Mýtus o 72 DPI a srpnová Digiškola

Publikováno: 3. srpna 2016 | autor Redakce
Mýtus o 72 DPI

Neustálé zmatky kolem hodnoty 72 DPI ukazují, jak hluboko pod kůži se nám dokáže společnost Apple dostat. Byl to právě první počítač Macintosh, který v roce 1984 iluzi o "rozlišení pro web" stvořil.

Dnešní monitory a displeje mají hustotu pixelů až stovky PPI, a přesto se stále běžně setkáme s požadavkem uložení nebo odevzdání fotografií v 72 PPI - přes třicet let starého a přežitého standardu jediné firmy.

Více najdete v článku v srpnovém FotoVideo v rubrice Digiškoly Honzy Vojtka.

FotoVideo 8/2016

Právě vychází
FotoVideo 11/2016
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.