Rozhovor – DAVID HARING

Publikováno: 26. srpna 2021 | autor Redakce
Rozhovor – DAVID HARING

Z Davidových záběrů je jasně vidět, že rád cestuje, miluje přírodu a tráví v ní svůj volný čas, aby vytvořil zajímavé fotografie a videa. Užívá si fotografování za každého počasí s tím, že právě ono vytváří jedinečnost a autentičnost místa. Jeho oblíbená fotografická místa jsou v Norsku a na Islandu a každým rokem objevuje další a další.

Text: Rudolf Stáhlich, odpovědi a foto: David Haring , www.davidharing.net, www.instagram.com/davidhrng, www.youtube.com/user/Haro6691

Milý Davide, když se tak dívám na práce na tvém webu a instagramovém účtu, jako první na mě vyskočí videa a pak fotky. Co jsi tedy více – videotvůrce, nebo fotograf? Jak ses v naší krásné foto/video branži rozvíjel?

Veľmi rád cestujem a odjakživa som bol na výletoch s kamarátmi ten, čo všetko natáčal a fotil. Po každej ceste som urobil krátku video pamiatku a od okolia som dostával vždy pozitívne reakcie. Po nejakom čase som zatúžil po kvalitnejších videách, a tak som svoju akčnú kameru nahradil profesionálnou, s ktorou som natočil niekoľko projektov. K fotkám som sa dostal až neskôr, keď som mal naplánovaný výlet do nórskeho města Tromsø, kde som sa chystal fotiť polárnu žiaru. Vtedy som sa začal o fotografiu zaujímať viac a postupne som sa rozvíjal, až som dospel do bodu, kedy sa môžem považovať za fotografa. Blízko mám teda k obom, videu aj fotografovaniu, a obe ma neskutočne bavia. S videom som začal skôr, a preto ho nájdete na mojich sociálnych sieťach ako prvé.

Osobně miluji sever Evropy, takže se s pohledem plným lásky dívám na tvé Lofoty, Laponsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Island, Skotsko…, i když nechybí Zanzibar ani Andalusie. Proč hlavně Skandinávie, je to určitě nejen tím, že žiješ v Kodani, že?

Rozhovor – DAVID HARING

Áno, máš pravdu. Hoci žijem v Kodani a mám odtiaľto fantastické spojenie do celej Škandinávie, to nie je dôvod, prečo ma tak fascinuje.

Rozhovor – DAVID HARING

V prvom rade severské krajiny majú nádhernú prírodu, ktorá je v každom ročnom období niečím výnimočná. Napríklad v lete si vychutnám dlhé nekončiace dni a zimná obloha je obohatená o tancujúcu polárnu žiaru. Okrem toho je tu obrovské množství unikátov, či už sú to nórske fjordy, nekonečné laponské lesy alebo islandské ľadovce a sopky, ktoré sú rajom pre krajinkárskych fotografov.

Rozhovor – DAVID HARING – Faerské ostrovy

Vedle převážně severských krajin ale vidím portréty nebo svatební a reklamní fotografii. Jsi profesionální fotograf, ale vypadá to, že krajina je tvým nejoblíbenějším žánrem. Proč?

Profesionálnym fotografom by…

Celý článek si přečtěte v zářijovém vydání časopisu FOTOVIDEO...

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.