Rozhovor s LUKÁŠEM NAVAROU

Publikováno: 4. dubna 2021 | autor Redakce
Rozhovor s LUKÁŠEM NAVAROU

Setkávání s fotografy, kteří se věnují žánrům oslovujícím naše čtenáře, dostalo poměrně ustálenou virtuální podobu. Vše musíme dělat na dálku, osobní kontakt přeci jenom chybí. Ale s Lukášem i přes jeho velmi osobní fotografické žánry, kterým se věnuje, to bylo velmi přátelské a hlavně pracovně plodné setkání. Lukáš je profík a ví, že má co nabídnout.

Ptal se: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Lukáš Navara, www.navarafoto.cz, www.facebook.com/navarafoto.cz, www.instagram.com/navarafoto.cz

Rozhovor s LUKÁŠEM NAVAROU

Být svatebním fotografem, fotit zamilované dvojice a partnery znamená tak trochu jim „vlézt do života“ a porozumět jejich lásce. Je to složité? Jak se vlastně s fotografovanými seznamuješ?

Rozhovor s LUKÁŠEM NAVAROU

Ahoj, jsem nezávislý pozorovatel vztahů, hledám ty nejintimnější, nejkrásnější a nejemotivnější chvilky v čase, kdy mě k sobě pustí. Snažím se je zaznamenat pro ně, aby se k nim mohli vracet. Jsem důležitou součástí, která je zachytí, ale nijak neruší.

Svatba jsou emoce, radost a pro mnohé jeden z nejdůležitějších dnů v životě, ale jsou tu i další jako žádost o ruku, narození dítěte, čas být tu jeden pro druhého. A já zapisuji tyto příběhy do fotek.

Rozhovor s LUKÁŠEM NAVAROU

Jsi v tomto náročném žánru vyhledávaným fotografem, plníš těžký úkol zachovat lidem krásné vzpomínky na celý život. Jak se cítíš v této zodpovědné funkci?

Jsem poctěn a moc si toho vážím, že si vybrali právě mě a můžu být toho součástí. Myslím si, že je důležité, aby…

Celý článek si přečtěte v květnovém vydání časopisu FOTOVIDEO. A co tam ještě najdete?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.