MARIAN CHYTKA – S NIKONEM Z9 V DUNÁCH

Publikováno: 24. prosince 2021 | autor Redakce
MARIAN CHYTKA – S NIKONEM Z9 V DUNÁCH

V minulém vydání jsme vám představili aktuální bezzrcadlovkový vrchol digitální techniky značky Nikon a slíbili, že v následujícím vydání přineseme první praktické zkušenosti. Zadařilo se. Marian Chytka patří k nejvýraznějším personám naší sportovní fotografie a s Nikonem Z9 shodou okolností fotil v dunách Abu Dhabi Desert Challenge, tradiční závod terénních vozidel a motocyklů. Jaké jsou jeho dojmy? Zeptali jsme se.

Otázky kladl: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Marian Chytka, www.mchphoto.cz, www.instagram.com/mchphotocz, www.facebook.com/mchphoto.cz

MARIAN CHYTKA – S NIKONEM Z9 V DUNÁCH

Mariana jsem zastihl zrovna při finální přípravě automobilu na letošní Dakar a jeho převoz k nalodění v Marseille. Dakar se pojede tradičně na přelomu roku, kdy už bude lednové FotoVideo v prodeji.

MARIAN CHYTKA – S NIKONEM Z9 V DUNÁCH

Mariane, zase jedete s celým týmem? Jaké to je organizovat tým fotografů?

Snažím se to šéfovat, ale ne zase v tom pravém slova smyslu. Jsem otevřený čemukoliv, nejsem striktní šéf. Samozřejmě musí v týmu existovat jakási hierarchie, ale co se týká samotného focení, spíše o všem diskutujeme a probíráme to společně.

MARIAN CHYTKA – S NIKONEM Z9 V DUNÁCH

Každá podobná akce (nechci říkat bohužel) není jen o focení, ale souvisí s ní spousta dalších věcí, které někdo musí zařídit. Není to tedy jen o tom přijet do pouště a fotit, jedná se vlastně o účast na velkém závodu, kde člověk musí ujet za den stovky kilometrů, a tak by například měl mít i kvalitně připravené auto, které právě teď je na cestě do Marseille. Předtím…

Celý článek najdete v aktuálním čísle časopisu FotoVideo: FotoVideo leden 22 | iFotoVideo.cz

Šéfredaktor ve svém úvodníku děkuje všem, kteří nám píšou, kteří nás čtou a hodně i těm, kteří přispívají. Vždyť se na stránkách FotoVideo bavíme o našich společných koníčcích, které se nedají dělat se zamračenou tváří ani násilím, ať už se jedná o fotku či video. I ta sebemenší chmura či nepokoj by se hned do těch našich výtvorů promítla a přenesla na čtenáře, a to by opravdu nebylo dobře.

Časopis FOTOVIDEO 2022 obsah 01

Výborným příkladem je třeba Petr Jan Juračka (přečtěte si ho určitě v tomto vydání), který si i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip, který nezamrzá, i když coby fotograf přestane na chvíli vidět. Nebo třeba Luděk Bouška s Michalem Houdkem v jejich dokonalých živých streamech ze studia Centra FotoŠkoda (taky je sledujete jako my?), kteří se dokonce na svůj nedávný pořad „Jak si vybavit domácí i profesionální studio pro natáčení videa“ nechali dokonale ostříhat, aby tak ještě více vylepšili již vysoce estetickou stránku jejich zajímavého a pro nás všechny jistě objevného povídání.

Je fajn, když se smějeme, nebo alespoň usmíváme a svým kolegům přejeme úspěch a chceme, aby to tak bylo i nadále! Ostatně o všech foto a video úspěších rádi píšeme, tedy i v tomto vydání…

V nastávajícím roce toho máme v plánu opravdu hodně a náladu nám nezkazí ani drastické zvýšení cen papíru a dalších věcí kolem výroby časopisu, které chceme spolu s vámi zvládnout. Budeme se těšit, že si nás i na další období předplatíte (to vás vyjde mnohem nejlevněji a nejpohodlněji) a přečtete si tak v klidu své FotoVideo každý měsíc.

Časopis FOTOVIDEO 2020 01 obsah

Mějte hodně zdraví, spousty úsměvů a krásných zážitků, ke kterým vám všem přeji vám Dobré světlo po celý rok 2022.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Dozvíte se další zajímavé věci!

Věnujte se také pokud možno pilně hned dvěma tématům 22. ročníku soutěže Fotograf roku.

Černobílý příběh – má uzávěrku 31. 12. 2021

Portrét je o lidech – má uzávěrku 30. 1. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybírejte s námi z prvního vydání časopisu FotoVideo roku 2022:

OUTDOOR: FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

Aneb když fotograf najednou nevidí!

FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

ROZHOVOR: FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

Jak zvládá několik činností najednou tento aktivní fotograf?

FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

SOUTĚŽ: VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON?

Úplné výsledky fotografické soutěže Mysli na lesy.

VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON

PRAXE: FOŤTE KRAJINU POMALU!

Marek Ondráček doprovází rady svými fotografiemi.

FOŤTE KRAJINU POMALU

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – GITZO INSPIRUJE

Rande s baletkou-Gitzo Traveler GK1545T-82TQD.

GITZO inspiruje – JIŘÍ KRÁLOVEC

FOTOGRAF ROKU: MÁME PRO VÁS NOVOU SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Přečtěte o nádherných cenách na stranách, které věnovali naši partneři.

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, módní tašku, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

FotoVideo leden 22

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.