ASUS představuje Zenfone 10, kompaktní telefon se špičkovým výkonem

Publikováno: 19. července 2023 | autor Redakce
2023-5-25-0723-1200x628.jpg

ASUS představil telefon Zenfone 10, novou vlajkovou loď tohoto výrobce, který má úhlopříčku displeje jen 5,9 palců.

Zenfone 10 je tak jedním z mála takto kompaktních smartphonů se špičkovým výkonem. Novinka využívá mobilní platformu Snapdragon 8 Gen 2, nejmodernější operační paměť typu LPDDR5X a interní ROM paměť typu UFS 4.0, které zaručují maximální výkon. Nová generace telefonu nabízí oproti předchůdci o téměř 13 % delší výdrž baterie, aniž by se změnila její nominální kapacita. Úplně novou funkcí je pohodlné bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardem Qi.

zf10-group-02.jpg

AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz v telefonu Zenfone 10 poskytuje mimořádně živé barvy a jeho obraz ještě vylepšuje spolupráce se společností Pixelworks, která je lídrem v oblasti zpracování obrazu.

I fotoaparát telefonu Zenfone 10 doznal výrazných změn. Obsahuje novou generaci šestiosého hybridního gimbalového stabilizátoru a využívá nové algoritmy pro stabilizaci videa. Ke kvalitě mobilních videí přispívá i nový systém elektronické stabilizace obrazu Adaptive EIS a funkce prostorového 3D zvuku OZO Audio. Zásadně vylepšeny byly také možnosti pořizování selfie snímků - přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx je vybaven RGBW snímačem a pixely o velikosti 1,4 μm, což zaručuje vynikající výsledky i za špatného osvětlení.

zenfone-single-red-5.jpg

Zenfone 10 využívá pokročilé funkce umělé inteligence, což zlepšuje uživatelský komfort. Telefon se přizpůsobuje potřebám a preferencím uživatele, od pokročilých úprav uživatelského rozhraní až po inteligentní funkce fotoaparátu. Cílem je, aby každá interakce s telefonem byla intuitivní.

Smartphone se bude prodávat v pěti atraktivních barvách, včetně tří nových odstínů, které jsou inspirovány barvami vesmíru. Je také vyroben s ohledem na udržitelnost a obsahuje ekologicky šetrné polykarbonátové materiály na biologické bázi a zvýšený podíl recyklovatelných obalů.

Výkon na dosah ruky: kompaktní a přitom výkonný

Zenfone 10 umožňuje snadné ovládání jednou rukou, je vybaven špičkovou mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 2 a obsahuje vysoce výkonnou operační paměť LPDDR5X 8533 Mb/s a interní ROM paměť typu USF 4.0. Uživatelé tedy už nemusejí dělat kompromisy, pokud hledají výkonný telefon, který se jim vejde do dlaně. Díky funkcím Snapdragon Elite Gaming navíc nabízí Zenfone 10 schopnosti herního telefonu a plynulý multitasking.

zenfone-single-blue-3.jpg

Pokročilý AMOLED displej v telefonu Zenfone 10 s obnovovací frekvencí 144 Hz nabízí přesnost barev Delta E < 1 a mimořádně plynulý obraz. Displej má široký barevný gamut pokrývající 151,9 % spektra sRGB a 112 % spektra DCI-P3, což přináší mimořádně živé barvy za jakýchkoli podmínek. Spolupráce se společností Pixelworks, která je lídrem v oblasti zpracování obrazu, posouvá již tak vynikající kvalitu obrazu ještě dál zásluhou špičkové přesnosti barev.

Zenfone 10 je také velmi stylový, protože k oblíbeným barevným variantám Starry Blue a Midnight Black se přidávají tři nové barvy inspirované vesmírem - Aurora Green, Eclipse Red a Comet White.

