V prvním díle našeho článku jste se naučili, jak do videa vložit obrazové a zvukové stopy. Když už znáte základy, podíváme se na složitější úpravy. V tomto dílu se naučíte pokročilejší triky při práci se zvukem a hudbou. Také vám ukážeme, jak do videa vložit textové prvky nebo vlastní logo.
Text a foto: Michal Dovičovič, www.milujemefotograafii.cz
Zvukové položky v projektu ovládáte stejným způsobem jako obrazové soubory. Po označení zvukové položky na časové ose projektu ji můžete zkracovat, přesouvat v čase nebo v rámci zvukových stop. Na rozdíl od obrazových stop u zvuku nezáleží na tom, která položka se v časové ose nachází výše. Nedochází zde totiž k překrývání vrstev.
Při úpravě zvuku myslete na to, že projekt se na konci exportuje od času 0 až po koncový čas poslední položky časové osy. Do tohoto času se počítají všechny položky, tedy i ty zvukové. Pokud tedy chcete, aby hudba skončila spolu s promítanými obrázky nebo videi, je potřeba ji zkrátit. To uděláte pomocí myši stejným způsobem, jak jste zvyklí u obrazových klipů, nebo nastavením hodnoty Koncový snímek v pravém panelu.
...
Celý článek si můžete přečíst v listopadovém vydání FotoVideo.
Více informací o obsahu listopadového vydání najdete zde.