FENOMÉN FOTOŠKODA 10

Publikováno: 20. října 2020 | autor Redakce
FENOMÉN FOTOŠKODA 10

„Centrum FotoŠkoda – vše kolem fotografie pod jednou střechou.“ Motto, které se prolíná veškerou činností tohoto největšího obchodního domu s fotoaparáty a fototechnikou v České republice.

Obchod a služby nejsou jediným směrem, kterým se centrum ubírá. Od roku 2003 byl spuštěn vzdělávací program Večerní FotoŠkoly, jehož lektorem je český publicista, historik a sběratel fotografie Pavel Scheufler. Od roku 2010 Centrum FotoŠkoda pořádá fotokurzy pro všechny příznivce fotografie, kteří si chtějí prohloubit znalosti v mnoha oblastech jak po praktické, tak po teoretické stránce. V našem desátém pokračování seriálu o Centru FotoŠkoda si povíme o historii a současnosti fotografického vzdělávání v této instituci.

fenomem-fotoskoda-01.jpg

Jaké byly začátky vzdělávacích činností, pane Škodo?

Milan Škoda: Co se týká vzdělávání, to jsme zahájili až v našich nových prostorách Paláce Langhans, tedy po přestěhování po roce 2002. S výstavami to bylo o něco dříve, ty jsme zkoušeli už kolem roku 1997 a pamatuji si na tu první s panem Hellerem na zdech prodejny. Předtím jsme dělali drobné výstavy a první větší byla v rámci začátků ve Vodičkově 37.

Když vzpomínám na zahájení nahoře v přednáškové místnosti, dodnes si vybavuju besedu Ondřeje Neffa, kdy ta místnost byla tak narvaná, bylo tam přes sto lidí, někteří stáli i na stolech a on přednášel o novinkách ve fotografování. Základním a zásadním kamenem našeho vzdělávání byla a je Digitální škola s Pavlem Scheuflerem, o které jsme si už povídali v jednom z předchozích vydání seriálu.

Martin Škoda: Ještě bych doplnil, že ona Digitální škola probíhala tenkrát ve spolupráci se společností Olympus a byl to vlastně ucelený program, aby se člověk stal fotografem. Měli jsme k tomu i licenci ministerstva školství a absolventi získávali výstupní certifikát. Minimálně pět let jsme fungovali jako licencovaná škola…

Celý článek si přečtěte v říjnovém vydání časopisu FotoVideo.

Nahlédněte do jeho obsahu a podívejte se na možnosti objednání...

FOTOVIDEO 2020 – číslo 10

Říjnové FotoVideo je tu pro vás! Vyberte si:

OSOBNOST: ONDŘEJ NEFF

Focení samo o sobě není žádná zábava!

ROZHOVOR: ERIK TOMAŠÁK

Keď všetko funguje, cítite nadšenie a energiu.

VÝSTAVA: MARTIN RAK PHOTOGRAPHS

Seznamte se s krásnou krajinou v podání opravdového mistra.

NÁŠ SERIÁL: DESÁTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Jak to bylo se začátky fotografické výuky a jak s FotoFESTEM?

TECHNIKA: UV A OCHRANNÉ FILTRY V TESTU

Chcete mimo jiné ochránit svůj objektiv? Třetí díl našeho největšího testu filtrů je tady!

FOTOGRAF ROKU: JAK JSTE BODOVALI?

Úžasné téma: Na horách, ve skalách a v kopcích za úsvitu je vyhodnoceno. Známe vítěze! Vyhodnoceno.

FOTOGRAF ROKU: JEDNADVACÁTÝ ROČNÍK SE RYCHLE ROZJEL

Vkládejte své soutěžní snímky do nových témat. Jsou pro vás otevřena!

SOUTĚŽNÍ TÉMATA ROČNÍKU 2021 najdete: ZDE.

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma! Máme nové dva dárky v nabídce. Vybírejte ale rychle, jsou jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit

Vybírejte si například na těchto webových adresách:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu ta cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Trocha sci-fi v říjnovém FotoVideo

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.