Makro - vyhraj objektiv Laowa

Publikováno: 17. května 2021 | autor Fotograf Roku
ludek-slavik---oooo.jpg

Zachytit ty nejdrobnější detaily, kouzla a nečekané tváře přírody - květin, hmyzu, nebo nerostů. O to se snaží makrofotografové na celém světě. Makrofotografie a fotografie detailu nabízí neznámý pohled i na věci běžné a všední, které se ovšem pohledem makroobjektivu změní v obrazy překvapující i nečekané. Výsledné fotografie často dokáží doslova vyrazit dech. Objevte tento úžasný žánr, ponořte se do světa detailů a vyhrajte makroobjektiv Laowa.

barbora-blahova---mravenci-laska.jpgBARBORA BLAHOVÁ - Mravenčí láska

Význam řeckého slova macros se dá přeložit jako velký. Ve fotografii ovšem spíš myslíme zvětšený. Makro je žánr zachycující obraz drobných detailů a makrofotografie je fotografický postup, kterým je možné získat snímek zobrazující více podrobností, než jich dokáže rozeznat lidské oko ze vzdálenosti 25 cm. Seriózní makrofotografie, by měla zachycovat obraz minimálně v životní velikosti nebo větší. Tedy v poměru 1:1 až 30:1. Zvětšení větší než 30:1 už se nazývá mikrofotografie a k zachycení takových snímků jsou potřeba speciální mikroskopy.

pavel-novotny---bez-nazvu-13.jpgPAVEL NOVOTNÝ - Bez názvu 13

Makrofotografie a fotografování detailu je úžasný žánr plný netušené krásy a překvapivých objevů. I ty nejobyčejnější věci se mohou při detailním pohledu změnit v úplně neznámou a velmi poutanou podívanou. Makro má ještě tu výhodu, že náměty najdete doslova na každém kroku.

tomas-hora---cekani.jpgTOMÁŠ HORA - Čekání

Makro snímky mohou být pořízené k vědeckým, technickým nebo dokumentárním účelům. Ale také mohou sloužit k účelům ryze uměleckým. Snaha zachytit a ukázat detaily, fotografii provází v podstatě od jejího vzniku a díky měchovým fotoaparátům to bylo nejen možné, ale možná i jednodušší než dnes.

david-havelik---zatisi-s-kapkami.jpgDAVID HAVELÍK - Zátiší s kapkami

Nejvíce tento žánr zastupují fotografie květin, brouků, hmyzu, dále profesionální produktové a reklamní fotografie a v neposlední řadě výtvarné a umělecké fotografie.

jana-nicolas---monochrom.jpgJANA NICOLAS - Monochrom

Makro je jednou z nejoblíbenějších fotografických disciplín i z toho důvodu, že nemusíte mít extrémně nákladné vybavení ani atelier a při fotografování detailů najdete model kdekoliv a kdykoliv.

jana-aertsova---hlemyzd.jpgJANA AERTSOVÁ - Hlemýžď

Své fotografie můžete vkládat zde.

Právě vychází
fv10-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.