Rozhovor – NIKOLA ELEFANT

Publikováno: 7. června 2021 | autor Redakce
Rozhovor – NIKOLA ELEFANT

Teď se vám musím ale k něčemu přiznat. Občas se na Instagram mrknu, ale po holkách vážně nekoukám. Najednou na mě vyskočily perfektně provedené portréty krásných modelek plné her se stíny a vedle nich výborné svatební fotky a snímky nepředstírané lásky a já neodolal a do tvorby úspěšné a velmi pohledné fotografky jsem se přímo zakoukal. Teď už vím, že mě zase budete na Facebooku pěkně drbat, ale já si za tím, co píšu, stojím. Byl to příjemný rozhovor, shodou okolností proběhl v prvních májových dnech, navíc s fotografkou, která opravdu umí.

Otázky kladl: rudolf stáhlich, odpovědi a foto: Nikola Elefant, www.nikolaelefant.com

Rozhovor – NIKOLA ELEFANT

Nikolo, díky za možnost popovídat si s vámi. Napadá mě první všetečná otázka: Co má společného slon s focením, tedy jak jste došla ke své přezdívce? Sloni jsou přeci velká těžkopádná zvířata, i když prý něžná a určitě velmi chytrá…

Musím se přiznat, že jste mě naprosto odzbrojil hned první otázkou. Nevím, co má společného slon s focením. (smích) Nejspíš nic, ale Elefant je moje vyvdané příjmení. Měla jsem podobnou otázku na manžela, když jsem se s ním před pár lety seznámila. Moje rodné příjmení je Bílková.

Rozhovor – NIKOLA ELEFANT

Alespoň vidíte, co jsem to za novináře – z příjmení udělám přezdívku… Ujasnili jsme si pojmy, ale jak jste se dostala k focení a následně dokonce profesionálnímu? Jak to s vámi bylo od začátku prosím?

Částečně jsem se k focení dopracovala sama, částečně věřím, že to mám vrozené, protože strýc a dědeček byli malíři. Jak už to tak bývá, taky se prostřednictvím mě chtěl realizovat tatínek, který vždy fotit chtěl, ale neměl na to čas. První zrcadlovku na film jsem dostala v patnácti letech. Poměrně záhy jsem se dvěma kamarádkami začala sledovat editorialy v časopisech, kombinovaly jsme oblečení z půdy po babičkách a maminkách a zkoušely vytvářet podobné módní fotky. Kdyby to dnes někdo viděl, hodně by se pobavil.

Později jsem si pořídila digitální zrcadlovku, a protože jsem hodně cestovala za windsurfingem a golfem, většina fotek byly zpočátku krajinky nebo se sportovní tematikou.

K módní fotografii jsem se dostala o něco později. To už jsem pracovala…

Celý článek si přečtěte v červnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

A co v něm ještě najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.