Dvojrozhovor – Marina Cano a Vladimír Čech ml.

Publikováno: 30. listopadu 2021 | autor Redakce
Dvojrozhovor – Marina Cano a Vladimír Čech ml.

Fotografové přírody jsou neskutečně milí a přátelští lidé a láska k divokým zvířatům se přenáší do jejich fotografií. Navíc sledovat proces vzniku wildlife snímků je dokonalé dobrodružství. Mnozí se mezi sebou velmi dobře znají a často se na různých místech světa setkají při tvorbě vlastních i společných projektů. Máme radost, že se nám podařilo uskutečnit mimořádný a jistě i pro vás zajímavý rozhovor se dvěma mistry žánru. Díky oběma.

Otázky: Rudolf Stáhlich, odpovídali: Marina Cano a Vladimír Čech ml.,

www.marinacano.comwww.instagram.com/marinacanowww.vladimircechml.cz, www.facebook.com/VladimirCechJr

Ahoj oběma, těším se na vaše odpovědi, takže první otázka na oba klasicky: Každý nějak začínal, ale proč zrovna wildlife? Tuším ve vašich počátcích s tímto náročným fotografickým žánrem určitou podobnost. Je to tak? Žena má samozřejmě vždy přednost…

Dvojrozhovor – Marina Cano a Vladimír Čech ml.

Marina: Dobrý den a děkuji za tento rozhovor. Vím, že se snažíš být laskavý, a oceňuji to, ale proč začínat slovy „samozřejmě vždy má přednost žena“? Musíme si uvědomit, jak nerovná je společnost a že ženy stále nemají stejné příležitosti, a bohužel nikdy nejsme první, ale poslední. Ale přesto jsem si jistá, že společně vytvoříme lepší svět pro všechny.

Dvojrozhovor – Marina Cano a Vladimír Čech ml.

Takže v tom máme jasno a otázka, proč právě divoká zvěř? Když jsem s focením začínala, byla jsem zvědavá vlastně na všechno a jen patnáct minut od mého bydliště byl přírodní park. Je to shodou okolností největší přírodní park v Evropě. Tam jsem se do divoké přírody zamilovala, veškerou svou fotografickou energii soustředila na ni a zároveň přestala fotit jakákoli jiná témata. Příroda se pro mě stala absolutní vášní.

Dvojrozhovor – Marina Cano a Vladimír Čech ml.

Vladimír: Zdravím, jsem kluk z vesnice, resp. malého městečka na západě Čech, a v lese jsem trávil velký kus dětství. Lásku k přírodě a zvířatům mám navíc nesmazatelně zakódovanou v genech. Co se ale…

Celý článek si přečtete v prosincovém vydání časopisu FotoVideo:

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

 

 

 

 

 

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.