Soutěž Sony Future Filmmaker Awards 2024 představuje užší výběr 30 mezinárodních filmařů

Publikováno: 20. května 2024 | autor Redakce
-eva-louise-hall,-sffa-2024---4.jpg

Společnost Creo s potěšením představuje užší výběr soutěže Sony Future Filmmaker Awards 2024.

Třicet filmových tvůrců v šesti kategoriích, kteří se dostali do užšího výběru, čeká jedinečný zážitek v podobě účasti na týdnu speciálních akcí v prostorách Sony Pictures Studios v Los Angeles, včetně workshopů nabízejících bezkonkurenční přístup do zákulisí filmového průmyslu. Program vyvrcholí slavnostním udílením cen dne 30. května 2024, kdy budou vyhlášeni vítězové šesti kategorií, které zvolí odborná porota.

-lisa-kenney,-sffa-2024---3.jpeg

Druhý ročník této významné každoroční soutěže pro krátké filmy, kterou založila společnost Creo a sponzoruje Sony, představuje vstupní bránu pro další rozvoj výjimečných filmových talentů a klade si za cíl vyzdvihnout talenty s originálním pohledem na vyprávění příběhů. Letošní užší výběr vzešel z více než 8 400 filmů od více než 5 000 tvůrců ze 148 zemí a regionů, které soutěžily v šesti kategoriích: Fikční, Nefikční filmy, Životní prostředí, Animovaný film, Studentský film a Formát budoucnosti.

Do užšího výběru se dostaly příběhy od dojemného dokumentu o dvou přeživších holocaustu, kteří se zázračně setkali po 80 letech, přes pátrání filmaře po posledním zbývajícím gibonovi v Kuala Lumpuru, baletní tanečnici bez domova, které konkurz změní život, až po spontánní romanci dvou cizinců, které svedlo dohromady zastavení letu, a mnoho dalšího. Do užšího výběru, který přináší skutečně globální pohled na filmovou tvorbu, se dostaly filmy z Austrálie, Brazílie, Kanady, České republiky, Egypta, Estonska, Německa, Ghany, Hongkongu, Indie, Malajsie, Mexika, Nigérie, Jihoafrické republiky, Thajska, Spojeného království, Uruguaye a Spojených států.

-natalia-bermudez,-sffa-2024---3.jpeg

Třicet tvůrců, kteří se dostali do užšího výběru, vybírali z dlouhého seznamu doporučených snímků kameraman Robert Primes ASC, držitel ceny Emmy, a slavný australský filmař Unjoo Moon. Ve druhé fázi výběru rozhodne porota složená z Michaela Barkera Toma Bernarda, spoluzakladatelů a spoluprezidentů společnosti Sony Pictures Classics (Call Me By Your Name, The Father, Whiplash); Roba Hardyho ASC, BSC, kameramana oceněného cenou BAFTA (Mission: Kate Reid BSC, uznávané britské kameramanky (Game of Thrones, Great Expectations, Silo) o letošních vítězích jednotlivých kategorií, které oceňují tvůrčí dokonalost a originální přístup k vyprávění. Oběma fázím hodnocení předsedá oceňovaný režisér Justin Chadwick (Mandela: Long Walk to Freedom, The Other Boleyn Girl, Tulip Fever).

Těchto třicet filmařů z užšího výběru se letecky vypraví do Los Angeles, kde se ve dnech 28. - 31. května 2024 zúčastní obsáhlého čtyřdenního workshopu ve studiích Sony Pictures v Culver City, který vyvrcholí 30. května 2024 slavnostním předáváním cen. Během ceremoniálu, který se bude konat v divadle Caryho Granta a který bude moderovat Denny Directo z pořadu Entertainment Tonight, bude vyhlášeno šest vítězů jednotlivých kategorií, kteří obdrží řadu peněžních cen a vybavení. Tento strhující zážitek poskytuje filmařům jedinečnou příležitost navázat kontakt s kolegy filmaři a předními osobnostmi v oblasti kinematografie a získat exkluzivní přístup do zákulisí filmového průmyslu, a to prostřednictvím workshopů vedených vedoucími pracovníky společnosti Sony Pictures, které se zabývají celou řadou témat od klíčových přednášek významných filmových tvůrců, projekcí a diskusí, přes poznatky o práci s talentovými agenturami a využívání nejmodernějších technologií až po filmovou hudbu a hudební práva.

-eva-louise-hall,-sffa-2024---4.jpg

Justin Chadwick, oceňovaný divadelní, televizní a filmový režisér a předseda poroty, uvedl: "Úroveň přihlášených filmů a mezinárodní spektrum nových talentů, které se dostaly do užšího výběru, je úchvatné. Perspektivy 30 vybraných tvůrců jsou rozmanité a fascinující, nabité vášní a autenticitou. Jsem potěšen, že mohu opět vést tento výběr filmových tvůrců; je to vize vyprávění příběhů a filmové vynalézavosti a zároveň náhled na tvůrce, kteří se stanou budoucností našeho filmového průmyslu."

Scott Gray, zakladatel a generální ředitel společnosti Creo, uvedl: "Letos bylo přihlášeno neuvěřitelných 8 400 filmů, kvalita přihlášek do druhého ročníku soutěže Sony Future Filmmaker Awards a seznam tvůrců, kteří se umístili v užším výběru, svědčí o výjimečných globálních příbězích, které budou na letošním ročníku představeny. Jsme vděční společnosti Sony za poskytnutí této jedinečné příležitosti pro začínající filmaře a vyjadřujeme poděkování naší vážené porotě za její neocenitelné odborné znalosti a vhled do problematiky při volbě užšího výběru filmařů, kteří se k nám letos v květnu připojí v Los Angeles."

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.