Nik Collection s Petrem Bambouskem

Publikováno: 17. ledna 2017 | autor Redakce
KurzyŽivě.cz

Projdete kurzem od instalace po reálné použití při editaci. Naučíte se využívat mocné nástroje Nik Collection. Zjistíte, jak snadno se dá Nik Collection zapojit do vašeho workflow.

Lektor: Petr Bambousek

Na praktických příkladech si ověříte, jak pluginy šetří čas. Naučíte se systematicky upravovat fotografie. Odhalíte nástroje na celkovou i lokální editaci.

Kurz se věnuje všem 7 pluginům Nik Collection Color Efex Pro, Viveza, Silver Efex Pro, HDR Efex Pro, Dfine, Sharpener Pro, Analog Efex Pro Pluginy je možné použít v programech Photoshop (Elements/CS/CC) a Lightroom

CO JE TO GOOGLE NIK COLLECTION?

Je to skupina velmi výkonných doplňků programů Photoshop (Elements/CS/CC) a Lightroom, která obsahuje 7 samostatných pluginů. Každý z nich je určen pro specifické úpravy fotografií. Díky tomu, že je s velkou oblibou používám už řadu let, rozhodl jsem se vytvořit tento Videokurz, který se věnuje každému z nich. Říká Petr Bambousek.
Seznámím vás s procesem jejich použití od samotné instalace, přes reálné úpravy fotografií, vysvětlím proč a v jaké míře úpravu aplikuji. Další informace naleznete na domácí stránce pluginů Google Nik Collection (anglicky).

Color Efex Pro – pomáhá fotografie oživit pomocí více než 50 filtrů, které obsahují nástroje na úpravu barev a kontrastu.
Viveza – nástroj, který využívá inteligentní výběr oblastí pomocí kontrolních bodů, umožňuje citlivé a přesné lokální úpravy snímků.
Silver Efex – profesionální převod fotografií do ČB, kombinuje schopnosti Color Efex a Viveza, takže dokážete snímkům vdechnout originální vzhled.
HDR Efex – vynikající nástroj pro tvorbu snímků s vysokým dynamickým rozsahem (HDR), který kromě běžných předvoleb nabízí lokální korekce pomocí kontrolních bodů.
Dfine – jedinečný plugin na odstranění šumu z fotografie, využívající globální i lokální úpravy se zachováním detailů v kresbě.
Sharpener Pro – výkonný plugin pro dokonalé zaostření fotografií dle účelu použití – web, domácí tiskárna, velké zvětšeniny atd.
Analog Efex Pro – neuvěřitelně variabilní doplněk pro tvorbu osobitých efektů, které simulují barevné nádechy starých filmů, chyby vyvolání, netradiční rámečky apod., pro opravdové fandy a hračičky.

Více o kuzu najdete zde.


Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.