Armáda objektivem Stanislava Petery

Publikováno: 23. prosince 2021 | autor Redakce
Armáda objektivem Stanislava Petery

O tom, jak se fotí opravdu velké projekty, jsme chtěli napsat už delší dobu a navíc jsme Stanislava Peteru sledovali na sociálních sítích, které umí dobře zásobovat kvalitními příspěvky. Když jsme se pak jednoho dne dozvěděli, že se objevil mezi finalisty slavné soutěže Hasselblad Masters, už jsme nelenili a vyslali šéfredaktora, aby Stanislava vyzpovídal. Je neuvěřitelným zdrojem informací, posuďte sami…

Otázky kladl: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Stanislav Petera, www.stanislavpetera.com,

www.facebook.com/stanislav.petera.photographer, www.instagram.com/stanislavpetera

Stando, vítám tě zase po delší době na našich stránkách. Naposledy jsme psali o tvé velké knize Fotografie a projektu Studená válka. Pak ses ale po hlavě vrhl na focení pro armádu, o kterém bych se chtěl pro naše čtenáře dozvědět více. Co byl prvotní impulz?

Armáda objektivem Stanislava Petery

Jeden z vnitřních motorů, který mě ve tvorbě pohání, je až fanatická touha dělat projekty, které jsou něčím velké. V počátcích to spočívalo v postprodukci, následně v cestování, a když teď cestovat nemůžeme (a retušovat už mě zas tak moc nebaví), přišly na řadu velké produkce.

Armáda objektivem Stanislava Petery

Nějaký čas jsem spolupracoval s policií (a povedly se nám některé opravdu vypečené kousky), legrace byla i s hasiči, ale postupně jsem si uvědomoval, že ty opravdu nejzajímavější možnosti má v Čechách armáda – tanky, stíhačky, vrtulníky… Když jsem si představil, co všechno by šlo pro armádu nafotit, věděl jsem, že do toho musím jít za každou cenu. Buď se to povede, nebo zemřu při pokusu. Nabídl jsem…

Celý článek najdete v aktuálním čísle časopisu FotoVideo: FotoVideo leden 22 | iFotoVideo.cz

Šéfredaktor ve svém úvodníku děkuje všem, kteří nám píšou, kteří nás čtou a hodně i těm, kteří přispívají. Vždyť se na stránkách FotoVideo bavíme o našich společných koníčcích, které se nedají dělat se zamračenou tváří ani násilím, ať už se jedná o fotku či video. I ta sebemenší chmura či nepokoj by se hned do těch našich výtvorů promítla a přenesla na čtenáře, a to by opravdu nebylo dobře.

Časopis FOTOVIDEO 2022 obsah 01

Výborným příkladem je třeba Petr Jan Juračka (přečtěte si ho určitě v tomto vydání), který si i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip, který nezamrzá, i když coby fotograf přestane na chvíli vidět. Nebo třeba Luděk Bouška s Michalem Houdkem v jejich dokonalých živých streamech ze studia Centra FotoŠkoda (taky je sledujete jako my?), kteří se dokonce na svůj nedávný pořad „Jak si vybavit domácí i profesionální studio pro natáčení videa“ nechali dokonale ostříhat, aby tak ještě více vylepšili již vysoce estetickou stránku jejich zajímavého a pro nás všechny jistě objevného povídání.

Je fajn, když se smějeme, nebo alespoň usmíváme a svým kolegům přejeme úspěch a chceme, aby to tak bylo i nadále! Ostatně o všech foto a video úspěších rádi píšeme, tedy i v tomto vydání…

V nastávajícím roce toho máme v plánu opravdu hodně a náladu nám nezkazí ani drastické zvýšení cen papíru a dalších věcí kolem výroby časopisu, které chceme spolu s vámi zvládnout. Budeme se těšit, že si nás i na další období předplatíte (to vás vyjde mnohem nejlevněji a nejpohodlněji) a přečtete si tak v klidu své FotoVideo každý měsíc.

Časopis FOTOVIDEO 2020 01 obsah

Mějte hodně zdraví, spousty úsměvů a krásných zážitků, ke kterým vám všem přeji vám Dobré světlo po celý rok 2022.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Dozvíte se další zajímavé věci!

Věnujte se také pokud možno pilně hned dvěma tématům 22. ročníku soutěže Fotograf roku.

Černobílý příběh – má uzávěrku 31. 12. 2021

Portrét je o lidech – má uzávěrku 30. 1. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybírejte s námi z prvního vydání časopisu FotoVideo roku 2022:

OUTDOOR: FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

Aneb když fotograf najednou nevidí!

FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

ROZHOVOR: FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

Jak zvládá několik činností najednou tento aktivní fotograf?

FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

SOUTĚŽ: VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON?

Úplné výsledky fotografické soutěže Mysli na lesy.

VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON

PRAXE: FOŤTE KRAJINU POMALU!

Marek Ondráček doprovází rady svými fotografiemi.

FOŤTE KRAJINU POMALU

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – GITZO INSPIRUJE

Rande s baletkou-Gitzo Traveler GK1545T-82TQD.

GITZO inspiruje – JIŘÍ KRÁLOVEC

FOTOGRAF ROKU: MÁME PRO VÁS NOVOU SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Přečtěte o nádherných cenách na stranách, které věnovali naši partneři.

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, módní tašku, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

 

 

 

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.