Veletrh současného umění Art Paris zahájí svůj 25. ročník

Publikováno: 26. února 2023 | autor artmagazin.eu
artparis-poster.jpg

Letošního jubilejního ročníku veletrhu Art Paris se zúčastní více než 130 galerií z 25 zemí světa. Největší světová přehlídka inovativní umělecké tvorby proběhne ve dnech 30. března až 2. dubna 2023 v Grand Palais Éphémère v centru Paříže nedaleko Eiffelovy věže.

Obliba tradiční jarní akce má rostoucí tendenci. Oproti loňskému ročníku se na ni přihlásilo dalších 44 nových galerií. I když francouzští pořadatelé pochopitelně kladou důraz na prezentaci regionálního a francouzského umění, 40% vystavovatelů přijede ze zahraničí. Téměř 1200 obrazů, soch, kreseb, fotografií, instalací, filmů a videí nebo performancí se jich dnes prezentuje na internetových stránkách.

artparis-poster.jpg

Kromě udržitelnosti, která byla tématem veletrhu již v loňském roce, chce letošní ročník vyzdvihnout dvě další společensky závažná témata: Umění a angažovanostExil: Vykořenění a vzdor. Nezávislý kurátor výstavy Marc Donnadieu poskytne k tématu společenské odpovědnosti umělců svůj pohled na francouzskou scénu s výběrem 20 umělců z různých generací.

Více najdete na Artmagazin.eu

logo-artmagazin.png

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.