Startuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy.

Publikováno: 5. května 2020 | autor Redakce
Startuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy.

Objektivy Pražanů se tento rok opět zaměří na Václavák a Příkopy! Dospělí, mladí, děti, laici i profíci. Ti všichni mohou přihlásit své fotografie zachycující současný stav Václavského náměstí a ulice Na Příkopě do tradiční fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020. Do 13.9. 2020 mohou zájemci přihlásit své snímky přes web nebo na sociálních sítích. Soutěž bude v říjnu zakončena venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech v prostoru Václavského náměstí a oceněním autorů nejlepších snímků.

“Naším cílem je vyvolat pomocí fotografie širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí. Fotka má, jako většina uměleckých děl, krásnou vlastnost v tom, že pro každého představuje něco jiného a každý si při pohledu na ni vybaví jinou vzpomínku. Naše soutěž chce zachytit pocity Pražanů, těch, kteří chovají Václavák v srdci. Často se pak skrze fotografie dozvíme i více než z běžné konverzace,” popisuje hlavní myšlenku Monika Vlková, která je organizátorkou soutěže i výstavy.

1. místo 10. ročníku – Jana Kupčáková, V zrcadle1. místo 10. ročníku – Jana Kupčáková, V zrcadle

 

Aktuální ročník nově probíhá také ve spolupráci s uměleckými školami a fotografickými kroužky a v rámci soutěže jsou poprvé vypsány tři kategorie: dospělí, děti od 12 do 17 let a děti od 9 do 11 let.

2. místo 10. ročníku – Zdeněk Velen, Pod koněm2. místo 10. ročníku – Zdeněk Velen, Pod koněm

„Letos jsme se rozhodli zacílit i na mladší Pražany. Vždyť oni jsou těmi, kteří by měli v budoucnu občanskou společnost v našem městě vést. Fotografování je zábavné, soutěž je motivující a pokud někdo z nich přijde s nějakým nápadem, rádi ho předáme do dospělácké diskuse, kterou vedeme se zástupci našeho sdružení,” dodala k letošní novince Vlková.

Účastníci se mohou do soutěže registrovat na webu www.DveTvarePrahy.cz nebo na Instagramu pod označením fotky #ILoveWenceslasSquare .

3. místo 10. ročníku – Fanda Majer, Pochod za Jana Palacha3. místo 10. ročníku – Fanda Majer, Pochod za Jana Palacha

Partnery fotosoutěže jsou společnosti Cewe Fotolab, Urban Store, Cushman & Wakefield, Hotel Bellevue Vienna, Van Graaf, Jalta Hotel Praha, Hamleys, Studio DVA divadlo a JLV.

 

Je na čase ušetřit, a ještě získat praktickou a potřebnou věc. Rok 2020 prožijte s naším časopisem, který vychází pravidelně koncem každého kalendářního měsíce. Objednáte si ho a dostanete po zaplacení výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru. Objednejte si tedy raději hned a vybírejte v časopise na stranách 96 a 97 a také elektronicky například na:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video/

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji, a ještě k tomu ta cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! UŠETŘÍTE!

Už máte voňavé květnové FOTOVIDEO? Podívejte se, co v něm najdete: ZDE.

Voňavé květnové FOTOVIDEOVoňavé květnové FOTOVIDEO – vychází 30. 4. 2020

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.