VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

Publikováno: 18. srpna 2021 | autor Redakce
VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

Vladimír Kysela (1958), umělecký fotograf, se vydal po stopách světoznámého autora Malého Prince a Citadely. Pojďte se s ním ponořit do unikátního světa pilota, spisovatele, věčného dítěte a buřiče Saint-Exupéryho.

Průřezová výstava uměleckého fotografa, libereckého patriota Vladimíra Kysely.

VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

Obrazový triptych Mácha, Andersen, Exupéry byl zpracován v letech 2016-2019 a jednotlivě vystavován na různých místech v ČR a také v Berlíně. Všechny tři projekty, získaly ocenění ve významných mezinárodních soutěžích (Paříž, Londýn, Los Angeles, Moskva, Luxembourg). Průřezová výstava v Liberci je premiérovým představením klíčových děl ze všech tří cyklů na jednom místě. Autor výstavu dedikoval jako připomínku 20. výročí otevření Krajské vědecké knihovny v Liberci. Vlastní instalaci výstavy navrhl ateliér SIADESIGN pod vedením Radima Kousala, renomovaného architekta liberecké knihovny.

VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

Výstavní prostory: Galerie 1., 2. a 3. patro

Doprovodný program k výstavě:

9. 9. od 18 hod. - slavnostní vernisáž (výstavní prostor, 2. patro)

9. 9. od 19 hod. - představení Odkud přicházíme? Kdo jsme? Kam jdeme? (Velký sál, hrají: Tatjana Medvecká, Tomáš Pavelka) - prodej vstupenek u pultu Informační služby ve vstupní hale

13. 9. od 18 hod. - přednáška Renaty Mauserové Mácha, člověk (Velký sál)

17. 9. od 18 hod. - přednáška Vladimíra Kysely Exupéry, symbolika letce (Velký sál)

Pořádá: Atelier vladimirkysela.com ve spolupráci s KVK v Liberci.

VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

CZECH PHOTO CENTRE – KŘEST MONOGRAFIE, VĚNOVANÉ PROJEKTŮM O MÁCHOVI, ANDERSENOVI A EXUPÉRYM

Můj sen se stal skutečností a Monografie, která byla připravená na uveřejnění už na konci roku 2020, vstupuje konečně 30.8. v 18:00 hodin na prestižní pódium Českého Foto Centra v Praze a je vám plně k dispozici!

VLADIMÍR KYSELA – pozvánka na křest Monografie a na první průřezovou výstavu

Monografie „MÁCHA – ANDERSEN – EXUPÉRY“ je mojí první autorskou publikací. Kniha obsahuje soubor vybraných klíčových obrazů ze všech tří literárních cyklů, úvahy kurátorky Galerie kritiků paní Vlasty Čiháková Noshiro Jana Pohribného, prezidenta Asociace Profesionálních fotografů a také komentáře kolegů z oboru fotografie z České republiky i ze zahraničí. Kniha vyšla vlastním nákladem offsetovým tiskem v Tiskárně Daniel, s přispěním sponzorů Jonathana a Craiga Slassových, v grafické úpravě talentovaného libereckého grafika Ondřeje Musila.

„Vždycky jsem byl typický knihomol, dnes zcela propadlý kouzlu audioknih. Mám rád příběhy, fascinuje mě talent a dovednosti nejen spisovatelů, ale také hudebních skladatelů, malířů, architektů, fascinuje mě schopnost herců a muzikantů interpretovat daná díla. A tahle fascinace je určitě to hlavní, co stálo za vznikem triptychu – snaha o interpretaci příběhů tří slavných spisovatelů vizuální formou. Doufám teď se vší pokorou a skromností, že vás moje úlovky zaujmou a alespoň na chvíli vás přenesou do světa vaší fantazie, na ten Ostrov pokladů, který je jen a jen váš!“

Vladimír Kysela 

UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.