Tři rychlé tipy, jak vybělit zuby

Publikováno: 11. října 2023 | autor Redakce
vodni.jpg

Jak se usmívat ve stylu hollywoodských hvězd, vaše modelky nenaučíme, ale jak jim dodat zářivý úsměv filmových stars, to už možná ano. Ukážeme vám tři rychlé způsoby, jak vybělit zuby v Zoner Photo Studiu X.

Bělení zubů může být vcelku drahou, možná i nepříjemnou anebo zdlouhavou záležitostí. Když je ale focení na spadnutí, nebo dokonce po focení a vy objevíte na fotkách úsměvy plné zažloutlých zubů, je třeba vytasit zbraně v postprodukci. V Zoner Photo Studiu X je několik způsobů a my jsme vybrali tři, které by se vám mohly líbit.

Štětcový filtr v modulu Vyvolat

Prvním a zaručeně účinným způsobem, jak vybělit zuby v modulu Vyvolat, je pomocí Štětcového filtru (B). Tím vyberete přesně ty části, které chcete později upravit. Je to ta lehce pracnější cesta, ale se zaručeně dobrým výsledkem.

tetec---vyvolat.jpg

Po přesném výběru zubů stačí jen lehce zvednout Expozici, Bílé v Dynamickém rozsahu a stáhnout Sytost. Taky jsem úplně dole zvolila Překrýt barvou, vybrala bílou a režim přepnula na Zesvětlit.

tetec-before.jpg tetec-after.jpg

Kruhový filtr v modulu Vyvolat

Druhou možností, jak vybělit zuby ve Vyvolat, je pomocí Kruhového filtru (R). Tento způsob není tak detailně přesný jako Štětcový filtr, ale co se aplikace týče, je o něco rychlejší. Stačí pouze umístit Kruhový filtr na zuby. Svým tvarem se jeho použití nehodí na všechny fotky, ale například na tuto, kterou jsem použila já, byl ideální.

kruhovy-filtr---vyvolat.jpg

Po přidání Kruhového filtru jsem stejně jako u předešlé úpravy pouze malinko zvedla Expozici, Bílé v Dynamickém rozsahu a snížila Sytost.

kruhovy-before.jpg kruhovy-after.jpg

Štětcový výběr v modulu Editor

Posledním příkladem je Štětcový výběr v modulu Editor. Ten se hodí například pro situace, kdy jste úpravy v modulu Vyvolat už provedli, ale na bělení zubů jste zapomněli. Stačí si tedy kliknout na Nástroje pro práci s výběrem a zvolit Štětcový výběr (Shift + Q), kterým označíte zuby.

tetec---editor.jpg

Poté už jen stačí kliknout na Úpravy a zvolit typ. Můžete znovu použít úpravu Expozice, já si ale vybrala Posun barev. Kapátkem jsem zvolila barvu na zubech a té jsem stáhla Sytost a vytáhla Světlost.

editor-before.jpg editor-after.jpg

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na sedm dní zdarma se všemi nástroji bez omezení na stránkách www.zoner.cz a zkuste i vy dodat své modelce zářivější a bělejší úsměv.


Celý článek najdete v říjnovém FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv10-23-web3.jpg

Právě vychází
fotovideo-08-2024-stranka-01.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.