Kurz Luminografie

Publikováno: 24. ledna 2017 | autor Redakce
KurzyŽivě.cz

Tento kurz se koná pod vedením profesionálního fotografa Kamila Vargy. Workshop je věnovaný fotografování aktu metodou luminografie. Uvidíte akt v luminografii a speciální luminografické techniky.

Datum vysílání :

Úterý, 24. Leden 2017 - 18:30

Lektor: Kamil Varga

O lektorovi Kamilu Vargovi:

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna vers břeh“ a množství výstav od Vermontu v USA po Prahu. V poslední době se věnuje pedagogické činnosti (pedagogická fakulta Praha, fotografická škola Michael, FotoInstitut.cz).

Celodenní prezenční kurz luminografie s lektorem můžete absolvovat u FotoInstitut.cz

Cíl a obsah

Cílem kurzu je naučit posluchače základům luminografie. Vysvětlit hlavní zásady pro práci s technikou - stanovení expozice, speciální luminografické postupy a zásady práce s modelem jako:

  • plánování fotografického projektu
  • jak komunikovat s modelem
  • kompozice, postoje, pózování

Samozřejmostí jsou ukázky fotografií Kamila Vargy a společné diskuse, stěžejní je praktická část - fotografování aktu s luminografií. Zde se naučíme:

  • plánovat a připravit fotografii, technický scénář (postup práce je možná bližší filmovým postupům)
  • využít všechny luminografické techniky ve fotografii (kreslení světlem, lokální flešování, vrstvení jednotlivých záblesků, experimentální postupy)

Profil účastníka kurzu

Kurz je určen všem zájemcům - začátečníkům i pokročilým.  Profesionální fotograf Kamil Varga má bohaté zkušenosti s výukou fotografie a je ochotný a připravený odpovídat na Vaše otázky.

Více o tomto kurzu najdete zde.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.