Nové soutěžní kategorie Fotografa roku

Publikováno: 28. července 2021 | autor Redakce
Nové soutěžní kategorie Fotografa roku

Opět soutěžíme na stránkách Fotografa roku, kde najdete dvě nové soutěžní kategorie s těmito výmluvnými názvy: #CZFOTOLOKACE a #SKFOTOLOKACE.

A váš úkol bude jednoduchý

Nafotit šest až osm fotografií (ne méně a také ne více) vaší oblíbené a pokud možno hodně zajímavé lokace a vložit je očíslované s jednotlivými popisky sestávajícími vždy z čísla fotografie, názvu lokace a jména a příjmení autora.

Josef Zedník, Zámek Blatná

Josef Zedník, Zámek Blatná

Vzory názvů jednotlivých fotografií:

1_CZfotolokace_Písky_Petr_Vonásek,

2_CZfotolokace_Písky_Petr_Vonásek atd.

Své snímky vkládejte: ZDE.

V případě slovenské lokace takto:

1_SKfotolokace_Piesky_Peter_Vonásek,

2_SKfotolokace_Piesky_Peter_Vonásek atd.

Své snímky vkládejte: ZDE.

Lenka Zavadilová, Bojnice

Lenka Zavadilová, Bojnice

Tentokrát i s texty

Současně si spolu s fotografiemi připravte krátký článek o této lokaci, který bude obsahovat:

a) základní informace o vaší oblíbené lokaci, kde se nachází, proč jste si ji vybrali, jak se k ní dostat atd.

b) co a jak tam lze fotit

c) kdy je nejlepší v této oblasti fotit

d) jaké tam doporučujete objektivy a fotografické příslušenství (vše prosím uvádějte bez firemních názvů a značek, pouze technické parametry)

e) případné další informace a doporučení

Další postup

→ 1. Obě kategorie jsou zatím časově neomezené, vkládat soutěžní snímky vybraných lokací můžete ihned po jejich spuštění.

→ 2. Odborná porota soutěže Fotograf roku bude jednotlivé příspěvky sledovat, a pokud se mezi nimi vyskytne zajímavý nebo mimořádný, doporučí ho ke zveřejnění v časopise FotoVideo.

→ 3. V tom případě redakce FotoVideo autora požádá o jeho text, který po zveřejnění ocení autorským honorářem ve výši 3000 Kč s tím, že jej požádá o souhlas, aby ho mohla nabídnout 16 redakcím fotočasopisů asociace EISA.

→ 4. Pokud budete souhlasit, váš text přeložíme do angličtiny a spolu se jménem a kontakty nabídneme zmíněným časopisům ke zveřejnění coby informaci o zajímavé fotografické lokaci v České nebo Slovenské republice.

Poznámka organizátora

Čeští autoři mohou nabízet a vkládat své oblíbené české fotolokace nejen do české soutěžní kategorie #CZfotolokace, ale i své oblíbené slovenské fotolokace do slovenské kategorie #SKfotolokace. A platí to i naopak.

Pište a ptejte se

Přejeme vám hodně úspěchů v novém soutěžení, a kdyby vám bylo cokoli nejasné, pište na adresy fotografroku@atemi.cz nebo r.stahlich@atemi.cz i do facebookové skupiny Fotograf roku a na stránky soutěže.


UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

 

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.