Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Publikováno: 24. května 2021 | autor Redakce
Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Soutěž CEWE FOTOKNIHA roku 2020 zná svého absolutního vítěze! A kdo se v online napínavém finále stal majitelem zcela nového automobilu Peugeot 3008?

Do soutěže CEWE FOTOKNIHA roku 2020 bylo přihlášeno celkem 4404 CEWE FOTOKNIH a do velkého finále postoupilo celkem 40 finalistů – 20 finalistů z Česka a 20 finalistů ze Slovenska. VIP porota složená z řad profesionálních fotografů, umělců a partnerů vybírala vítěze z celkem 7 kategorií. Nechyběl fotograf Jan Šibík, Peter Nagy, Václav Noid Bárta, Pavel Šporcl a další.

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Absolutním vítězem se stal Ondřej Pistora s fotoknihou Tvůj příběh – Kristián

Titul CEWE FOTOKNIHA roku 2020 získala kniha Ondřeje Pistora s názvem Tvůj příběh – Kristián a co řekl o své vítězné fotoknize?

„Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu. Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti.“

Prohlédnout vítěznou fotoknihu si můžete tady

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

A kdo vyhrál v dalších kategoriích?

Během online přenosu si mohli diváci poslechnout hudební vystoupení Pavla Šporcla, Aničky Slováčkové, manželů Tomešových a dalších. A právě v průběhu písniček nominovala VIP porota z každé kategorie vždy 3 fotoknihy, ze kterých poté vybrali vítěznou knihu. A které fotoknihy se v dalších šesti kategoriích staly vítěznými?

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Vítěz kategorie cestovatelská CEWE FOTOKNIHA – Veronika Patalášová s fotoknihou Slovensko (zájezd do New Yorku od CK BUBO v hodnotě 50.000 Kč)

Vítěz kategorie nejkreativnější CEWE FOTOKNIHA – Ondřej Pistora s fotoknihou Tvůj příběh – Kristián – poukazy na CEWE produkty v hodnotě 13.000 Kč od CEWE

Vítěz kategorie kronika – Michaela Foralová s fotoknihou Než přiletěl čáp… – all inclusive zájezd na Kapverdy od CK Exim Tours

Vítěz kategorie svatební kniha – Simona Fuchsová s fotoknihou Lišácká svatba – týdenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu pro dva v Salzburgu od centrály Tourismus Salzburg GmbH

Vítěz kategorie hlasování veřejnosti – Lenka Vrecková s fotoknihou FAERSKÉ OSTROVY – zájezd v hodnotě 1000 eur na jakoukoliv sportovní událost od společnosti FUTBALTOUR.

A jak jste sledovali velké finále vy?

Na celý online záznam finále se můžete podívat tady

 

 

Děkujeme všem našim partnerům soutěže CEWE FOTOKNIHA roku za podporu i spolupráci!

 

 

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

Celý online přenos jsme si spolu s finalisty i diváky skvěle užili. A už teď se začínáme připravovat na další jubilejní desátý ročník soutěže CEWE FOTOKNIHA roku. Bude to velké! Začněte si sestavovat svou soutěžní CEWE FOTOKNIHU v našem bezplatném programu ke stažení ZDE a zapojte se do dalšího ročníku. Možná právě vy budete příštím absolutním vítězem soutěže!

Známe vítěze 9. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku!

 


 

Už máte květnové rozšíření vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mistři fotografické reportáže

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie. Doporučujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ – PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Horká láva neměla šanci!

Další, naprostou „bombou“ tohoto květnového vydání je horká fotografická lekce a vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky. Tento náš dlouholetý kolega si opět po čase dal laťku ještě trochu výš a vyrazil si povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

A ještě jeden skvělý fotoreportér!

Když už byl úvodní rozhovor tohoto vydání s Michalem Růžičkou a Janem Zátorským skoro hotový, dostaly se nám do ruky nádherné velikonoční snímky špičkového fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. To musíme mít, rozhodlo se téměř jednohlasně. A tak se volalo a psalo na Slovensko, Radovan byl velmi vstřícný a na svět přišla další nezapomenutelná radost s neskutečnými fotografiemi.

Fotograf roku má aktuální téma: Zlatá hodinka

Vkládejte do něj své fotografie! Je to úžasně barevné téma. Všichni se společně rádi zaměříme na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými a vytvářejí neskutečné obrazce, které podněcují fotografovu představivost. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

VE VLAKU

Mimochodem! Všimli jste si také této speciální kategorie Fotografa roku! Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografroku.ifotovideo.cz, vyhrajte kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestujte s Českými drahami, kam se vám zachce!  Více na stranách 102 a 103.

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme.

Přejeme vám s naším květnovým vydáním hezké chvíle a vybíráme z jeho rozšířeného obsahu například následující články:

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Tyto dvě velké osobnosti české fotožurnalistiky není třeba představovat. Prohlédněte si jejich úžasné snímky!

ROZHOVOR – Michal Růžička a Jan Zátorský

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Davídci a Goliáš, aneb s drony do hrdla vulkánu? Myslíte si, že je to možné? Petr vás přesvědčí, že ano!

PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

RADOVAN STOKLASA: Bolo by to dlhé rozprávanie…

Asi jste si všimli, že dokumentární a reportážní fotografové si v tomto vydání udělali na dálku něco jako přátelské setkání.

RADOVAN STOKLASA – Bolo by to dlhé rozprávanie…

ROZHOVOR: Odpovídá pan Dayong Li

CEO Venus Optics o jeho začátcích, současnosti i o tom, že je to velmi příjemný a chytrý člověk. Krásně jsme si popovídali. Čtěte pozorně.

ROZHOVOR – Odpovídá pan Dayong Li

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

Stanislav Petera – Studená válka

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové naší redakce v rukou.

Hasselblad 907X 50C

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Je tu velké květnové FotoVideo!

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.