ASUS při navrhování telefonu myslel i na naši planetu. Jeho zadní kryt vyrobený z polykarbonátu na bázi biosložky snižuje spotřebu petrochemických složek a pomáhá v úsilí o minimalizaci uhlíkové stopy u ASUS výrobků. Obalový materiál je vyroben z recyklovaného papíru a využívá inkousty na bázi sóji.

Stabilita na dosah ruky: 6osý Hybrid Gimbal Stabilizer 2.0

Druhá generace šestiosého hybridního gimbal stabilizátoru, který je součástí 50Mpx zadního fotoaparátu, zajišťuje ještě ostřejší a stabilnější videa, a to i při pohybu fotoaparátu. Tato inovativní gimbalová OIS (optická stabilizace) sleduje každý pohyb telefonu Zenfone 10 v každém směru a využívá tyto informace k nastavení celého modulu fotoaparátu v reálném čase.

dscf2207x1.jpg

Dokáže kompenzovat posun až o +/- 3°, díky čemu pomůže vyhladit i tu nejdivočejší akci, aniž by došlo k optickému zkreslení nebo efektu ghostingu. V kombinaci s technologií ultrarychlého automatického ostření, která rychle zaostřuje a plynule reaguje na změny, a hardwarovými algoritmy EIS proti roztřesení poskytuje Zenfone 10 mimořádně plynulé a profesionálně vypadající akční záběry, ať už je objekt jakýkoli.

K vynikajícím schopnostem šestiosého hybridního gimbalového stabilizátoru 2.0 se přidává nová technologie Adaptive EIS. Ta využívá integrovaný gyroskop k detekci pohybu a umožňuje dynamicky upravovat velikost zorného pole, aby videa byla vždy stabilní.

Technologie OZO Audio dává uživatelům na výběr, zda chtějí eliminovat šum větru, aby mohli pořizovat křišťálově čisté outdoor záběry, nebo jestli chtějí zachytit pohlcující prostorový zvuk 3D Surround s vysokou věrností.

I když je obrazovka telefonu vypnutá, mají uživatelé rychlý přístup k režimu Light Trail a funkci Quick Shot. Quick Shot je nová funkce, která umožňuje okamžité pořízení fotografii dvojitým stiskem tlačítka hlasitosti.

Selfie na dosah ruky: 32Mpx přední fotoaparát se snímačem RGBW

Vylepšená přední kamera telefonu Zenfone 10 s rozlišením 32 Mpx je nyní vybavena snímačem RGBW  s pixely o velikosti 1,4 μm, díky čemuž podává fotoaparát výjimečný výkon i za horšího osvětlení. K běžným RGB pixelům se přidávají bílé pixely, což zlepšuje celkovou kvalitu obrazu při focení v tmavém prostředí. Pokročilé algoritmy noční scény pomáhají pořizovat selfie snímky s nočním viděním. Při focení selfie v noci nebo v interiéru mají objekty v popředí snímku přirozený odstín pleti, jasné kontury a dobře definované světlo a stíny. Plně zachováno je také osvětlení pozadí a detaily.

Vylepšení se dočkaly také ostatní režimy fotoaparátu. Režim portrét  nabízí flexibilnější možnosti zoomu  a režim Light Trail nově umožňuje pořizovat profesionální snímky z ruky i bez použití stativu.

Odolnost na dosah ruky: delší výdrž baterie, nové možnosti nabíjení

Díky použití úsporného procesoru a komponent jsme zlepšili výdrž baterie telefonu Zenfone 10 až o 12,9 %, přestože má stejně jako jeho předchůdce kapacitu baterie 4300 mAh.

2023-5-25-0334-1200x628.jpg

Přidali jsme také novou funkci HyperCharge s výkonem 30 W, která garantuje rychlé nabíjení. Zenfone 10 navíc nově podporuje i bezdrátové nabíjení prostřednictvím jakékoli bezdrátové nabíječky kompatibilní se standardem Qi, což zaručuje větší pohodlí pro uživatele.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.