Nemáte makroobjektiv? Poradíme jak fotit bez něj

Publikováno: 15. prosince 2015 | autor Redakce
Chumelenice výtrusů pod kloboukem houby Jelenky, Aleš Buček

V prosincovém FotoVideo se zaměříme na houby a jejich detaily. Plodnice hub jsou oblíbenými fotografickými objekty. A my vám poradíme, jak se obejít bez makroobjektivu, abyste i tak zachytili nejmenší detaily hub.

O proniknutí pod povrch běžně viděného a odhalování originálního vzhledu  hub - organismů, o kterých se dlouho vedly spory, jestli jsou to spíše živočichové, nebo rostliny - se snaží makrofotografie nebo fotografie zblízka (close-up). Ale existuje způsob, jak je možno zachytit i bez makroobjektivu detaily hub v řádu tisícin milimetru, které  běžně unikají i těm fotografům, kteří si řádi před houbou rozloží karimatku a fotí vleže a ze všech stran.

Více vám prozradíme v prosincovém FotoVideo.

FotoVideo 12/2015

Za 16 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
new-magazine.jpg
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.