Google Art v Digiškole červencového vydání FotoVideo

Publikováno: 29. června 2016 | autor Redakce
Google Arts & Culture

Honza Vojtek přichází s dalším příspěvkem do fondu veřejných a bezplatných archivů umění. Tentokrát se ovšem jedná o těžký kalibr zaštiťovaný samotným Googlem.

Uměním nabitý web od technologického giganta: GOOGLE ARTS & CULTURE.

Tohoto projektu se účastní přes tisíc institucí z celého světa a další neustále přibývají. Mezi jejími partnery je i osmnáct českých institucí, například včetně Muzea Kampa. Díky obrovskému přiblížení si můžete díla prohlédnout a prozkoumat úchvatné detaily než naživo!

Honzu k tomuto webu přivedla Google Art Camera. "...byla vyvinuta speciálně pro reprodukování uměleckých děl. Automaticky pořizuje stovky detailních záběrů, např.obrazu, které se potom spojí v jeden obří gigapixelový snímek. Google jich zatím vyrobil dvacet a zdarma je poskytl institucím po celém světě."

Více o Google Arts & Culture najdete v červencovém FotoVideo v rubrice Digiškola.

FotoVideo 7/2016

Za 13 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
new-magazine.jpg
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.