Filtry HOYA HD Mark II IRND

Publikováno: 10. ledna 2023 | autor Redakce
hd-irnd-package---pouch---filters.jpg

V rámci prémiové řady HD Mark II společnosti HOYA byly představeny filtry IRND8, -64 a -1000. Díky technologii ACCU-ND přinášejí dokonalý ND efekt a nabízejí ještě reálnější barvy a další výhody pro pokročilé a profesionální fotografy a videotvůrce.

Další krok k vyšší kvalitě obrazu a reálným barvám

Nová technologie ACCU-ND použitá ve filtrech HD Mark II IRND nese výrazný podpis výrobce. Díky ní není výsledný obraz zkreslen jakýmkoli barevným posunem, ke kterému často dochází díky nižší kvalitě materiálů použitých při výrobě objektivu nebo výrobním vadám a hlavně působením infračerveného záření, zejména v případě záběrů vytvářených dlouhou expozicí.

mk-ii-irnd1000-accu-nd-(1).jpg

Technologie ACCU-ND dosahuje stejného poměru redukce světla ve viditelném i infračerveném spektru. Tím pádem se při fotografování či natáčení videa nemusíte bát problémů s posunem barev, a to i v rozdílných podmínkách snímání.


Hlavní vlastnosti

 • Název: HOYA IRND HD Mark II
 • Vyráběné průměry: 49–82 mm
 • Vyráběné hustoty: ND8, ND64 a ND1000
 • Sada: IRND8 / IRND64 / IRND1000
 • Cena pro všechny hustoty:
 • 49 až 82 mm: 2200–4300 Kč
 • Sada 49 až 82 mm: 4950–11 370 Kč

Neutrální ND filtry jsou obecně nejžádanějšími a nejdůležitějšími typy fotografických filtrů. Pro fotografy znamenají přesnou kontrolu nad množstvím světla procházejícího objektivem, což umožňuje větší tvůrčí kontrolu nad expozicí. Tvůrcům videoobsahu ND filtry nesmírně pomáhají nastavit rychlost závěrky tak, aby odpovídala snímkové frekvenci při zachování hloubky ostrosti záznamu. Při použití filtru HOYA HD Mark II IRND64 je možné fotografovat při správné hodnotě clony a zároveň snižovat expozici na potřebnou hodnotu času závěrky, která dokáže vyjádřit pohyb jako „tekoucí“.

hoya-irnd-hd-mkii-water.jpg

Náročné podmínky nevadí

IRND filtry HD Mark II mají navíc speciální povlak odpuzující vodu a mastnotu. Vlhkost, olej a voda vytvářejí při kontaktu s tímto povrchem kapky, které se dají snadno setřít, a filtr je dál připraven k používání. Hlavně outdooroví fotografové, kteří se často se svými přístroji pohybují v drsnějších povětrnostních podmínkách, tyto vlastnosti nové řady filtrů ocení.

dsc07436-no-filter(0ev).jpg dsc07447-irnd64(+03ev).jpg

Tenká a kvalitní konstrukce

Filtry HD Mark II IRND jsou vybaveny ultratenkým rámem, který výrazně snižuje pravděpodobnost vinětace. Zvláště užitečný je i při skladování dvou nebo více kusů společně nebo při použití superširokoúhlých objektivů s vysokým rizikem vinětace.

Výhodné kity

Filtry jsou k dispozici také v sadě, která se skládá z IRND8, -64 a -1000, tedy nejoblíbenějších hustot ND pokrývajících nejširší potřeby snímání. Sada je v pouzdru, které usnadňuje transport a zároveň chrání filtry před nečistotami a poškozením. Pro uživatele, kteří si nejsou jisti, s čím a kde začít, se jedná o velmi pohodlnou a výhodnou sadu s nejlepším poměrem ceny a výkonu.

hd-irnd-package---pouch---filters.jpg

Obsah kitu:

 • filtr HOYA HD Mark II IRND ND8
 • filtr HOYA HD Mark II IRND ND64
 • filtr HOYA HD Mark II IRND ND1000
 • pouzdro
 • popisy

Shrnutí

Technologie ACCU-ND pro rovnoměrnou redukci světla v celém spektru viditelného a infračerveného světla, aby nedocházelo k nechtěným barevným posunům v důsledku infračerveného znečištění.

Antireflexní vícevrstvý potah zabraňuje náhodným duchům a odrazům.
Povlak odpuzující vodu a olej usnadňuje rychlé a snadné čištění.
Nízkoprofilový rámeček zajišťuje maximální omezení vinětce.
Vroubkovaný rámeček pro lepší úchop při snímání filtru.
Vyrobeno v Japonsku.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.