Výstava Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima

Publikováno: 10. ledna 2022 | autor Redakce
Výstava Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima

V galerii Czech Photo Centre představuje Miloš Sedláček svou tvorbu za poslední dekádu. Vystaveno je téměř padesát fotografií ze čtyř stěžejních cyklů – Struktura stínu, Okrajiny, Architektura v nás a Stěny, ploty, horizonty. Doprovodná výstava studentů s názvem Tvýma Očima vychází ze soutěže, kterou pořádá Fakulta stavební ČVUT. Jejím cílem je upoutat zájem studentů o dění a život kolem sebe.

Miloš Sedláček už v roce 1984 pracoval jako profesionální fotograf se zaměřením na fotografii architektury, technickou fotografii a propagační fotografii. O rok později absolvoval mimořádné studium Umělecké fotografie na pražské FAMU u profesora Jána Šmoka. Od roku 2004 vedle fotografické práce vyučuje fotografii studenty oboru Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Výstava Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima

Výstava Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima

Výstava Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima

Do soutěže Tvýma očima se přihlásili nejen posluchači Fakulty stavební ČVUT v Praze, ale i středoškolští studenti z celé České republiky. Soutěž byla založena v roce 2008. Každoročně přináší nová témata a hlásí se stovky mladých autorů se stovkami a tisíci fotografií. Každý rok má porota složená z renomovaných odborníků práci s výběrem z mnoha krásných a hodnotných snímků. Po vyhodnocení soutěže otevřena výstava oceněných a dalších vybraných fotografií v univerzitní galerii. Za čtrnáctileté období trvání soutěže Fakulta stavební nashromáždila cenný fond fotografií, které dokumentují, jak se mladí lidé fotograficky vyjadřují k zadaným tématům. Fotografie ve svém souhrnu nejsou jen výpovědí k jednotlivým tématům, ale vypovídají i o tvůrčím potenciálu mladých lidí a o jejich pohledu na svět.

Výstava bude otevřena 9. prosince a potrvá do 30. ledna. Otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun.

Základní informace:

Název výstavy: Miloš Sedláček – fotografie a Mladá fotografie tvýma očima
Místo: galerie Czech Photo Centre (100m od stanice metra Nové Butovice)
Vernisáž výstavy: Neproběhne
Doba trvání výstavy: 9. 12. 2021 - 30. 1. 2022
Otevírací doba: Út-Pá od 11h do 18h, So-Ne od 10h do 18h, Po - Zavřeno
Otevírací doba v době vánočních svátků: 22. 12. 2021 - 2. 1. 2022 - Zavřeno
Vstupné:

  • Plné / 80,- Kč
  • Snížené / 40,- Kč


Už jste četli nové vydání časopisu FotoVideo leden 22 | iFotoVideo.cz?

Šéfredaktor ve svém úvodníku děkuje všem, kteří nám píšou, kteří nás čtou a hodně i těm, kteří přispívají. Vždyť se na stránkách FotoVideo bavíme o našich společných koníčcích, které se nedají dělat se zamračenou tváří ani násilím, ať už se jedná o fotku či video. I ta sebemenší chmura či nepokoj by se hned do těch našich výtvorů promítla a přenesla na čtenáře, a to by opravdu nebylo dobře.

Časopis FOTOVIDEO 2022 obsah 01

Výborným příkladem je třeba Petr Jan Juračka (přečtěte si ho určitě v tomto vydání), který si i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip, který nezamrzá, i když coby fotograf přestane na chvíli vidět. Nebo třeba Luděk Bouška s Michalem Houdkem v jejich dokonalých živých streamech ze studia Centra FotoŠkoda (taky je sledujete jako my?), kteří se dokonce na svůj nedávný pořad „Jak si vybavit domácí i profesionální studio pro natáčení videa“ nechali dokonale ostříhat, aby tak ještě více vylepšili již vysoce estetickou stránku jejich zajímavého a pro nás všechny jistě objevného povídání.

Je fajn, když se smějeme, nebo alespoň usmíváme a svým kolegům přejeme úspěch a chceme, aby to tak bylo i nadále! Ostatně o všech foto a video úspěších rádi píšeme, tedy i v tomto vydání…

V nastávajícím roce toho máme v plánu opravdu hodně a náladu nám nezkazí ani drastické zvýšení cen papíru a dalších věcí kolem výroby časopisu, které chceme spolu s vámi zvládnout. Budeme se těšit, že si nás i na další období předplatíte (to vás vyjde mnohem nejlevněji a nejpohodlněji) a přečtete si tak v klidu své FotoVideo každý měsíc.

Časopis FOTOVIDEO 2020 01 obsah

Mějte hodně zdraví, spousty úsměvů a krásných zážitků, ke kterým vám všem přeji vám Dobré světlo po celý rok 2022.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu už naprosto pravidelně. Dozvíte se další zajímavé věci!

Věnujte se také pokud možno pilně hned dvěma tématům 22. ročníku soutěže Fotograf roku.

Černobílý příběh – má uzávěrku 31. 12. 2021

Portrét je o lidech – má uzávěrku 30. 1. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybírejte s námi z prvního vydání časopisu FotoVideo roku 2022:

OUTDOOR: FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

Aneb když fotograf najednou nevidí!

FOTOGRAFEM NA OSMITISÍCOVCE

ROZHOVOR: FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

Jak zvládá několik činností najednou tento aktivní fotograf?

FILIP NAGY NEMÁ RÁD POLOVIČATOU PRÁCI

SOUTĚŽ: VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON?

Úplné výsledky fotografické soutěže Mysli na lesy.

VYHRÁLI JSTE FOTOAPARÁT CANON

PRAXE: FOŤTE KRAJINU POMALU!

Marek Ondráček doprovází rady svými fotografiemi.

FOŤTE KRAJINU POMALU

TECHNIKA: BORIS STOJANOV – GITZO INSPIRUJE

Rande s baletkou-Gitzo Traveler GK1545T-82TQD.

GITZO inspiruje – JIŘÍ KRÁLOVEC

FOTOGRAF ROKU: MÁME PRO VÁS NOVOU SOUTĚŽNÍ KATEGORII

Přečtěte o nádherných cenách na stranách, které věnovali naši partneři.

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, módní tašku, knihu, nebo předplatné sofrware ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

FotoVideo leden 22

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.