě unikátnější.

Vytvořeno pro hráče

Dokonalé ovládání je pro řadu ROG Phone 5s zásadní. Ovládací systém AirTrigger 5 poskytuje hráčům různé způsoby interakce s telefony ROG Phone 5s nebo 5s Pro a zajišťuje bezkonkurenční úroveň ovládání her. Chladič AeroActive Cooler 5 je navíc vybaven dvěma dalšími fyzickými tlačítky, která umožňují skutečný herní zážitek jako na konzoli.

ROG Phone 5s Pro využívá inovativní zadní dotykové senzory na zadním krytu, které zajišťují funkce spouště L2/R2 podobné ovladači pro herní konzole. Ty lze ovládat pomocí systému AirTrigger 5 a ve spojení s ultrazvukovými senzory, tlačítky AeroActive Cooler 5 a pohybovými ovladači poskytují plnou kontrolu a vylepšují celkový zážitek ze hry.

Zvukový systém GameFX na ROG Phone 5s Pro je vybaven symetrickými sedmimagnetovými duálními reproduktory pro skutečně vyvážené stereofonní zvukové efekty a 3,5mm konektorem pro sluchátka ve spojení s hi-fi převodníkem ESS DAC. Obojí bylo optimalizováno ve spolupráci se zvukovým specialistou Dirac, díky čemuž má řada ROG Phone 5s skutečně působivou kvalitu zvuku a širší zvukovou paletu. Kromě prvotřídního audia přináší technologie GameFX také křišťálově čisté zvukové efekty ve hrách a mohutné zvukové kulisy.

Exkluzivní tematické balíčky

Hráči rádi používají postavy a obrazovky ze svých oblíbených her, aby ukázali svůj styl. Spojili jsme se s některými z nejoblíbenějších herních titulů a vytvořili řadu různých tematických balíčků, s jejichž pomocí mohou majitelé proměnit své telefony řady ROG Phone 5 nebo ROG Phone 5s ve skutečně jedinečné herní zařízení.[i] Skutečný výkon se může lišit v závislosti na podmínkách.

[ii] Dostupnost tematických balíčků se může lišit podle regionu.

[iii] Dostupnost a funkce WiFi 6E závisí na regulačních omezeních a koexistenci s WiFi 5 GHz. Počet dostupných extra 160 MHz kanálů může být nižší než 7.

[iv] Přesná rychlost naměřená na frekvenci 2,995 GHz podle údajů výrobce

[v] Výsledky testu poskytnuté laboratořemi společnosti ASUS v porovnání s teplotou povrchu telefonu ROG Phone 5s Pro bez chladiče AeroActive Cooler 5.

[vi] Vizuální vylepšení (dynamický převod z SDR na HDR) lze pro vybrané hry ručně povolit v nastavení profilů scénáře. Další informace o technologii Always-on HDR naleznete na adrese: https://www.pixelworks.com/en/mobile.


Už máte listpadové vydání časopisu FOTOVDEO?

Fotografický akt patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší fotografické disciplíny. Vychází samozřejmě ze vzorů děl slavných malířů a sochařů a dokázal přivést pohled na krásu lidského těla k určité dokonalosti. Není to disciplína jednoduchá, patří k mistrovským, a ne každému se jeho pokusy jí zvládnout daří. O to více jsme rádi, že vám tuto krásu můžeme v našem listopadovém vydání nabídnout.

Něžná krása listopadového FotoVideo

Máme radost z výborného návratu Adolfa Ziky, který aktuálně opět drží svůj foťák hodně intenzivně v rukou a tvoří a raduje se z každé nové fotky. Jeho úspěchy na poli dokumentárního filmu jsou sice vynikající, ale jeho nové fotky nám přesto hodně chyběly. Stihne to všechno najednou? Jaké jsou jeho plány? O tom se dočtete v docela velkém rozhovoru, který jsme dokončili těsně před uzávěrkou.

Jérôme Sessini – mimořádný člověk a vynikající fotograf. Povedlo se nám ho na chvíli zastavit a získat od něj několik odpovědí na naše otázky, a hlavně ty jeho fotky! Podívejte se, jak fotí člen proslulé agentury Magnum Photos a to hned v úvodu listopadového vydání.

Nechat se školit perfektním Liborem Vaicenbacherem, navíc až v jihoamerickém Ekvádoru, musí být neskutečným zážitkem. Přečtěte si a můžete se třeba i kochat: „Tlumené barvy a umírněný design vysokohorských druhů ptáků už brzy měla vystřídat záplava barev a tvarů na úpatí vulkánu Sumaco…“ je to vážně zážitek.

A co takhle tradiční kalendář Jiřího Ksandra, opět plný citlivé nahoty a excelentně laděné barevnosti? Všimli jste si, že v tomto vydání střídáme nádheru lidského těla s dokonalými záběry přírody? To potvrzuje další článek, který si dovolíme doporučit vaší pozornosti: Jak na ledňáčky s Davidem Zemanem. Neposedný a nádherně barevný ledňáček je častým a náročným objektem zájmu mnoha fotografů, a tak jim třeba Davidovy zkušenosti přijdou vhod.

Časopis FOTOVIDEO 2021 11

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

A máme tu druhé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Jdeme do ulic má uzávěrku 28. 11. 2021

Street photography (česky pouliční fotografie) je dokumentární disciplína, užívající techniky přímé fotografie, tedy co nejvíce realismu bez jakékoliv manipulace nebo technického zkreslení. Soustředí se na konkrétní okamžiky (nejen v ulicích), které kolem nás plynou, a ty se snaží fotograf v nezměněné formě zachytit a zaznamenat.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 11 obsah

Z listopadového vydání časopisu FotoVideo vám například vybíráme:

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

„Nemám rád rigidní kategorie“, říká člen Magnum Photos

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

„Všechno je jinak, ale tenkrát v Mánesu jsem to myslel vážně!“

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET Do EKVÁDORU

Zdejší příroda splňuje tři základní ,nej‘

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET DO EKVÁDORU

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

Proč si neusnadnit práci s prioritami?

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

Nová značka H&Y mění hru na našem trhu

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

O překvapení nebývá v naší soutěži nouze

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Něžná krása listopadového FotoVideo

 

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.