Google Art v Digiškole červencového vydání FotoVideo

Publikováno: 29. června 2016 | autor Redakce
Google Arts & Culture

Honza Vojtek přichází s dalším příspěvkem do fondu veřejných a bezplatných archivů umění. Tentokrát se ovšem jedná o těžký kalibr zaštiťovaný samotným Googlem.

Uměním nabitý web od technologického giganta: GOOGLE ARTS & CULTURE.

Tohoto projektu se účastní přes tisíc institucí z celého světa a další neustále přibývají. Mezi jejími partnery je i osmnáct českých institucí, například včetně Muzea Kampa. Díky obrovskému přiblížení si můžete díla prohlédnout a prozkoumat úchvatné detaily než naživo!

Honzu k tomuto webu přivedla Google Art Camera. "...byla vyvinuta speciálně pro reprodukování uměleckých děl. Automaticky pořizuje stovky detailních záběrů, např.obrazu, které se potom spojí v jeden obří gigapixelový snímek. Google jich zatím vyrobil dvacet a zdarma je poskytl institucím po celém světě."

Více o Google Arts & Culture najdete v červencovém FotoVideo v rubrice Digiškola.

FotoVideo 7/2016

Za 5 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
FotoVideo 11/2016
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.