MIRIAM PROKOPOVÁ

Publikováno: 11. května 2012 | autor Redakce
Miriam Prokopová

Pocházím z Vysočiny, kde před II. světovou válkou měl můj dědeček vydavatelství Dobré Dílo. Tehdy se u nás v rodině fotografovalo Leicou.

Existuje portrét mého dědečka fotografovaný jedním  strýcem a upravený Josefem Sudkem.

Vyrůstala jsem v uměleckém prostředí. Fotografovat jsem začala před pěti roky. Přivedl mě k tomu mobilní telefon s vestavěným fotoaparátem. Věnuji se malbě, a tak přejít na toto nové medium bylo snadné a současně fascinující. Dnes mám Canon 50D se základním objektivem Canon F 1,4. Ráda si pořizuji knihy o fotografii a fotografech. Kupuji si odborné časopisy.

V mé tvorbě mě inspiruje lidská tvář, včetně autoportrétu a lidská bytost v různých světelných situacích. Fotografii vnímám jako obraz určený do interiéru nebo krásný tisk v knize.

Z českých fotografů má můj obdiv Josef Sudek, tvůrce čisté krásy. Ze současných fotografů mám ráda Kenvina Pinardyho a jeho nápad fotografovat módu pod vodou.

Moje fotografie si můžete prohlédnout na mých webových stránkách, také mám osobní stránku v soutěži Fotograf roku a kontaktovat mne můžete na Facebooku.

 


Za 2 dny
vyjde nové číslo FotoVideo.
FotoVideo 11/2016
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.