Výstava – Josef Sudek & spol.

Publikováno: 28. října 2022 | autor Redakce
pozvanka-e.jpg

Dílo Josefa Sudka (1896–1976) by nejspíš nedosáhlo takového rozsahu a hloubky, kdyby fotograf nebyl celý život obklopen velice pestrou společností. Nejednalo se jen o fotografy, ale o přátele nejrůznějších profesí a osudů. A právě je připomíná další výstava v Galerii Josefa Sudka.

Je „kaleidoskopem“ uměleckých artefaktů řady slavných i méně známých osobností, které k Sudkovi měly blízký vztah, počínaje sestrou Boženou či kamarádem z první světové války Adolfem Hofmannem přes Adolfa Schneebergera, Jaromíra Funkeho po učně z doby druhé světové války Jaroslava Kyselu a grafiky Václava Sivka a Vladimíra Fuku, následované Sonjou Bullaty.

viclav-sivko,-u-sklenky,1960.jpg

Z 50. let je třeba zmínit především Jiřího Tomana, Jana Rothmayera či pozdější asistenty Petra Helbicha a Jana Strimpla. V některých případech pomáhali Sudkovi realizovat jeho fotografické úkoly, v meziválečné době zejména reklamní zakázky, později například knihu Praha panoramatická z roku 1959. Řada z nich se však věnovala také své výtvarné tvorbě. Všichni ale byli zasaženi jak Sudkovým dílem, tak jeho originální životní moudrostí.

pozvanka-e.jpg

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.