Dívky a paní Jaroslava Kučery

Publikováno: 24. března 2021 | autor Redakce
Dívky a paní Jaroslava Kučery

Slovo dalo slovo, a jak to bývá, zavolal jsem mu. Ani moc nenadával, má věčně dobrou náladu. Jen mi sdělil, že je mu z toho nekonečného skenování už docela horko, byť v té době u nás vládly sibiřské mrazy. Tak jsme si popovídali o lidech, trochu o politice, ale jako vždy jsme skončili u holek. Jak jinak, že? S Jaroslavem se dá na toto vděčné téma diskutovat donekonečna. A pak jsme vám pár z nich (přibližně) ze sedmdesátek vybrali. Snad se vám budou líbit.

Ptal se: rudolf stáhlich, odpovídal a kdysi dávno fotil: Jaroslav Kučera, www.jaroslavkucera.com, www.facebook.com/jaroslav.kucera.3990

Milý Jardo, známe se už dlouho, ale pořád nevím, odkud ty své archivy bereš? Jak jsi to v minulosti na klasiku vlastně stihl? Máš toho ještě moc, co zůstává skryto nám prostým pozorovatelům?

Naopak, vždycky jsem obdivoval, nebo se spíš divil fotografům, kteří říkali, kolik tisíc snímků nafotili, což v rozhovorech zdůrazňovali. Jako by to byla známka úspěchu.

Dívky a paní Jaroslava Kučery

Kdybys viděl můj archiv, kolik negativů jsem za rok nafotil, možná by ses divil, jak málo jich bylo. Ale mě živil jiný typ fotografie. Fotil jsem barevné diáky, velké formáty, většinou ze stativu. Byly to památky, novodobé stavby, umělecká díla atd., a na tzv. volnou tvorbu jsem musel mít čas. A protože teď mám toho času hodně a nedovedu být nečinný, tak jsem se začal hrabat ve starých negativech, skenovat a retušovat to, co ještě nikdo neviděl a já na to zapomněl. Postupně něco z toho dávám na Facebook a snad dělám některým lidem radost.

Dívky a paní Jaroslava Kučery

Jsme sice už v jarním vydání FotoVideo jednadvacátého století a já pečlivě sleduji tvé hojně opěvované příspěvky, ale přesto se musím a chci zastavit nad tímto stávajícím souborem. Ve kterých letech jsi ho vlastně fotil, čím a jak?

Nejedná se o soubor. Ten vzniká až nyní, kdy dávám k sobě fotografie jednoho tématu, což jsou např. snímky souboru Pražský holky ze sedmdesátek. Nikdy to…

Celý článek si přečtěte v dubnovém vydání časopisu FOTOVIDEO: ZDE.

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.