Startuje nový ročník soutěže Nikon Photo Contest 2020–2021

Publikováno: 22. října 2020 | autor Redakce
Startuje nový ročník soutěže Nikon Photo Contest 2020–2021

Fotografové mohou svá díla zasílat od 22. října...

Nikon Photo Contest je prestižní celosvětová soutěž s dlouhou tradicí, tento rok se přehoupla už do svého druhého půlstoletí. Letos otevírá témata pro ročník 2020–2021 s vizí vytvořit komunitu fotografů, kteří budou sdílet příběhy skrze fotografii, jako by šlo o globální jazyk, jemuž rozumí lidé ze všech koutů světa.

Ústředními tématy budou spojení a vášeň

Nikon Photo Contest 2020–21 bude obsahovat soutěže fotografií a krátkých filmů, přičemž obě budou probíhat v kategoriích Open a Next Generation.

Tématem kategorie Open je „Connect“, tedy spojení. Účastníci mohou ztvárnit, jak vnímají svět, a prozkoumat význam komunikace a vazby, které spojují lidi se světem. Prostřednictvím snímků ukážou svůj jedinečný pohled na všechna „spojení“, jež nás obklopují.

Kategorie Next Generation, otevřená fotografům starším 25 let, se zaměřuje na téma „Passion“, tedy vášeň. Samotný význam tohoto slova evokuje akci, vzbuzuje empatii a má moc tvořit budoucnost. Někdy hýbe světem. Účastníci mají za úkol vyjádřit skrze snímky, jak z jejich pohledu vypadá čistá a oddaná vášeň.

V čele letošní poroty usedne opět Neville Brody

Britský grafický designér a umělecký ředitel Neville Brody je vlivnou osobností s kariérou trvající více než tři desetiletí. Pracoval na řadě projektů od obalů alb až po firemní značky pro některé z nejznámějších světových společností. Zůstává inspirací pro mnoho umělců, včetně mladých fotografů nové generace.

Loňský ročník byl rekordní

Nikon Photo Contest je jednou z největších světových fotografických soutěží. Koná se již od roku 1969 a do dnešního dne se přihlásilo více než 440 tisíc fotografů s více než 1,71 miliony fotografických děl, což z ní činí mezinárodní událost nevídaných rozměrů. Minulým ročníkem s pořadovým číslem 37 oslavila soutěž své 50. výročí. Přihlásilo se celkem 33 tisíc fotografů ze 170 zemí, dohromady zaslali 97 369 prací. Jednalo se o vůbec nejvyšší počet uchazečů a přihlášek v historii soutěže.

Přihlášky lze podávat online

Soutěž je otevřena všem profesionálním i amatérským fotografům bez ohledu na věk, pohlaví nebo národnost. Uzávěrka soutěže se bude pro jednotlivé kategorie lišit, termíny budu v rozmezí od 25. ledna do 15. února. Více informací a přesné podmínky soutěže, včetně přihlašovacího formuláře, najdete na stránkách: nikon-photocontest.com. Vyhlášení vítězů se očekává v červenci 2021.

 


 

Už máte říjnové vydání časopisu FotoVideo? Nahlédněte do jeho obsahu a podívejte se na možnosti objednání...

FOTOVIDEO 2020 – číslo 10

Říjnové FotoVideo je tu pro vás! Vyberte si:

OSOBNOST: ONDŘEJ NEFF

Focení samo o sobě není žádná zábava!OSOBNOST: ONDŘEJ NEFF

ROZHOVOR: ERIK TOMAŠÁK

Keď všetko funguje, cítite nadšenie a energiu.ROZHOVOR: ERIK TOMAŠÁK

VÝSTAVA: MARTIN RAK PHOTOGRAPHS

Seznamte se s krásnou krajinou v podání opravdového mistra.VÝSTAVA: MARTIN RAK PHOTOGRAPHS

NÁŠ SERIÁL: DESÁTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Jak to bylo se začátky fotografické výuky a jak s FotoFESTEM?NÁŠ SERIÁL: DESÁTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

TECHNIKA: UV A OCHRANNÉ FILTRY V TESTU

Chcete mimo jiné ochránit svůj objektiv? Třetí díl našeho největšího testu filtrů je tady!TECHNIKA: UV A OCHRANNÉ FILTRY V TESTU

FOTOGRAF ROKU: JAK JSTE BODOVALI?

Úžasné téma: Na horách, ve skalách a v kopcích za úsvitu je vyhodnoceno. Známe vítěze! Vyhodnoceno.FOTOGRAF ROKU: JAK JSTE BODOVALI?

FOTOGRAF ROKU: JEDNADVACÁTÝ ROČNÍK SE RYCHLE ROZJEL

Vkládejte své soutěžní snímky do nových témat. Jsou pro vás otevřena!

SOUTĚŽNÍ TÉMATA ROČNÍKU 2021 najdete: ZDE.

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma! Máme nové dva dárky v nabídce. Vybírejte ale rychle, jsou jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na těchto webových adresách:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu ta cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.