GARIK AVANESIAN a jeho Bangladéš

Publikováno: 29. března 2021 | autor Redakce
GARIK AVANESIAN a jeho Bangladéš

Tohoto nepřehlédnutelného chlapa asi nemusíme představovat. Udělal toho pro naši i světovou fotografii opravdu moc. Angelo Purgert o něm v jednom svém rozhovoru napsal: „Potomek kavkazských horalů, dítě s foťákem na krku, ocelový magnát, kurátor světových výstav, fotograf a průvodce životy lidí. To je Garik Avanesian, jediný současný držitel titulu MFIAP v Česku a fotograf, který miluje Arménii, Bangladéš a lidské příběhy.“ Já bych jen dodal, že je to člověk s neobyčejným postřehem, který se projevuje nejen v jeho jednání, ale hlavně ve fotografických dokumentech.

Gariku, dlouho jsme se kvůli té blbé pandemii neviděli na žádné výstavě ani v porotě soutěže? Co děláš, když nemůžeš organizovat velké fotografické výstavy?

Máš pravdu, Rudo, pandemie zrušila veškeré aktuálně rozjeté akce, ale na druhou stranu nám poskytla čas na věci, které bychom jinak nestihli dodělat snad nikdy. Mluvím o uvolňování přeplněných disků mazáním nepotřebných snímků a výběr těch správných k výstavě nebo do knihy. V mém případě jde o práci nad knihou o životě Bangladéšanů. Doufám, že stihnu do konce roku vydat knihu a současně zorganizovat výstavu velkoplošných fotografií.

GARIK AVANESIAN a jeho Bangladéš

Takže píšeš knihu? Pověz o ní víc prosím.

Nad koncepcí jsem přemýšlel dlouho. Zatím jsem u varianty, ve které bude rozdělena tematicky podle jejich svátků a činnosti. Mám na mysli třeba dělníky v loděnicích, nosiče uhlí, celou batikující vesnici… Minulý rok v červenci jsem se tam chtěl vypravit na oslavy svátku, který ještě nemám zmapovaný, ale nevyšlo to. Zatím stále doufám, že se mi to navzdory všemu letos podaří, ale jistý si samozřejmě nejsem.

GARIK AVANESIAN a jeho Bangladéš

Fotografie, které jsi nám poskytl k otištění, jsou také z Bangladéše. Rozumím tomu dobře, že to je malá ukázka z toho, na co se mohou čtenáři těšit buď na výstavě, nebo v knize?

Vlastně ano. Je to takový malý…

Ptal se: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Garik Avanesian, www.facebook.com/avanesian

Celý článek si přečtěte v dubnovém vydání časopisu FOTOVIDEO: ZDE.

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.