CEWE Photo Award 2021 - uzávěrka dnes!

Publikováno: 13. května 2021 | autor Redakce
CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

Největší fotografická soutěž CEWE Photo Award 2021 je ve finále. Chcete se zúčastnit? Ještě to stihnete...

Květen 2021 je finálním měsícem tohoto ročníku

Největší světová soutěž CEWE Photo Award 2021 byla zahájena 18. května loňského roku a její pomyslný závěrečný gong zazní již 31. května 2021. Pro zájemce o účast na poslední chvíli ale stále ještě není nic ztraceno. Přihlásit své nejlepší fotografie můžete velmi snadno na https://soutez.cewe-fotokniha.cz/cewephotoaward-2021, čímž získáte poměrně velkou šanci na jednu z krásných cen.

CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

Zdeněk Sleha a jeho vítězný snímek Balón

CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

Our world is beautiful

Celým aktuálním ročníkem se nese motto soutěže vyhlášené organizátory v jejím úvodu: „CEWE Photo Award spojuje nadšence z oblasti fotografie, kteří oslavují krásy našeho světa. Největší fotografická soutěž začala pod mottem Our world is beautiful.

Ještě více se dočtete na domovských stránkách organizátora zde:

Fotografie lze přidávat do deseti kategorií. Vyhrajte jednu z tisíce cen v celkové hodnotě 250 tisíc eur. Za každou přihlášenou fotografii věnuje CEWE deset centů SOS dětským vesničkám po celém světě.“

A to platí i pro naše milé, slovenské kolegy! Ti si mohou přečíst finálovou výzvu ve svém rodném jazyce třeba zde:

Ladislav Dvořák, Street on the table, vítěz kategorie Architecture and technology

CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

Částečná rekapitulace

Soutěž má aktuálně za sebou již jedenáct vyhodnocených měsíců, z nichž vzešlo 33 vítězů z celého světa. Velmi potěšující pro českou fotografii je skutečnost, že hned v květnu 2020 měla dva vítěze: Zdeňka Picpauera v kategorii Aerial photos a Zdeňka Vošického v kategorii Sport.

Dalším dílčím vítězem se stal v září 2020 Zdeněk Dvořák v kategorii Architecture and technology a v listopadu 2020 René Brunda v kategorii Animals. A v únoru 2021 nám udělal velkou radost Zdeněk Sleha coby vítěz kategorie Hobby and leisure.

Všimněte si relativní nadvlády české fotografie, pět vítězů ze 33 je v celosvětové konkurenci skutečně velký úspěch.

Zdeněk Vošickýv kategorii Sportse snímkemStín sportovce.

CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

V době uzávěrky tohoto vydání FotoVideo pomalu a jistě končil předposlední soutěžní měsíc, z něhož vzešli další tři vítězové, a následuje již ten poslední a z něj vzejdou zbývající tři z celkových 39. Následovat bude vyhlášení absolutního vítěze a vítězů jednotlivých kategorií. Vše budeme sledovat a výsledky vám určitě přineseme včetně nejlepších fotografií…

CEWE Photo Award 2021 – rozhovor s českým výhercem ve světové fotosoutěži

 

 


 

Už máte květnové rozšíření vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mistři fotografické reportáže

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie. Doporučujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ – PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Horká láva neměla šanci!

Další, naprostou „bombou“ tohoto květnového vydání je horká fotografická lekce a vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky. Tento náš dlouholetý kolega si opět po čase dal laťku ještě trochu výš a vyrazil si povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

A ještě jeden skvělý fotoreportér!

Když už byl úvodní rozhovor tohoto vydání s Michalem Růžičkou a Janem Zátorským skoro hotový, dostaly se nám do ruky nádherné velikonoční snímky špičkového fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. To musíme mít, rozhodlo se téměř jednohlasně. A tak se volalo a psalo na Slovensko, Radovan byl velmi vstřícný a na svět přišla další nezapomenutelná radost s neskutečnými fotografiemi.

Fotograf roku má aktuální téma: Zlatá hodinka

Vkládejte do něj své fotografie! Je to úžasně barevné téma. Všichni se společně rádi zaměříme na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými a vytvářejí neskutečné obrazce, které podněcují fotografovu představivost. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

VE VLAKU

Mimochodem! Všimli jste si také této speciální kategorie Fotografa roku! Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografroku.ifotovideo.cz, vyhrajte kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestujte s Českými drahami, kam se vám zachce!  Více na stranách 102 a 103.

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme.

Přejeme vám s naším květnovým vydáním hezké chvíle a vybíráme z jeho rozšířeného obsahu například následující články:

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Tyto dvě velké osobnosti české fotožurnalistiky není třeba představovat. Prohlédněte si jejich úžasné snímky!

ROZHOVOR – Michal Růžička a Jan Zátorský

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Davídci a Goliáš, aneb s drony do hrdla vulkánu? Myslíte si, že je to možné? Petr vás přesvědčí, že ano!

PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

RADOVAN STOKLASA: Bolo by to dlhé rozprávanie…

Asi jste si všimli, že dokumentární a reportážní fotografové si v tomto vydání udělali na dálku něco jako přátelské setkání.

RADOVAN STOKLASA – Bolo by to dlhé rozprávanie…

ROZHOVOR: Odpovídá pan Dayong Li

CEO Venus Optics o jeho začátcích, současnosti i o tom, že je to velmi příjemný a chytrý člověk. Krásně jsme si popovídali. Čtěte pozorně.

ROZHOVOR – Odpovídá pan Dayong Li

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

Stanislav Petera – Studená válka

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové naší redakce v rukou.

Hasselblad 907X 50C

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Je tu velké květnové FotoVideo

Je tu velké květnové FotoVideo!

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.