VERONIKA KOVÁŘOVÁ

Publikováno: 11. května 2012 | autor Redakce
vk4-4fb1300b6e423-650x488.jpg

Jmenuji se Veronika Kovářová, pocházím z České Třebové a nedávno jsem oslavila své osmnácté narozeniny.

Fotit jsem začala ve svých jedenácti letech, když jsem se s kamarádkou přihlásila do nově vznikajícího školního fotokroužku na gymnáziu v České Třebové, kde studuji. V té době mi slova jako clona či ISO neříkala vůbec nic a takže jsem jednoduše „cvakala“ vše kolem sebe a čekala, co z toho vznikne.

Postupně jsem prošla například obdobím pestrobarevných rámečků a vystřídala několik kompaktních fotoaparátů, majiteli zrcadlovek často označovanými jako „krabičky od sirek se sklíčkem“. O to větší radost jsem však měla, když jsem se svou „krabičkou“ uspěla v nějaké soutěži. Pozn. redakce: Veronika se umístila na 4. místě v soutěži Fotograf roku Junior 2012.

Dnes jsem čerstvou majitelkou své první zrcadlovky. Stále se ještě oťukáváme, ale jsem nadšena. Zrcadlo je holt zrcadlo. Otevřela se mi spousta nových možností a já se je budu snažit co nejlépe využít!

A co vlastně fotím?  Zatím nejsem žánrově vyhraněna. Nejraději fotím lidi ve městech, berušky v trávě, ale také koncerty. Mám ráda především černobílé fotografie pro jejich jednoduchost. S mou žánrovou nevyhraněností souvisí také to, že zatím nemám žádný výrazný fotografický vzor. Objevuji stále nové a nové, mě doposud neznámé, autory. Líbí se mi například portréty Nguyen Phuong Thao jež v sobě vždy skrývají něco navíc než pouhý obraz lidské tváře.

Focení mě baví, a zda se to třeba jednou stane i mou obživou, nechávám zatím otevřené. Pokud se vám mé fotografie líbí, vězte, že je to pro mě tou největší odměnou!

Kontaktovat mne můžete na Facebooku.Právě vychází
Půvaby červnového FotoVideo
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.